foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 40 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 06, 2013 02:49 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 17, 2013 07:12
Postitusi: 15
Asukoht: Tartu
Unustasin mainida, et akvas 5 red rasborat juba.:D.Et tahtsingi ühte juurde võtta, et 6 oleks.. Ilusad ja aktiivsed on tõesti aga siiani pole veel mingit koslepit guppydele tekitanud..

Emast ma kindlasti ei võta, pole vaja siia mingit poegimist, akva niigi väike :d

Aga tänud veelkord !


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 08, 2013 01:45 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 17, 2013 07:12
Postitusi: 15
Asukoht: Tartu
Ostsin täna pullipärast sellise kala nagu Dermogenys pusilluse.. Suht lamp kala, passib kohapeal kuskil pinnal aga no kihvt näeb välja vähemalt :D Ainult üks oli lõunaka zooplanetis, seega kui keegi kuskil tartus näeb võib teada anda..

Aga täna suri üks guppy jälle. See oli kolmas guppy mis hinge heitis (õigemini tegin eutanaasia talle jääkülma veega, kuna kui hakkasin teda põhjast ära koristama, siis ikka proovis veel eest ära ujuda.) Ise kahtlustan veevahetust, kuna suvel see akva temp kisub sinna 25-27 kraadini tõusma, siis panin täna üsna jahedat vett akvasse, et kraade alla saada, aga no praeguseks ikka 25 peal.
Aga jh 3s guppy juba, mis mul akvas otsad andnud kuigi kõik on olnud väga pikkade vahedega.. Ei kujuta ette mis seal viga võib olla.. (Kusjuures see, kes täna hinge heitis oli mul üks 3st esimest kalast mis akvasse ostsin, nüüdseks nendest ainult 1 järel.)..


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 08, 2013 04:10 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: ei ytleks et 25-27 nyyd midagi hirmus soe oleks troopiliste kalade akvas....
mul stabiilselt 28 sooja akvas....probleeme tekkis minu akvas kunagi kui vesi ikka oli yle 32.....kraadi sooja

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 08, 2013 09:06 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 17, 2013 07:12
Postitusi: 15
Asukoht: Tartu
Hmm, okei.. Eks ma lasen tempil olla siis 25-27 vahel rahulikult.. Mõtlen siin, et võtaks riski ja ostaks betta splendensi ja loodaks, et ta saab guppydega läbi.. Olen suht palju lugenud ja see on 50:50 variant aga splendens tundub nii kõva kala, et tasub riski ära :D

_________________
60l: 3 Guppyt (male), 5 Red Rasbora, 2 Cory panda, 2 Cory paleatus, 1 Betta Splendens (male), 1 Golden Apple Snail


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 09, 2013 10:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 11, 2011 09:01
Postitusi: 112
Asukoht: Tartu
Betta on nii lahe kala! Olen samuti kuulnud, et mõnel juhul elab rahulikult gupidega koos, ise pole julgenud katsetada. Peab muidugi vaatama, et teiste kaladega ka kokku sobiks, sest sageli teevad hoopis teised kalad Bettale liiga - ta on üsna aeglane ning pikka saba on hea räsida.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 12, 2013 08:32 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 17, 2013 07:12
Postitusi: 15
Asukoht: Tartu
Nojah... dermogenys pusillus viskas juba sussid püsti :D Äkki ta oma pika nokaga ei saanud süüa seda kuivtoitu või lihtsalt pole mul pinnapeal piisavalt peidukaid ja stress tegi oma töö?

Aga täna sai toodud siis kena Betta sisse.. Siiamaani on väga viisakas olukord ja mingit poksimist ei ole.. Kuradi kena kala ikka.

_________________
60l: 3 Guppyt (male), 5 Red Rasbora, 2 Cory panda, 2 Cory paleatus, 1 Betta Splendens (male), 1 Golden Apple Snail


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 14, 2013 11:28 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 17, 2013 07:12
Postitusi: 15
Asukoht: Tartu
Kurat mul akval küljeklaasid peegliga vms.. Betta veedab enamus ajast ennast vastu peeglit nühkides.. Kas see läheb üle või ta jätkab samas vaimus edasi? Ning kui hullult see teda stressi võib ajada? Kui ostsin siis ei tulnud selline asi kohe pähegi, et võib probleemiks tulla aga ma tean, et betta vihkab endasuguseid..
Muidu guppyde ja muude vendadega kõik chill, söövad koos jne pigem on rasborad need, kes guppysid vahel taga ajavad :D

_________________
60l: 3 Guppyt (male), 5 Red Rasbora, 2 Cory panda, 2 Cory paleatus, 1 Betta Splendens (male), 1 Golden Apple Snail


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 15, 2013 12:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Wrestling Halfbeak (Dermogenys pusillus) on tundlik kala ja algajatele raske pidada. Suure tõenäosusega heitis wrestling halfbeak üksindusest (parvekala), stressist ja veel käivituvast akvast lihtsalt hinge.

Rasbora'tega on aga selline lugu et millegipärast üritavad nad aega ajalt rünnata teisi kalu. Kindlat põhjust ei teata. Akvaristidel on olnud näiteks juhuseid kus rasbora'd kitkuvad ära guppy'de sabad ja uimed mis lõpptulemusel põhjustavad guppy'de surma.

Minulgi on rasbora'tega (Trigonostigma heteromorpha) kerged probleemid: rasborad ründavad

Soovitan sul rasborate suhtes olla tähelepanelik, sest sinu akvas on nad kõige kiiremad ujujad ning võivad seega segamatult kõiki taga ajada ning kitkuda. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 16, 2013 06:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Kiva kirjutas:
Ostsin täna pullipärast sellise kala nagu Dermogenys pusilluse..

Kiva kirjutas:
Nojah... dermogenys pusillus viskas juba sussid püsti :D...

Kiva kirjutas:
Aga täna sai toodud siis kena Betta sisse.. Siiamaani on väga viisakas olukord ja mingit poksimist ei ole.. Kuradi kena kala ikka.


Suht selline huupi lahmimine ei ole? Ah võtsin selle ja nüüd selle kala. See aga suri ära - kama kaks milles probleem jne?
Vetis aega maha võtta, natuke asju uurida ja siis otsus teha?
Kala on samasugune lemmikloom nagu iga teine - enne võtmist peaks uurima kas ja kuidas sa sulle sobib - sobivus teiste kaladega jne...

Koeri ei võta nii, et :
Näide #1 kirjutas:
oh ostsin täna endale hundikoera for fun - mingi suht OK elukas tundus - kas keegi teab mis ta sööb ja kas on sõbralik?

Näide #2 kirjutas:
võtsin endale täna ühe taksi juurde - nüüd neil kahekesi parem - natuke kartis aga toksisin kaikaka teda ja tundus, et elab. Eks vaatan, kas jäävad elama...

Näide #3 kirjutas:
Ahjaa - mul eile suri labrador ära - ei tea mis viga - suht lamp nagu...


Ehk võta hetk maha ja tee selgeks mis soovid on - siis endal vähem stressi ja teised ei pea sellist lahmimist lugema...

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 16, 2013 07:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 21, 2012 03:29
Postitusi: 235
Pildid: 0
Asukoht: kopli 86
aatomik kirjutas:
Kiva kirjutas:
Ostsin täna pullipärast sellise kala nagu Dermogenys pusilluse..

Kiva kirjutas:
Nojah... dermogenys pusillus viskas juba sussid püsti :D...

Kiva kirjutas:
Aga täna sai toodud siis kena Betta sisse.. Siiamaani on väga viisakas olukord ja mingit poksimist ei ole.. Kuradi kena kala ikka.


Suht selline huupi lahmimine ei ole? Ah võtsin selle ja nüüd selle kala. See aga suri ära - kama kaks milles probleem jne?
Vetis aega maha võtta, natuke asju uurida ja siis otsus teha?
Kala on samasugune lemmikloom nagu iga teine - enne võtmist peaks uurima kas ja kuidas sa sulle sobib - sobivus teiste kaladega jne...

Koeri ei võta nii, et :
Näide #1 kirjutas:
oh ostsin täna endale hundikoera for fun - mingi suht OK elukas tundus - kas keegi teab mis ta sööb ja kas on sõbralik?

Näide #2 kirjutas:
võtsin endale täna ühe taksi juurde - nüüd neil kahekesi parem - natuke kartis aga toksisin kaikaka teda ja tundus, et elab. Eks vaatan, kas jäävad elama...

Näide #3 kirjutas:
Ahjaa - mul eile suri labrador ära - ei tea mis viga - suht lamp nagu...


Ehk võta hetk maha ja tee selgeks mis soovid on - siis endal vähem stressi ja teised ei pea sellist lahmimist lugema...


Nii kurjalt kohe, kas sa ei mäleta oma esimise akva vaimustust?

_________________
80+50 kooslus 1050l/h
60L ekepimentaal bassein 600l/h välisfilter ja led valgus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 16, 2013 11:58 
Akvarist

Liitunud: Reede Aug 31, 2012 11:00
Postitusi: 16
Asukoht: tartu
lokuta kirjutas:

Nii kurjalt kohe, kas sa ei mäleta oma esimise akva vaimustust?


Minult küll ei küsitud, aga esimese akva puhul oli vaimustus suur ja vaimustus seisnes ka selles, et kui esimest korda kalal haigusilminguid tekkis veetsin terve öö internetti läbi kammides selle probleemi pärast. Kui kala manalateele läks oli mitu päeva paras paanika, veetestide tegemine, info otsimine, akva pidev jälgimine... :?

Eks inimesi ole erinevaid. Mõnele on kala lemmikloom, teisele lihtsalt dekoratsioon. Aga ükskõik kummaks omanik kala peab, peaks aru saama, et kala on elusolend ja teda peaks kohtlema elusolendile vääriliselt (ehk mitte laskma neil surra või haigestuda kui selle vältimine on võimalik).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 17, 2013 01:10 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 17, 2013 07:12
Postitusi: 15
Asukoht: Tartu
aatomik, suvaliselt pole ma mitte midagi ajanud.. Iga kala kohta olen ikka uurinud ennem kui sisse toon. esterts mainis siin, et halfbeak on parvekala, mina aga leidsin näiteks sellise lause "Mainly occupies the top levels of the tank. The males will fight to the death with other Halfbeaks. Females don't fight as much as males."
Hoian alati silma peal aqadvisoris.
Betta kohta lugesin mitmeid foorumeid ja ekstra veel koos guppydega pidamisest ja jõudsin järeldusele, et ma proovin ära ja näe, ongi kõik korras ja pole mingeid probleeme..

Ei ole mõttet siin üle pingutada enda ajuvaba võrdlustega ;)

Keegi ei käse sul mu "lahmimist" siis lugeda... aga kes loeb ja nõu annab, kiitos ;)

_________________
60l: 3 Guppyt (male), 5 Red Rasbora, 2 Cory panda, 2 Cory paleatus, 1 Betta Splendens (male), 1 Golden Apple Snail


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 17, 2013 07:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 21, 2012 03:29
Postitusi: 235
Pildid: 0
Asukoht: kopli 86
Kimmenberg kirjutas:
lokuta kirjutas:

Nii kurjalt kohe, kas sa ei mäleta oma esimise akva vaimustust?


Minult küll ei küsitud, aga esimese akva puhul oli vaimustus suur ja vaimustus seisnes ka selles, et kui esimest korda kalal haigusilminguid tekkis veetsin terve öö internetti läbi kammides selle probleemi pärast. Kui kala manalateele läks oli mitu päeva paras paanika, veetestide tegemine, info otsimine, akva pidev jälgimine... :?

Eks inimesi ole erinevaid. Mõnele on kala lemmikloom, teisele lihtsalt dekoratsioon. Aga ükskõik kummaks omanik kala peab, peaks aru saama, et kala on elusolend ja teda peaks kohtlema elusolendile vääriliselt (ehk mitte laskma neil surra või haigestuda kui selle vältimine on võimalik).


Ega endalgi esmase akvaariumi puhul oli rõõmud ja mured, ning mõned surmad, mis ei olnud põhjustatud haiguste poolt vaid nagu nüüd välja tuleb ühed armsad põhjas elutsevad sägad nendes süüdi.

Kiva, hoiatuseks bettaga, ta võib muutuda agresiivseks ajajooksul.

_________________
80+50 kooslus 1050l/h
60L ekepimentaal bassein 600l/h välisfilter ja led valgus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 17, 2013 10:54 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ma ei tea, muudkui loen ja loen ikka ja jälle otsast peale. Midagi ei saa sotti. Kas oled vahepeal suurema akva saanud? Kuhu neid kalu muudkui juurde tood? Rasborad ja siis betta... Väidad, et akva juba käinud. Postitusest loen välja, et alustasid ju alles 03. mail. Ja nüüd juba kalugi surnud. Pean'd hoogu! Ma ühineks aatomiku arvamusega. Suht ikka huupi lahmid. Alguses oli Sul kaks panda corrykat. Tegelikult peaks olema vähemalt 5, et parve moodustada. Üksikuna nad kipuvad abitud olema. Ja sinna esialgsesse koosseisu poleksi enam kedagi juurde mahtunud. Kui vaid bandade parve suurendada. Ja nüüd dermogenys viskas sussid püsti. Ega kõik mis loed pole alati päris üks ühele. Ikka mõistust on vahele vaja.

Huvitav, mida Su veetestid ka näitavad? Pane miskit kirja.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 18, 2013 02:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Wrestling Halfbeak (Dermogenys pusillus) isaste ja emaste suhe on 1:1. Emased (7cm) on kasvult isastest (5cm) suuremad. Miinumum akva ~90l. Parvekala on kohe kindlasti. Küsimus lihtsalt sellest et kuidas ja millist gruppi moodustada (nt. üks isane ja emased). Muuseas peetakse isaste puhul suuremaid isaste gruppe. Halfbeak ei pidanud tavaliselt isastega surmani võitlema, need on rohkem ekstreemsed erandjuhud. Kuid see isaste vaheline jõukatsumine gupis pidi olema loomulik kalaelu osa hierarhia paikapanekul.

Pigem on halfbeak'ile ohuks ja stressiks agressiivsemad ning suuremad kalad, konkureerimine elukoha pärast pinnavees ja liiga väike akva. Akvaristid on halfbeak puhul kirjutanud et väiksema akva puhul võivad nad oma kiirendustega vastu akvaklaasi põrkuda ning saada fataalseid kahjustusi. Sama pidavat sae'dki tegema. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 [ 40 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver