foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 09, 2019 01:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Pikka aega olen oma mugavusest ja laiskusest kasutanud oma 240l originaal valgustust ehk siis torusid, kuigi ma ise olen täiesti LED usku. Teistes akvades kasvasid taimed hästi ja mulle meeldis päikese sillerdus effekt mida ledid teevad. Kuna nüüd on aega, tahtmist ja võimalusi asjaga tegeleda siis võtsin kätte ja hakkasin planeerima.
Hetkel mõte teha 1W ledidest ja siis mõlemale poole 1 valgusti, kui nendest jääb väheks saan neid juurde meisterdada, sest materjali jagub. Kui viimati ledidega ehitasin oli aastaid tagasi ja siis ma ei näinud, et oleks full spectrum lede müügil. Valisin suht suure kraadiga läätsed, kuna ei soovi tekitada spot light muljet, pigem sarnane torudele.
Aga mõte siis teha :
2x 3200K 1w 90 kraadise( v 120 oleneb kumb paremini valguse õigesse kohta suunab)
5x 4500K 1w 60 kraadise läätsega
2x full spectrum 1w led (läätsed sama jutt nagu 3200k)
2x 10000k 1w 120 kraadise läätsega
2x Royal blue 1w 120 kraadise läätsega

Kõike hakkab juhtima TC420 - siin kohal tänud Vanapaganale ise oleks teinud palju keerulisemat teed seda kuna enne tema teksti lugemist ei tulnud pähegi otsida, et äkki keegi juba ratta leiutanud :lol:

Mõte siis selline, et hommikul hakkavad põlema 3200K ledid vaikselt, mis imiteerivad siis hommiku ja õhtu valgus. Päeval kas siis lisanduvad või siis lülitab ümber 4500K peale päeva valgus ja neile lisanudvad full spectrum ledid. Keskpäeval põlevad lisaks veel 10000k. Eks viimaseid peab vaatama kuidas nad akva valgust mõjutavad, kas saab täis võimsusel või mitte. Ja öövalguseks siis jäävad royal blued mingil määral põlema.
Konstruktsiooni poolest proovin teha võimalikult lihtsa. Nagu vana sõna ütleb miks minna ringiga kui saab ka otse. Kuna akvakaanel on 5mm rant kuhu peale saan toetuma panna valgusti siis on kõige lihtsam vana valgusti lihtsalt välja võtta. Hiljem saab kaane võtta ilma, et peaks mässama valgusti juhtmetega kaane küljes. Lisaks saab valgustid lihtsalt välja tõsta kui on vajadus akva täiesti pealt vabaks saada. Siin kohal mainin et paarinädala pärast jäävad kaks reflektorit üle mõõt u. 90cm. Ehituse poole pealt peaks ta midagi sarnast tulema nagu pildil. Keskel alumiinium U-profiil 45mm kõrge ja 43mm lai, mis peaks piisava radikana toimima ja äärtes plastik korgid, millega lamp toetub kaane servadele. Kogu juhtimine tuleb alla kappi.

Pilt


Keskelt läbi on valgus võimsus ühel lambil 8-10w. Vattide poolest on seda päris vähe aga vanade kogemuste põhjal proovin algul kahe valgustiga. Eks näis kui jääb väheks siis saab neid juurde vorpida :) Kodus vedeleb toiteplokk, mis kannataks 6 sellist lampi välja.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 09, 2019 08:34 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Veebr 23, 2016 08:02
Postitusi: 89
Pildid: 8
Asukoht: Elva
On ikka LED-idel klaas peal? Niiskusega kipuvad üsna varsti ikalduma.

_________________
360 & 51


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mai 10, 2019 12:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Hea küsimus.Hetkel mõte pleksist v polükarbonaadist aga ma veel nuputan kuidas. Kas keeran ääred üle profiili ääre ja liimin silikooniga sealt kinni v lähen lihtsamat teed ja lõikan lihtsalt profiili sisse ristküliku. Esimene varjant jääks väljanägemine ilusam, samas näevad seda ainult kalad. Muidu läätsed teen ka silikooniga üle igaks juhuks kui klaas niiskuse läbi laseb.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mai 10, 2019 03:40 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Veebr 23, 2016 08:02
Postitusi: 89
Pildid: 8
Asukoht: Elva
Parem on päris klaasist teha, see ei lähe tuhmiks. Mul tekib klaasile mingit katlakivi moodi moodustist mis ei lähe muidu ära kui peab kraapima, kui oleks pleksiklaasist teinud siis oleks see juba ammu kriimuline ja läbipaistmatu.

_________________
360 & 51


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mai 10, 2019 10:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Siin jah mõtlemise koht. Puhastuse peale pole mõtelnud. Teen algul PC, kuna mul seda käepärast, ja siis aega vaadata klaasi lahendusele.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 12, 2019 01:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 13, 2005 10:50
Postitusi: 45
Pildid: 0
Asukoht: Lääne-virumaa-Kadrina
Kui valmis saad pane pilte ka saab snitti võtta endal seisab see töö alles ees :)

_________________
650l+100l sump


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 13, 2019 05:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Ikka, eks ma teen ehituse käigus ka. Siis saab mõne tehtud vea ehk kohe kõrvaldada kui keegi märkab midagi.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 14, 2019 01:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Sai siis alumiinium profiilid ja otsakorgid valmis tehtud. Istusid nagu valatult.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Hetkel ootan siis LEDe ja kõike muud, et neid juhtida. Mõte siis kasutada 350mA DC-DC PMW juhitavaid draivereid, millele annab toidet 12V 36W (2tk, teist saan kasutada kui läheb vajalikuks üle 3 lambi.) Sellesks pean küll TC420 seest juhtmed vedama ja jootma aga samas peaks selline süsteem olema kõige efektiivsem.... Vähemalt algsest ideest - lihtsalt takistitega pinge korrigeerimisega :lol:


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 05, 2019 04:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Vahepeal olen saanud toiteplokid ja tc420 kontrolleri kätte ja igavusest proovisin kas ka uus kontroller töötab. Üli lihtne seadistada ja toimib täpselt nagu vaja. Kui nüüd valgusdioodid ka kohele jõuaks kaugelt idamaalt siis oleks super. Saaks edasi askeldada.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 16, 2019 01:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 13, 2005 10:50
Postitusi: 45
Pildid: 0
Asukoht: Lääne-virumaa-Kadrina
kus kohast sa alu profiili ja otsakorgid said :roll:
mul oleks ka vaja akva pikkus 209 cm vaja mingi 3 tk :)

_________________
650l+100l sump


Üles
 [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver