foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 2 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 21, 2012 10:10 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 15, 2012 09:09
Postitusi: 3
Asukoht: Tartu
Mul 200 l 3 kuldkala. Kõigil suured loorsabad.
1 neist on meil elanud 11 kuud. Teisi tuleb kogu aeg vahetada, ehk siis
ostan 2 ja juba 2-3 päeva pärast hakkavad neil sabad lõhenema kuni lõpuks täitsa narmendavad ning lõpuks surevad kalad :(. Teinud 3 ravikuuri peale mida iga kord surnud 1 kala. Veenäidud testriba järgi on väga ok. Vett vahetan igal nädalal kolmandiku, üle ei sööda, 1 nälja päev nädalas, vee temp 20-21 kraadi.. See 1kalake on algusest saadik olnud terve ja tugev, saba ei narmenda ja muidu lustlik sell, teised lihtsalt ei püsi ning üks ja sama probleem kogu aeg. Kas kellegil on veel olnud sedasorti probleeme ?
Olen mõelnud juba üldse loobuda kullakeste pidamisest, aga mu lemmik ju elab. Kurb kui kaaslased kõrvalt muudkui surevad :(. Kas keegi oskab aidata ???


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 06, 2013 02:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Mul tekkis koheselt järgnev mõte.

Kas ostad kalu ühest ja samast poest või saad ühe ja sama akvaristi käest?

Ehk on need kuldkalad sul juba akvasse tuues haiged või muidu väetid? :-k

Või siis on sinu akvas nähtamatuid "tapvaid faktoreid"... kuldkalad vaikselt madistavad oma vahel jms. Vana olija paneb uued paika ja tõrjub need oma "kodust" välja. Tehnika armastajana paneksin mina 24h üles statiivil kaamera ja hiljem vaataksin filmi läbi. Aga sellised pöörased mõtted tulevad ainult mulle pähe. :lol:

Selle ravikeemiaga oleksin ma ettevaatlik, üledoosiga tapad kõik kalad. Haiguse puhul peaks teatud hetk kõik haiged olema. Pigem rohkem jälgiksin ja vaatleksin neid kalu ning vaataksin kriitilise pilguga üle oma akva.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 [ 2 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver