foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Väikesed Ossud
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 20, 2016 04:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Okt 29, 2012 03:30
Postitusi: 155
Pildid: 0
Asukoht: Raplamaa, Märjamaa
Olen nüüd juba mõned päevad kahe vahva väikese Ossu (Astronotus Ocellatus) omanik. Hetkel on lapsed umbes 4-5 cm pikkused. Otsingu järgi pakun, et tegemist on alaliigiga Tiigeroskar. Plaan asustada nad 400l-sse. Praegu on veel karantiinis. Nüüd siit tulevadki küsimused:
* Kui kaua peaksin lapsukesi eraldi hoidma? Varem olen kohe uued asukad peale mõningast aklimatiseerimist lasknud mõeldud elupaika ja alati on kõik hästi olnud. Kunagi varem ei ole ka ühestki poest öeldud, et peaks kalad karantiini jälgimisele panema. Võib-olla on seda peetud iseenesestmõistetavaks. Seekord aga müüja soovitas kindlasti karantiini. Võib-olla ka selle pärast, et olen käinud selles poes juba mõnda aega kalu vaatamas, aga need olid sealgi pikalt karantiinis. Tegelikult ei olnud Oscarid mul üldse plaanis - olen neid varem vaadanud ja ikka pidanud neid oma akvaariumise jaoks liiga suureks. Nüüd, müüjaga nõu pidanult, on nad mul ikkagi kodus :). Kalad aktiivsed ja sahmerdavad ringi. Ja sööks vist iga natukese aja tagant.
* Ostsin kaasa ka spetsiaalse toidu - Tetra Cichlid Stics. Praegu pudistan need pulgakesed kolmeks-neljaks tükikeseks, muidu jäävad mu kalakestele kurku kinni. Soovisingi teadjamatelt küsida, et kas peaksin äkki neid "pulgakesi" enne veidi leotama, et need pehmemaks saada?
*Kõik head nõuanded on väga oodatud. Uurisin inglisekeelseid lehekülgi, aga vana inimese keel on roostes :oops: . Akvaariumikalade piiblist lugesin ka,olulisemalt targemaks ei saanud. Akvaariumiomaniku käsiraamatust sain teada, et Ossud on parajad kaevurid. Kuna mul on suures akvas antsud ja tiigerbootsiad, siis seal erilist taimekasvatust ei olegi õnnestunud korraldada. Siis ongi "kaevurite kooslus" :wink:
Tahtsin kalakesed ka pildile püüda, aga kui nad muidu vahivad mind nina vastu klaasi, siis fotoaparaati nähes lipsavad järjekindlalt filtri taha peitu.

_________________
180- 3skalaari
100l - 3sebrabotiat
400l-4antsu, 2tiigerbotiat, 2 oskarit


Üles
 Teema pealkiri: Re: Väikesed Ossud
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 23, 2016 09:56 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mina jään karantiini kohta vastuse võlgu. Kui poes soovitati, siis hoia eraldi. Ehk nädalast piisab. Ise pole kunagi kalu karantiinis hoidnud. Lihtsalt aklimatiseerinud ja sellest on siiani (õnneks) piisanud. Kui aga hetkel neid teises akvas hoiad, siis aklimatiseerida tuleb neid Sul kindlasti.

Pulki võid ennem leotada küll. Lisaks nad armastavad väga krevetti. Mina ostan külmutatud koorimata varianti ja siis tulise vee all sulatan ülesse, et sool välja tuleks. Ja vihmaussid tulevikus ka hää kraam.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Väikesed Ossud
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 02, 2016 10:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Okt 29, 2012 03:30
Postitusi: 155
Pildid: 0
Asukoht: Raplamaa, Märjamaa
Lapsukesed kasvavad suure kiirusega ja on juba 9-10cm pikkused. Nad on vist kogu aeg näljased ja nüüd on tekkinud selline mure, et kuigi nad on esimesed, kellel hommikul (ja ka õhtul) üritan kõhud täis sööta, siis on nad parajad tegelased ja ahmivad ka botiate ja antsude tablette. Olen näinud, kui nad ei tee oma toidust väljagi vaid lähevad ja tõmbavad teistel suust toidu ära. Omaette on seda naljakaski vaadata, aga ometi on mure ka - äkki ossud saavad üle söönud ja sellest tuleb neile kahju või jällegi teised ei saa süüa ja sellest tuleb neile omakorda kahju #-o

Äkki on kogenumatel häid nippe jagada?

_________________
180- 3skalaari
100l - 3sebrabotiat
400l-4antsu, 2tiigerbotiat, 2 oskarit


Üles
 Teema pealkiri: Re: Väikesed Ossud
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 11, 2016 08:51 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mida Sa oma Ossudele nüüd siis süüa annad? Minu omad maiustasid veel suure mõnuga õunateo kookoneid.

Mul endal enam neid kalu pole, aga ei mäleta ka, et oleksid tablette teiste suust ära krabanud.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Väikesed Ossud
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 14, 2016 04:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Mul akvas skalaarid rabavad põhjakatelt tablette ära ja siis ajavad üksteist taga nagu jalgpall see söötmine :D

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Väikesed Ossud
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 16, 2016 02:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Okt 29, 2012 03:30
Postitusi: 155
Pildid: 0
Asukoht: Raplamaa, Märjamaa
Suurem "lapsuke" juba seal kuskil 12-13cm suurune, teine umbes cm väiksem. Enamasti annan neile ikka graanuleid (ja muidugi lemmik on antsude-botiate tabletid, mida nad siis passivad ja teistelt ka suust ära rebivad). Eile pakkusin ka leotatud krevette, mida nad sõid hea meelega, aga akvaariumi tekkis jääkide hõljum, mis seejärel vajus põhja. Mõne aja pärast oli see kadunud, sest ka põhjakad nautisid killukesi.

Kas Ossud kasvades võiksid saada ohtlikeks botiatele ja antsudele. Mul oli vanast ajast jäänud akvaariumi üks vana, ühe silmaga, barbus. Ühel õhtul avastasin õudusega, et see oli polest saadik suurema Ossu lõugade vahel. Amps osutus liiga suureks, aga teha ei olnud ka enam midagi. Röövlid pistsid kambakesi vanakese nahka :(

_________________
180- 3skalaari
100l - 3sebrabotiat
400l-4antsu, 2tiigerbotiat, 2 oskarit


Üles
 Teema pealkiri: Re: Väikesed Ossud
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 18, 2016 10:18 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kas Ossud botiatele ja antsudele ohtlikuks saavad? Antsudele vast kindlasti mitte - nood kõva kestaga ja toimetavad põhjas omaette. Seega kellelegi jalgu ei jää ja eriti söödavad kah vast pole. Pehmem lõuatäis läheks vast paremini peale.

Botiatega on minu arust nii ja naa. Tundub Su jutust, et ossu tited on kasvanud suureks samas akvas kus botiadki elutsevad? Ma olen enda kalade põhjal vaadanud, et kui on titest saati koos kasvanud, siis ei kiputa ka kallale minema. Surmkindlat vekslit ei julge ka välja käia. Mul endal elas guraami koos Oscarite ja Green Terroritega koos aastaid, kuni oma loomuliku sumani.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Väikesed Ossud
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 24, 2016 08:59 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Mul kunagi kasvueas Oscar hakkas neelama kõiki järjest..........oli ta mul ühisakvaariumis (kerepikkust vaid u.9cm). Kõik mis suu "läbimõõduga " klappis ....."läks alla" :lol:

...eriti tigedaks ajas moment ,mil peale põgusat pilguheitu vastuujuvale ilusale isasele Ramirezile...........käis Amps, ja oligi vaeseke peadpidi lapiti lõugade vahel. Neelas selle suht aegamööda - mõnuga sisse........ja "kompu" :wink:


Üles
 Teema pealkiri: Re: Väikesed Ossud
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 25, 2016 08:57 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Sul, Jürkake, on ikka päris kurbi asju tulnud üle elada. Tunnen kaasa. Mu ka kord üks suurem kala pani päris kalli värskelt ostetud kala nahka. Nautis päris pikalt - tükk aega oli ohvri saba suust väljas. Nukker oli. Õnneks oli mul võimalus tõsta too õgard suuremasse akvasse, kus ma tegelikult kartsin ta enda hätta jäävat. Nimelt olid seal temast ikka üsna suuremad kalad - Oscarid ja Greenud ja Flower Hornid. Aga ellu jäi!

Seega peaks vaatama, kui laiali suurte kalade lõuad käivad ja kas too väiksem sinna mahub. Muidu võib tõesti söögiks osutuda.

Kokku saab panna ikka päris tittesid Oscareid teiste kaladega. 9 cm on ikka juba suur kala.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Väikesed Ossud
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 25, 2016 09:27 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
.........jep. :wink:


Üles
 Teema pealkiri: Re: Väikesed Ossud
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 26, 2016 04:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Okt 29, 2012 03:30
Postitusi: 155
Pildid: 0
Asukoht: Raplamaa, Märjamaa
Eile õhtul avastasin, et Ossudel kriipsud küljel nagu kassi küünejäljed. Kas nüüd võib olla nii, et nad omavahel sedasi madistavad, et kriimud taga? Suurem ajab küll väiksemat taga, lõuad laiali, aga ma ei ole näinud, et ta reaalselt teist hammustaks. Kas ja kuidas oleks võimalik aru saada, mis soost nad mul olla võiksid :lol:

_________________
180- 3skalaari
100l - 3sebrabotiat
400l-4antsu, 2tiigerbotiat, 2 oskarit


Üles
 Teema pealkiri: Re: Väikesed Ossud
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 26, 2016 09:55 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mina surkaks akvasse JBL-i Acclimoli. Et kui tõesti järsku haavad, siis sealne jood ehk aitab.

Soo määramine Ossudel on vist raske. Pole neil sellist laubakuju nagu näiteks Green Terroritel.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver