foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 20 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 15, 2011 09:09 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Okt 26, 2010 06:20
Postitusi: 25
Asukoht: Karksi-Nuia
kuidas käituda
mida teha
või lasta neil ise hakkama saada :?:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 15, 2011 09:51 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 17, 2008 09:44
Postitusi: 208
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Mina isiklikult laseksin neil toimetada omapead. Suus haudujatega mul küll kogemused puuduvad aga teiste ahvenalistega olen proovinud nii ja naa st. võtnud maimukesed vanemate juurest ära ja kasvatanud eraldi ning teise variandina jätnud vanemate hoole alla. Teine variant on järelkasvu suhtes parem variant - lapsukesed kasvavad kiiremini ja on tugevamad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 15, 2011 09:56 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Okt 26, 2010 06:20
Postitusi: 25
Asukoht: Karksi-Nuia
akvas ka teisi ahvenaid
ega need ei ohusta põngerjaid kui nad sealt suust välja tulevad
ja kaua nad seal suus konutavad??
ja kuidas selle öise valgusega on(see siis vajalik kui nad suust välja tulevad nagu ma aru saan)

tänud ette juba vastajatele :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 16, 2011 04:56 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ööseks võiksid vast küll mõne kohtvalguse akvale peale panna. Olid minu akvas ka teised ahvenad, kuid papa-mamma suutsid oma tittesid siiski valvata. Suremust kahjuks ka oli. Kuid tõesti - titelõksus ei kasva maimud nii kiiresti. Mina hautasin arteemiat ning pritsisin seda süstlaga vette võimalikult tittede lähedale. Hiljem pritsisin muud peenikest graanulit.


Üles
 Teema pealkiri: Ahvenate maimud
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 16, 2011 09:33 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 03, 2009 10:18
Postitusi: 77
Pildid: 4
Asukoht: L-Virumaa
Kui jutt käib Malawi mbuunadest, siis mul akvas on emased kümneid kordi marja suus kandnud. Ja ma pole veel kordagi näinud, et mõni mamma peale poegade suust välja laskmist ka nende eest veel hoolt kannaks. Isane kaotab huvi kogu asja vastu aga juba siis, kui on emasele marja suhu sättinud. Suurima mõnuga pistab isa koos teiste ahvenatega kogu oma järeltuleva põlve nahka. Vaid paaril korral on mõnel maimul õnnestunud varjuda kohtadesse, kuhu suured kalad ei mahu. Sealt nad siis sööstavad järele juhuslikult mööda ujuvatele toidupalakestele. Alguses arglikult, hiljem aina julgemalt. Mingil hetkel liiga julgelt. Vaid ühel Red Zebral on õnnestunud vabas vees ellu jääda.
Paaril korral olen huvi pärast pannud emase maimulõksu, kui tal on mari juba kaks-kolm nädalat suus olnud. Ja need maimud kasvavad oluliselt kiiremini kui kivi all konutavad. Nad saavad regulaarselt ja piisavas koguses süüa, mis on kasvuks tähtsaim. Hiljem jääb muidugi lõks neile väikseks. Öisel valgusel ei näe mingit mõtet.
See on minu neljaaastane kogemus mbuunadega ja ei ole kindlasti kogu tõde.
Igati edu ahvenatega.

_________________
400l, Eheim2028, Eheim2224, sooj. Eheim 150W, taimed ja vikerkalad


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 16, 2011 09:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 24, 2009 11:35
Postitusi: 1208
Pildid: 6
Asukoht: Loo,tel.53 002 110
Isiklikult ei näe kah paanikaks põhjust,sest kui "emake loodus" oma valikut ei tee,jääb sul akva varsti väikseks :wink:
Miul näiteks juba nii ongi peaaegu,kuna nigrod on varmad sigima ja kaitsevad oma lapsi oi kuidas...kuid õnneks jäävad vahel ka nende read hõredamaks :wink: :D

_________________
600l röövikutega
Naksikoerad taksid ehk õige nimega Maks ja Moorits...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 16, 2011 10:50 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Nojah! Minu pajatatu oli küll tõesti kogemus marjategijatega (Flower Horn) mitte suushaudujatega. Jälle taas targem!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 05, 2011 03:40 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 03:08
Postitusi: 644
Pildid: 3
Asukoht: tln/prnu
Vaat kui piisavalt suured on, püüa emane kinni ja raputa tited titeakvasse.
Võib ka mingi spets haudumisakva ehitada kui nad juba väljas käima hakkavad.

Iseasi, mida sa selle kuhjaga peale hakkad?

_________________
200L + 30L sump, DIY wet/dry, malawi mbuna cichlidid ... ca 20.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 05, 2011 07:15 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mis on saanud Sinu titekasvandusest? Mida lõppeks ette võtsid? Räägi teistele ka, et kogemusi koguda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 10, 2011 11:10 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Okt 26, 2010 06:20
Postitusi: 25
Asukoht: Karksi-Nuia
ei võtnud midagi ette ja lasin neil endamisi toimetada ja see reede polnud enam midagi
ei näinud neid suust väljagi tulemas :cry:
kuigi emane kannatas 3 nädalat nälga ja äkki nad kadund olidki


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 12, 2011 10:41 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mai 09, 2010 11:05
Postitusi: 10
Asukoht: tallinn
nii tavaline,mul ahvenad nüüd üle aasta kasvanud ja selle aja jooksul on olnud palju haudeid,kuid üks ainuke on kasvanud suureks;2 cm teised keda näinud muutuvad mingil momendil julgeks ja saavad söögiks,eks see on elu muidu oleks pidanud ammu mitu uut akvat ostma.. :D

_________________
200l kaks kollast,kolm sinist ja üks ants...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 07, 2011 12:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 12, 2010 08:48
Postitusi: 136
Asukoht: Ülenurme
Mul ka pseudotropi emasel mitu korda mari/kalapojad suus, kuid kolme nädala pärast tavaliselt lihtsalt kaovad ära ja ema tuleb sööma.
Pole ühtegi uut saba näinud .... väga kurb.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 09, 2011 09:03 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kusagil laias internetis nägin mingit videot, kuidas suushaudujalt lapsi välja "kopsiti". Püüti kala kinni ja titeakvasse. Ettevaatlikult tehti mingi pulgaga suu lahti ja tited lasti maimuakvasse. Pärast siis taas emane oma koju tagasi. Äkki tasuks proovimist? Ei kujuta küll vaimusilmas ette. Eks see emane puikle ju hirmsasti vastu kui ta pihku võtad!

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 04, 2011 12:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Veebr 07, 2011 11:54
Postitusi: 90
Asukoht: Tallinn
Meil Red Zebral oli mingi aeg suu jube punnis, algul ei saanud arugi mis tal seal suus on. kui söötmise aeg oli, tahtis ta kah justkui süüa kuid suud ei avanud, siis mingi hetk äkki nägime, et suu imelikke terasid täis, meenutasid veidi tik-tak komme :) Uurisime netist, et nii kannab emane oma marja. Äkki aeg aga oli mari kadunud....Siis läks veid aega mööda kui emasel jälle suu punnis, lasime tal seal teiste keskel ujuda ca 3 nädalat ja siis tõstsime mamma titelõksu. Koledasti nägime muidugi vaeva emase püüdmisega, aga lõpuks ta seal oli ja kui talle süüa panime, siis isegi veidikene juba oskas punnis suuga ka sööki võtta :) Kalake korjas kogemusi! Mõne aja pärast ei olnud enam teri, arvasime, et jälle kadunud....kuid söötmise ajal nägime suus mingit tegevust ja äkki justkui sülitas emane oma lapsukese välja söi oma söögi ära ja lupsti tõmbas ta maimukese jälle suhu tagasi varjule. Hoidsime mammat titelõksus seni kuni ta pojukese suus kandmisest loobus, lasime neil seal veel veidi koos olla, kuid siis tõstsime emme välja, tagasi teiste juurde. Pojuke kasvab väga jõudsalt :) . Süüa anname talle spets titetoitu, mingi vedel söök vastsetega (Kalakese poest saime). Pojuke juba täitsa suure kala kujuga ja olemisega, aga veidi tilluke veel. Imelik aga see, et suus oli seda marja terve hunnik, kuid alles jäi vaid üks titeke (hea muidugi seegi). Kas võib asi olla selles, et mamma ise kah kogenematu veel, at ise kah veel väike (noor)?


Üles
 Teema pealkiri: maimud
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 04, 2011 02:50 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 03, 2009 10:18
Postitusi: 77
Pildid: 4
Asukoht: L-Virumaa
Sa oleks pidanud ta mõned päevad varem kinni püüdma, kui marjast polnud veel maimud saanud. Ilmselt lasi ta püüdmise käigus kõik maimud välja, peale selle ühe. Olen ise paaril korral samuti teinud ja maime on olnud 30-40. Kui emase lõug ühel hetkel kopa moodi välja näeb, võid olla kindel, et tal mari suus. Paar nädalat võid tal lasta vabalt veel ujuda, siis püüa kinni. Jälgi praegu väga tähelepanelikult kõikvõimalikke peidukohti oma akvas, eriti söötmise ajal. Mõned maimud suudavad end alguses ära peita ja tulevad suure näljaga söögi peale välja. Hiljem muidugi muutuvad liiga julgeks ja kaovad jäljetult.
Edu

_________________
400l, Eheim2028, Eheim2224, sooj. Eheim 150W, taimed ja vikerkalad


Üles
 [ 20 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver