foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Pleco?
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 06, 2018 08:20 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tere!
Kolleeg lõpetas akva pidamise ja andis oma "suure kala" mulle. Kas määrasin õigesti et tegu on sailfin pleco'ga? Pilt FB-s: https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Lugedes tema kohta saadavat infot tekib mure, äkki on mu 240 l purk talle veidi väike? Kalu on seal ju veel: ca 8 ancistrus sp-d, 2 guraamit, 1 FSAE ja 2 mõõksaba. Ja kas Plecole (kui ta ikka on selline) tuleks pakkuda mingit paremat asja toiduks kui helbeid (sellega seni toideti)? Spirulina tabletid üle päeva?


Üles
 Teema pealkiri: Re: Pleco?
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 06, 2018 09:46 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Minu pleco kasvas 50-sentimeetriseks ja tundus, et 500-liitrinegi jäi väikseks. 900-ses ikka sai ujuda ühest otsast teise. Muidugi on plekosid mitmeid liike ja kõik nii suureks ei kasva. Inglise keel mul pea olematu, aga vast internet ütleb, kui suureks Sinu oma kasvab. Rromm on vast kõige suurem asjatundja. Üldiselt on nad ikkagi taim(vetik)toidulased. Igatahes akva klaasid lakuti küll läikivaks. Söövad natuke liha ka. Mina andsin vahest külmutatud krevette. Söövad nad ju ka haige kala ära.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Pleco?
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 06, 2018 10:15 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Esimene päev uues kodus aga ta juba käib ringi ja avastab. Kas arvad, et peaksin talle uue ja suurema kodu otsima? Ma küll ei taha olla kala piinaja...


Üles
 Teema pealkiri: Re: Pleco?
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 13, 2018 01:28 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ma paneks ta küll suuremasse akvasse. Otsisin natuke goolet pidi ringi ja leidsin, et akva peaks olema üle 320 liitri ja et kasvab isegi kuni 55-sentimeetriseks. Ma inglise keelt ei mõika, suurte raskustega suudan mingi info sealt kätte saada. Otsi ja vaata ise ka.

Mul tundub, et mul oli sama pleco. Väga-väga vahva kala. Oli ikka äge vaadata, kui 900-ses ühes otsast teise paarutas puri peal püsti. Ja kui puhtaks mu klaasid lakkus! ma poleks elus akva tagumist seina vetikast kasitud saanud.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Pleco?
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 13, 2018 10:14 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
On tõesti üliväga vahva kala! Hetkel purjetab ringi ja otsib toitu, vist on kõht tühjaks saanud. Loobin talle põhjakalade tablette ja vahest (kõigile) Spirulina tablette. Räägin temaga...
Esimene akva puhastamine mõjus šokina...aga sai sellest üle .Eks ikka maiuspalade abil.
Saatsin Sulle ka PS-i.
Kas keegi oskab kala sugu määrata?


Üles
 Teema pealkiri: Re: Pleco?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 15, 2018 09:08 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Suvikõrvitsat mugib ka mõnuga. Mina oma "lutsutajaid" pole suutnud kurki sööma meelitada. Osadel söövad nad ka mahedat paprikat ja porgandit. Ma ise vahest andsin krevetti ka.

Mis soki Sa said? Siin FB-s pandi videoklipp üles, kuidas mõnusalt kätt lutsutab.

Nende soo määramine vist keeruline. Tal ju ei kasva ninamikule noid sarvi. Ehk siis kere järgi, kui on kellega võrrelda. Emane vast oleks siis pontsakam.

Minule üllatuseks L181 on ka pleco. Kasvult jäävad ikka väga palju väiksemaks, kui too Sinu oma. Ja isasel tulevad vuntsid ninamikule.

Vastasin Sulle privasse ka.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver