foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: "Klounid" - palun tutvust
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 24, 2015 12:35 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 18, 2007 09:23
Postitusi: 227
Pildid: 1
Asukoht: Uuri, Kuusalu vald
Käisin kalahankel ja tõin kaasa muude hulgas 4 toredt triibulist kala. Nimi on Clown Loach.
Ujusid barbustega ühes kastis ja kun triibulisi barnbuseid parasjagu polnud, võtsin koos rohelistega siis need tegelased kaasa.

Esimene vatus oli see, et teoorias kasvavad nad nii a 20cm pikaks. No hea küll, ruumi vast jagub.

Siis aga hakkas akvaariumist kostma helisid nagu keegi loobiks kive vastu klaasi. Wiki aitas, ütles, et see territoriaalse käitumisega kaasas käiv heli, mida nad teevad. Aga kas see tähendab seejuures ka pahandust ?

Väike hoiatus tuli ka poest kaasa, et teod ei pruugi nende olemasolu üle elada.

Aga tegelikult ma tahaks teada, kas ma peaks oma ülejäänud asukate pärast muretsema. Kas nad lähevad Antsu koopast välja ajama ja kui agressiivselt nad ikkagi teistega käituvad ?

See klõpsimine on pea pidev. Kas nad oma ogadega teis ründavad ka ?

Kaua nad elavad ja mis ajaga nad maksimaalmõõtmed saavutavad ja kui suureks nad akvaariumis tegelikult kasvavad ?

_________________
370l segakooslus taimedega muldpinnasel
134l ootab uut ideed.

http://gritiakvaarium.blogspot.com/


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 24, 2015 02:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Clown Loach (Chromobotia macracanthus) peaks nii mõnegi teise botia liigiga võrreldes olema rahulikuma loomuga. Ma ei usu et see botia kasvab akvas üle 20cm, pigem jääb vast 15-18cm kanti. Kuid mine tea. Kasvavad nad väga aeglaselt, võivad elada väga vanaks, üle 20-aasta. Botiad tekitavad klikke-klõpse oma suuga, kuuldavad signaalid on teatud rütmide ja kordustega, keerukas kommunikatsioon. Iga olukorra ja meeleolu suhtes on botiatel erinevad klikid-klõpsud. Enamus tigusid süüakse ära, sest see on neile toit.

Antsule vast nad liiga ei tee. Kui ants on piisavalt suur siis paneb ants nad ise paika. Botiad on aktiivsed ja kiired kalad, pigem võivad nad oma lõputu aktiivsusega ärritada pikaldasemaid kalu. Tiiger barbused on ise parajad röövlid, seega sobivad nad botiatega kokku suurepäraselt. Akvas ei tohiks olla väikeseid kalu, sest needki võivad botiatele muutuda toiduks. Eriti veel kui botiad on parajalt suureks sirgunud.

Botiatele meeldivad igasugused juurikad ja peidikud. Nii et neid "peidikuid" peaks akvas piisavalt olema. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 24, 2015 11:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
Kui akvaariumis on teod, siis suure tõenäosusega need hävitatakse. Klounbotiad on ka üsna head taimesöödikud. Kui pehmelehelised taimed mõne aja pärast augulised on, siis on see ilmselt botiate töö.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 24, 2015 11:56 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 18, 2007 09:23
Postitusi: 227
Pildid: 1
Asukoht: Uuri, Kuusalu vald
Ehe, klõpsutamine vaikis hommikuks maha ja täna nad nii väga ei klõbista enam ju siis jagasid ära, kes ja kus toimetab. Ants näitas oma põseogasid kui tüübid ülbeks muutusid, aga liigutada end muidugi ei viitsinud. See on üldse eriliselt laisk ahv.

Aga seda mulle poes ei mainitud, et mu taimed ohus on :D Eks näis kui nad mul väga midagi nahka panevad , pean vast kõvemat sorti taimed asemele panema, loobuda ma taimedest ei taha.

Egeria Najas meeldib neile kohe kindlasti, muud asjad on veel alles.

Koobastes käivad küll, aga varjul püsima nad ei kipu, väga aktiivselt asjatavad ringi, aga nii ülbed ei ole kui barnbused, kel on pidevalt midagi öiendada.

Igatahes tänud vatamast ja ma huviga jägin, mis tegelased need on. NEid vähemasti on näha. Koos nendega ostsin ka mingid Kuhli hingud vms angerja moodi kalad, neist näeb vahel harva mõnd fragmenti ja kogu lugu - täiesti mõtetu teema, kuigi ilusad kalad :(

Kuidas selle veidralt ujumise ja surnu teesklemisega on ? Kas nad päriselt ka teevad selliseid asju ?

_________________
370l segakooslus taimedega muldpinnasel
134l ootab uut ideed.

http://gritiakvaarium.blogspot.com/


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 25, 2015 12:46 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 04, 2009 10:42
Postitusi: 160
Pildid: 0
Asukoht: kuressaare
Ürita neid jälgida öösel peale tulede kustumist,siis saad teada nende tõelist hingeelu.Väga huvitavad kalad .
Jõudu ja kannatust.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 25, 2015 03:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Minu meelest on just see botiate rütmiline-rütmitu "lõugade klõbistamine" üks ütlemata huvitav nähtus. Mulle igatahes meeldis! Kahju et paljud botialiigid ei sobi ühisakvasse, st. peab kalade kooslust väga valima. Aga jah, see botiate imelik taaruv ja kõikuv "haigusnähtudega ujumine" (ise nähtud), "surnu" mängimine (ühel usa akvaristil) ja teised kummalised käitumised pidid tõesed olema.

Kuhli Loach (Pangio kuhlii) pidavat olema sellised lood, et see kala on väga pelglik põhjakala. Põhiliselt tegutseb öösel, päeval on peidus. Täiesti võib juhtuda et seda kala ei näe akvarist päevi või isegi nädalaid. Kuhli on parvekala, kuigi iga isend pidid eraldi omaette tegutsema. Kuhli võib võimalusel pugeda ka filtrisse. Võib arvata et aktiivsed botiad ja tiiger barbused muudavad niigi pelgliku kuhli veelgi pelglikumaks.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 02, 2015 04:51 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 23, 2014 09:55
Postitusi: 94
Pildid: 1
Asukoht: Pärnu
Meie akvas elutsevad 4 kuhlii olendit.
2 triibulist ning 2 ühevärvilist.
Ei ütleks, et nad väga arad ja peidus on, vahel tõesti on hunnikus juurika all ja sees, kuid tihtipeale ujuvad mööda akvat, on taimede vahel jne..
Väga huvitavad kalad :)


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 07, 2015 11:41 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 18, 2007 09:23
Postitusi: 227
Pildid: 1
Asukoht: Uuri, Kuusalu vald
Täiendasin kooslust veel 3botiaga. Seekord kolisisd juurde sebrabootiad.

Igatahes tunduvad väga lahedad tyybid. Vahel tõesti magavad kyliti või ujuvad veidralt, aga suurema osa ajast on lihtsalt lõbusad jaaktiivsed ja võtavad osa ka barbuste mängudest.

Kas siin foorumis on ehk kedagi kel on vanemaid ja suuremaid juba pikalt elanud botiaid?

_________________
370l segakooslus taimedega muldpinnasel
134l ootab uut ideed.

http://gritiakvaarium.blogspot.com/


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver