foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 202 postitust ]  Eelmine  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 02, 2012 12:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juun 17, 2007 08:28
Postitusi: 50
Asukoht: Harjumaa
Olen kursis, et on tõesti sasaanist aretatud.

Samuti olen kursis, et sasaan e. meile tuntud karpkala algupärane vorm ja esivanem on ka tänasel päeval leitav musta-, kaspia- ja aarali mere jõgikondades. Tegemist on mageveekalaga, kes eelistab aeglase vooluga suuri jõgesid, järvi ja tiike. Merekalaga siiski tegemist pole.

Mõningad karpkalalise perekonda kuuluvad liigid on tõesti võimelised taluma kuni 5 promillise soolasisaldusega elukeskkonda aga see talumine ja vajadus taluda on tingitud karpkala massilise levitamisega. Magevees lihtsalt sööki napib ja mõningad võimekamad isendid on aastakümnete jooksul lihtsalt läinud jõesuudmetesse toitu otsima ning sinna nad on ka jäänud. Aastate jooksul on vähesel määral kohanenud kerge soolsusega.

Eelmisel sajandil tehti laboratoorsed katsed karpkaladega. Katsed andsid tulemuseks:
0,5 protsendises soolvees üle nädala aja hoitud noortel kaladel oli ellujäänute protsent 60
0,1 protsendises vees oli ellujäänute protsent saja ringis

Lisaks on tehtud katsed erineva soolsusega veekeskonnas karpkala ainevahetuse muutustest. Tulemused pole ka kuigi head, üle 0,3% vees lakkavad väga lühikese ajaga töötamast kala neerud ning lihased närbuvad jne.

Lisaks on nishikigoid kahesaja aastase aretustegevuse jooksul ainult ja ainult magevees kasvatatud.

Endiselt.... tehke oma kaladega mida heaks arvate aga ei ole kuigi viisakas propageerida avalikus foorumis soola kasutamist mageveekaladel. Ei ole tegemist imerohuga.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 03, 2012 02:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 03, 2007 02:21
Postitusi: 35
Asukoht: tartu
uskumatu !.Need raamatud ,mida te siin tsiteerite on mul ammuilma läbiloetud ja ma ei näe neil tsitaatidel mingit mõtet
Igaüks kasvatab oma koisid nii nagu oskab ,mina kasutan meresoola ja veel ühtteist. suurim eksemplar on juba ca 8,5/9kg ja kalad koeavd igal aastal....

igaüks kes suudab tehku järeldused ja teised käitugu oma kaladega nii nagu heaks arvavad
Koi-karp on aklimatiseerunud lihtsalt magevees elama ,väga kohanemisvõimeline isend
tänu sellele on temast aretatud erivorme kui mitte tõuge juba /peegel,nahk,soomus jne
Lihtsalt soovitan ükskord ära proovida kummas vees elavad koid on tervemad,elujõulisemad ja koide puhul kõige tähtsam kirkad-värvilised


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 03, 2012 02:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
koi kirjutas:
Eks igaüks ise teab mida ta oma koduloomadega teeb.

rants kirjutas:
Igaüks kasvatab oma koisid nii nagu oskab...
...igaüks kes suudab tehku järeldused ja teised käitugu oma kaladega nii nagu heaks arvavad...


Mina ei tea isiklikutl koidest midagi aga väga ebameeldiv on lugeda selliseid kommentaare... see on ikka täita mööda suhtumine... päris nii ei ole, et käitu kaladega nii nagu tahad - igal elusolendil on teatud nõudmised kvaliteetseks eluks ja kui neid tagada ei suuda/oska/taha, siis ei ole mõtet lemmiklooma/kalu võtta...

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 04, 2012 02:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juun 17, 2007 08:28
Postitusi: 50
Asukoht: Harjumaa
Herr rants,
Minu eesmärk pole siin foorumis kedagi tümitada ega õpetada kalu kasvatama.
Põhjus miks minu näpud klaviatuuril maandusid oli nimelt selles, et eelmisel leheküljel soovitatakse koisid lausa 3% soolvees üle talve pidada. Saan aru, et väike arusaamatus või kirjaviga aga kurat küll.... niipalju võiks olla ikka vastutustunnet. Võiks arvestada, et foorumit loevad ka noored ja kogenematud akvaristid. Lisaks võiks soolaga katsetades alustada kõigepealt väikestest kogustest ja siis juba liikuda edasi. Anda kalale aega kasvatada kaitsvat limakihti. Antud hetkel soovitas pikaajalise staaziga koikasvataja rants teha hetkega kalade veekeskkonna 0,3% soolsusega piinakambriks. No ei saanud vaikides pealt vaadata.

Õli lisas tulle karpkala lähtevormi e. sasaani tembeldamine merekalaks. Ei tea mis kõik raamatud läbi on loetud, et sellist infot loobitakse. Täitsa mageveekalaga on tegemist.

Kergitan mütsiserva, et on õnnestunud 9kg põrsad üles kasvatada aga paluks edaspidi oma väljaütlemistega ettevaatlikum olla ja arvestada tõsiasjaga, et foorumis on pea 7 000 kasutajat + lugematu arv külastajaid, kes vahelduva eduga üritavad oma kalade pidamise kohta informatsiooni hankida.

Lihtsalt infoks paar linki ka, kui peaks kellegil huvi olema ülestõstatatud teema kohta.
Karpkala ajalugu ja omadused http://www.asakua.com/Sazan.html
Soola kasutamine dekoratiivkaladel video http://www.youtube.com/watch?v=2jbq13w14YM


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 26, 2013 09:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 12:07
Postitusi: 161
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Tegin oma blogilehe avalikuks - http://koi.auv.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 30, 2013 08:41 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juul 21, 2009 09:16
Postitusi: 4
Asukoht: Paide
Väga lahe, et oled viitsinud oma kogemused kirja panna. Sain ka mõne asjaliku mõtte. Ega ei ole plaanis maimusid müüa millaski?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 01, 2013 03:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 12:07
Postitusi: 161
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Praegu veel varavõitu ilmselt, võime sügisepoole vaadata, kuidas nad kasvanud on jne, aga üldiselt äkki järgmisel kevadel, siis pole sul muret nende ületalve pidamisega ;)


Üles
 [ 202 postitust ]  Eelmine  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver