foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: mure kalakesega
PostitusPostitatud: Reede Okt 25, 2013 09:59 
Akvarist

Liitunud: Reede Okt 25, 2013 09:49
Postitusi: 4
Tere

Mulle kingiti umbes 20 päeva tagasi kuldkala komplektis koos ümmarguse "akvaariumiga" ja kividega. Eile muutus kala loiuks ja tänase seisuga oli juba külili ning eluke otsas. Toitnud olen alati mitte rohkem kui 5 kraanulit päevas, tavaliselt küll 3-4 ja selle aja jooksul vett vahetanud 2 korda. Loiuks muutuski kalake peale viimast vee vahetust. (vett hoidsin enne kala sinna sisse laskmist kausis umbes 12h ja ei vahetanud kunagi korraga kogu vett vaid alati alla poole).

Olen seda foorumit risti ja põiki lugenud ning uurinud, kuid polegi täpselt aru saanud, mis juhtus, kas jäi hapniku väheseks, või milles võis asi olla. Käisin just täna talle ka mullitajat ostmas, kuid koju jõudes oli juba hilja. :( Kas see mull-akvaarium mõjub tõesti nii halvasti neile, et kolme nädalaga surevad ära? Ma olen siit lugedes aru saanud et see akvaarium ikka väga väga väike neile, kuid samas ei mõista siiski kuidas eluiga vaid 3 nädalat. Enne viimast vee vahetust oli väga elurõõmus kalake, ujus ringi ja reageeris toidule (toidupurgile).

ja lisaks küsimus veel ka edaspidiseks. Kas mullitaja võib näiteks ööseks välja lülitada, või kui korra panna, siis peab koguaeg sees olema? Sest proovides seda mullitajat undab, see ikka päris kõvasti.

Ette tänades,


Üles
 Teema pealkiri: Re: mure kalakesega
PostitusPostitatud: Reede Okt 25, 2013 11:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Arvan et kuldkala kinkimine koos sellise klaasampulliga polnud vast kõige mõistlikum ja arukam kink. Kuidas nüüd ütelda, see oleks sama kui inimene panna koonduslaagrisse. Kuldkalad ei suuda sellises keskkonnas elada. Kuldkala vajab ikka sadu liitreid akva pinda.

Kui soovid seda klaasampulli akvana kasutada siis saad seal edukalt kasvatada tigusid, krevette ja väikeseid parvekalu. Kalade all mõtlen isendeid kes täiskasvanuna kasvavad 1-2cm. Selliseid kalaliike on täiesti olemas.

Isegi selline akva laadne klaasampull vajab valgust, filtrit, taimi, akvapõhja. Kui midagi on akvas juba tehniliselt paika sätitud: filter ja mullitaja siis peaks see käima ikka 24/7. Valgusega arvestad ise vastavalt vajadusele, 6-8h päevas.

Kui suure litraažiga on sul see klaasampull? :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri: Re: mure kalakesega
PostitusPostitatud: Reede Okt 25, 2013 11:32 
Akvarist

Liitunud: Reede Okt 25, 2013 09:49
Postitusi: 4
7-8 liitrit. kui aus olla siis väga täpselt ei tea.


Üles
 Teema pealkiri: Re: mure kalakesega
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 26, 2013 12:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Sellise väikse akvamulli puhul on kalade pidamine "risky business". Kui olla tubli ja hoolas akvarist siis võiks üritada 8L akva puhul 2-4tk väikese parvekalaga.

Samas parim variant oleks vast krevetid.

Aga sa mõõda ära akvamulli litraaž (vajalik teada). Valad mõõdetult vett sisse ja teadki täpselt liitreid.

Parvekaladest oleksid näiteks väikseimad:
Ember Tetra (Hyphessobrycon amandae) - 1-2cm
Merah Rasbora (Boraras merah) - 1.5-2 cm
Celestial Pearl Danio (Danio margaritatus) - 2-2.5 cm
Pygmy Cory (Corydoras pygmaeus) - 2-3 cm

Ülalmainitud kalad saaksid 30-40L akvas suurepäraselt hakkama. Muidugi peaks neid kalu liigiti võtma miinimum 4-6tk. Juhul kui soovid tõsisemalt akvaristikaga tegeleda siis osta nats suurem akva. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri: Re: mure kalakesega
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 26, 2013 11:07 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Selle loo peale tuleb taas suur ahastus peale. Esiteks - ei kingita inimesele elusolendeid temaga eelnevalt läbirääkimata ja otsustamata, kas ta ikka saab, oskab ja tahab teda kasvatada. Mis tingimused tal selleks on. Kas on kingituse saajal niipalju kapitali, et pärast kinki korralik akva kalale osta. Klaasmull on AINULT kinkepakend nagu sõrmustki kingitakse karbis. Või katsikule minnes hõbelusikat. Seda karpi ju ei topi omale näppu või ei proovi sellega ka süüa. Sellest mullist ja kuldkaladest on siin hirmus palju juttu olnud. Kuidas Sa küll midagi ei leidnud

Ühele kuldkalale on vaja vähemalt 50 liitrit vett. Mina soovitaks isegi 70 liitrit. Akvas peab olema korralik filtersüsteem, korralik õhutus (mullitaja). Ilmselt oli seal mullis ka vee kvaliteet kehv, sest sain aru, et filtrit ka polnud. Veeteste Sa ilmselt ei teinud.

Sinna mulli ei soovita mina küll ühtegi kala panna. Ainult krevetid ja teod elusolenditest. Pigem aga hoopis teha sellest taimeakva. Parv kaladest moodustub 5-7 kalast. Ja sellel kogusel kindlasti pole seal hea olla. Ja lisaks veel see, et klaas on ümmargune. See kah pole hea. Pigem siis juba kandiline.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: mure kalakesega
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 26, 2013 11:20 
Akvarist

Liitunud: Reede Okt 25, 2013 09:49
Postitusi: 4
Küsimus ei olnud selles, et ma ei leidnud akvaariumi suuruse kohta ja ümara mulli kohta. nagu ma mainisin, siis sain aru et see on väga väga väike. tõesti 3 nädalaga ei suutnud koguda sellist raha, et osta surem akva. Minu küsimus seisnes selles, et mis juhtus kalakesega 3 nädalaga a kuidas ta elu nii kiiresti lõppes.


Üles
 Teema pealkiri: Re: mure kalakesega
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 26, 2013 11:47 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
No sellisel juhul oleks vaja veenäite. Mida testid näitasid? Võis ka hapniku puudus olla. Nende andmete põhjal, mis panid pole võimalik midagi tarka ütelda. Tavaliselt väike mull ongi surma põhjus.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: mure kalakesega
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 26, 2013 05:51 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
#-o raske öelda, miks kalake suri, aga see teema on nüüd minevik.
:wink: loodan et huvi kalakeste-akvaristika vastu ikka säilis :roll:
selle nn. akva-mulli võid jätta loomulikult alles kasvõi maimude tarvis-tulevikus.
Mullitaja ei pea olema sees24-7. Midagi ei juhtu kui sa ta ööseks välja lülitad.
Isiklikult arvan et kui on paras arv kalu ja taimi ning ka valgust- siis pole kompressorit-mullitajat üldse vaja.
Väiksemas akvas piisab ka sisefiltrist ja sellest on küll.
Teised lood on filtriga - nii sise kui välisfilter peavad töötama kogu aeg.
Akva ost ei pea olema ilmtingimata tohutu raha kogumine- alustuseks võib osta väiksema kasutatud komplekti-neid võib saada ka väääga odavalt(näiteks minu akva alghind oli oksjonil 5 euri ja võitsin oksjoni 30 euriga-pole paha-olen rahul).....tähtis on tahtmine kalakestega tegeleda-kogemuste kasvades kasvab ka akva :D
Küsi julgesti kui midagi arusaamatuks jääb...

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: mure kalakesega
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 26, 2013 06:03 
Akvarist

Liitunud: Reede Okt 25, 2013 09:49
Postitusi: 4
Aitäh info eest. :)


Üles
 Teema pealkiri: Re: mure kalakesega
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 27, 2014 10:28 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Jaan 27, 2014 10:00
Postitusi: 1
Klaasmull on AINULT kinkepakend nagu sõrmustki kingitakse karbis. Või katsikule minnes hõbelusikat. Seda karpi ju ei topi omale näppu või ei proovi sellega ka süüa. Sellest mullist ja kuldkaladest on siin hirmus palju juttu olnud. Kuidas Sa küll midagi ei leidnud

Ühele kuldkalale on vaja vähemalt 50 liitrit vett. Mina soovitaks isegi 70 liitrit. Akvas peab olema korralik filtersüsteem, korralik õhutus (mullitaja). Ilmselt oli seal mullis ka vee kvaliteet kehv, sest sain aru, et filtrit ka polnud. Veeteste Sa ilmselt ei teinud.

Sinna mulli ei soovita mina küll ühtegi kala panna. Ainult krevetid ja teod elusolenditest. Pigem aga hoopis teha sellest taimeakva. Parv kaladest moodustub 5-7 kalast. Ja sellel kogusel kindlasti pole seal hea olla. Ja lisaks veel see, et klaas on ümmargune. See kah pole hea. Pigem siis juba kandiline.

_________________
http://www.pass4sure.org/Juniper/JN0-102.html
http://www.sap.com/index.html


Üles
 Teema pealkiri: Re: mure kalakesega
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 27, 2014 03:40 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
chal3oye - jäid vähe hiljaks oma kirjaga, aga samas jälle väga õpetlikult tõstatub üles mullis kingitud kuldkalade probleem.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver