foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kuldkala põhjas.
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 14, 2018 09:53 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Apr 23, 2017 05:04
Postitusi: 10
Tere õhtust!

Olen vaikselt mures, loorsaba täna põhjas konutanud, lihtsalt seisab ühe koha peal ja ei liiguta üldse päris tükk aega. Kui lapsed akvale lähedale lähevad, siis hakkab jälle nagu elavnema ja ujub ringi. Teleskoop on ka kuidagi uimasemaks jäänud. Milles asi võiks olla?
Vanas akvas olid kõik rõõmsad ja elavad. Polnud sellist nurgas konutamist nagu siin olen täheldanud kuigi akva oli ainult 45-50l. Lisaks käivad vahepeal veepinnal nagu õhu ahmimas vms. Sisseehitatud filtril/pumbal (http://www.kalake.ee/juwel-eccoflow-500-pump-7421.html) mulli ei tule, vanal tuli. Teab keegi kas siia sobib ka muu pump või saab ka sellele pumbale lisada selle õhuvoolikuga asja?


Akvaarium on 110l Juwel Primo, elanikeks kuldkalad.
Kolisime sellesse ümbes ca 2ndl tagasi, kolisin koos vana akva vee ja taimedega ning vana filter käib ka uue kõrval siiani.
Veetest :
NO3 - 10-25 vahel
NO2 - 0
PH - OK


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kuldkala põhjas.
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 14, 2018 11:03 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 25, 2007 08:26
Postitusi: 150
Asukoht: Tartu
Tere!

Mis see temperatuur seal akvas on?

Pumbal peaks ju mingi otsik olema millega väljavoolu saab suunata? See peaks olema suunatud nii, et veepind kergelt virvendaks. Aga Juwelil on lisavidinaid millega mulle ka saab tekitada kui nad pumba väljavoolu otsa lisada.

Hea oleks nüüd muidugi NH4 näitu teada. Aga kui niimoodi "pimedas olla" siis ei oska muud soovitada, et kui väga loiuks jäävad siis 30-50 % vett vahetada ja vaadata kas läksid rõõmsamaks.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kuldkala põhjas.
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 15, 2018 05:11 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Apr 23, 2017 05:04
Postitusi: 10
aarne kirjutas:
Tere!

Mis see temperatuur seal akvas on?

Pumbal peaks ju mingi otsik olema millega väljavoolu saab suunata? See peaks olema suunatud nii, et veepind kergelt virvendaks. Aga Juwelil on lisavidinaid millega mulle ka saab tekitada kui nad pumba väljavoolu otsa lisada.

Hea oleks nüüd muidugi NH4 näitu teada. Aga kui niimoodi "pimedas olla" siis ei oska muud soovitada, et kui väga loiuks jäävad siis 30-50 % vett vahetada ja vaadata kas läksid rõõmsamaks.


Seda NH4 testi mul küll ei ole tõesti. Temp näidik oli katki läinud ning ei näitanud enam õigesti tõesti, vahetasin õhtul teise vastu, mis kodust leidsin (väline aga no midgai vähemalt). See näitas tõesti mega sooja vett 25,9 kraadi. Panime jääkuubikuid akvasse ning tegime kaane lahti ja kustutasime LED lambi (ma ei tea kas see võib ka mõjutada?) Saime tempi 24,8 peale- ikka liiga soe kalade jaoks. :/ Kuidas veel jahutada?

Igatahes täna plaaniline veevahetus ka, hoidsin seekord vett vannitoas kus jahedam kui mujal korteris, loodan et aitab vee jahutamisele kaasa.

Pumba otsik on muidu suunatud küll veepinna poole aga otseselt mulle ei tee ning vool ka nõrgem kui vanal pumbal (Aquel Fan 2).


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kuldkala põhjas.
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 15, 2018 08:51 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 25, 2007 08:26
Postitusi: 150
Asukoht: Tartu
Toatemperatuur?

Kas see soe vesi on nüüd sellest, et toas ongi 25-26 kraadi või on uue akvaga soojenduspulk ka seina lükatud? Kui viimane variant siis ikka soojenduspulk ruttu välja võtta. Võib üldse kuldkalaakvast eemaldada ja kuskile tallele panna juhuks kui tulevikus teisi kalu tahaks pidada.
Või on nii, et toas on hästi soe ja lamp kütab juurde? Või on mingi küttekeha lähedal?

Jahutamiseks pudelid/külmapatareid veega sügavkülma ja kordamööda siis osad akvavees ja osad külmas. Aga see on pigem võte suve 30 kanti kuumustega hakkamasaamiseks. Permanentselt sellise jamaga tegeleda ei jõua.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kuldkala põhjas.
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 15, 2018 10:39 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mina pelgan, et NH näit on tuksis. Saaks selle näidu kuidagi teada. Akva ju kõigest 2 nädalat käinud. Ma käivitasin oma 54-liitrist terve kuu. Kruus ja filter olid küll uued, aga vesi täismahus võetud koos välja filtreeritud põhjapasaga 240-liitrisest. Ma tiba kahtlen, et kogu vesi sinna 110-sesse täismahus vanast akvast sai. Vast sai lisatud ka uut vett? Või on veel olemas Sul näiteks 500-liitrine, et sealt see tähsmaht kätte saada?

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kuldkala põhjas.
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 04, 2018 09:14 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Millestki see soojus ju akvasse tekib. Kas vanas akvas polnud sellist probleemi? Mis on toatemperatuur, kui see vaid toatemperatuurist on tingitud,siis peaks olema tõelise troopikamajaga tegu? Nagu juba öeldud, kui akvas on mingi soojendi, siis oleks mõistlik see välja lülitada ja eemaldada (ehk kunagi läheb veel vaja, kui tekib soov teistsuguseid kalu pidada). Lambi osas on aga lihtne, ta on ilmselt kaane all ja see on ju katsudes tunda, kas ta läheb kuumaks või ei. Luukide lahtijätmine aitab ka kaasa temperatuuri alandamisele.
Ammoniaagi näitu võib muidugi kontrollida, aga kuna vana akva kogu sisu koliti uude kasti, ma tõesti imestaks kui sellega oleks probleem. Välistada muidugi ei saa.
Kuldkalad on külmaveekalad ning soovivad hapnikurikast vett. Liiga soojas vees napib hapnikku ja see teeb kalad uimaseks, seda enam kui vanas akvas oli märksa parem olukord. Kui võimalik, tuleks filtri väljavool suunata nii, et veepind ühtlaselt liiguks. Kui filtril on aereerimise võimekus, tuleks seda kasutada - juhend on abiks kui muidu pihta ei saa. Kui kellelgi on samasugune või sarnane akva, võiks ehk juhendada, mis ja kuidas.
Aga suvi on tulekul, kui juba praegu on sellised probleemid, mis siis veel saab. Soovitaksin soetada täiendavalt õhupumba, ostmisel tasuks tähelepanu pöörata pumba tekitatavale mürale, see võib mõnel margil olla häirivalt suur, eriti veel öisel ajal ehk siis kui teda kõige rohkem vaja on. Üldjuhul saab akvas läbi ilma õhupumbata, aga kui tegu külmaveekaladega, kes niigi vajavad hapnikurikkamat vett ja lisaks sellised probleemid, siis pigem tasuks see soetada.
Vee jahutamiseks on üks lihtne võimalus kaanealuse ventileerimine. Selleks saab kasutada spetsventilaatoreid, mida kalapoes müüakse, pisut odavamalt saab hakkama ise kombineerides. Pisikestelt hiinlastelt saab ka soodsamalt tellida.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver