foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Guraami
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 22, 2016 04:03 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 22, 2016 03:41
Postitusi: 4
Tere
Ostsin 2 marmor guraamit. Poes olid nad parimad sõbrad aga koju tuues hakkas suurem väiksemat kiusama. Väiksemal uimed ära kakutud (praeguseks juba paraneb) istub kogu aeg kuskil peidus. Olen suuremat vahepeal ära võtnud ja pannud ajutiselt ämbrisse kuni 2 päevaks aga see ei ole lahendus. Kas on akvaarium liiga väike? Kas on tegu lihtsalt kurja kalaga? Kas 1 isane guraami lööks korra majja ?



Guraamid mõlemad emased
Akvaarium 125l
teised elanikud: 1 parbus(viimane mohikaanlane), 1 ants, 1 tigu.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Guraami
PostitusPostitatud: Reede Dets 23, 2016 10:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
125L guraamile väike ei tohiks olla. Aga oled kuulnud, et kaks naist ühte kööki ei mahu - kardan, et hetkel see teema.
Siit foorumist on ka enne kuulda olnud guraamidest, kes on vähe pahurad. Tavaliselt need küll olnud härrad.

_________________
250l, 60l, 54l


Üles
 Teema pealkiri: Re: Guraami
PostitusPostitatud: Reede Dets 23, 2016 01:23 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 22, 2016 03:41
Postitusi: 4
jah olen ka lugenud, et on juhuseid kus mõni guraami muutub tigedaks.
Helistasin ka kalakese poodi sama murega. Seal öeldi et 200l peaks akva olema. Samas netis räägitakse 50l-75l peaks vähemalt olema.
Proovin siis seltskonda suurendada 2-3 guraami võrra (isaseid) ja vaatab mis saab. Kui see ei tööta siis peab "Ära anda " kategooriasse kirjutama.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Guraami
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 24, 2016 04:12 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ühe isase kohta võiks vast arvestada kaks emast. Muidu hakkavad isased kisklema.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Guraami
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 01, 2017 08:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 07:23
Postitusi: 53
Pildid: 19
Asukoht: Keila
Ei ole küll tihe külaline siin foorumis, seepärast veidikese hilinemisega.
Mul on hoopis selline kogemus, et ostsin aasta tagasi tillukesed marmor guraamid, 4tk. Ei olnud kohe näha, kellega tegu. Lootsin suure hirmuga, et kui kaklema lähevad , saan siin üleliigsed ära jagada. Aga soovijaid ei olnud. Tuli 3 isast ja 1 emane. Esialgu, kui sootunnused välja paistma hakkasid oli natuke närimist aga vähe. Ainuke kellel õiget kohta pole on emane. Isased jagasid 200l akvaariumi ilusti kolmeks osaks ja saavad kenasti hakkama. Muidugi on mul piisavalt taimi ja tekitatud nottidest ujumiseks koridorid. Ma arvan, et võti ongi selles. Neil peab olema võimalus teineteise nägemise ulatusest välja saada ja ujumiseks piisavalt vabadust tunda. Ma olen õnnelik, et keegi neid ei soovinud. Nad on super toredad ja suured suhtlejad. Loodetavasti ka pikema elueaga.

_________________
Inimene õpib kogu elu,...
akv: 200l,102l


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver