foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 17, 2017 04:07 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mai 06, 2009 05:09
Postitusi: 15
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Palun targemate abi :) avastasin, et mu vanal raudraamiga akval on põhi katki läinud. Kuna põhi on külgede all siis seda üksi välja vahetada ei saa. Foorumist otsides sain nii palju targemaks, et tõenäoliselt ei saa ka külgi tervelt kätte kuna see kitt mis nendel kasutatud on hoiab klaase kõvasti ja ei pruugi tervelt kätte saada. Valikus on siis kas vahetada kõik klaasid välja või panna põhja uus klaas katkise peale? Kõikide klaaside vahetus tundub keeruline. Kunagi oli teema kus keegi tegi omale korda sellist aga nüüd kahjuks ei leia seda. Kui keegi oskaks linki anda? Kui panna uus klaas vanale peale kas katkine klaas all võib mängima hakata ja uue ka ära lõhkuda? Suurust akval umbes 200 liitrit ja püsis tervena üle aasta. Kui vana kastiga tegu on ei tea, sain ise kasutatult. Kui minna seda teed, et kõik klaasid vahetada oskab keegi äkki puust ja punaseks teha. Kuidas need klaasid raami sisse saavad? Mõtlen just seda, et kuidas peab käituma selle osaga, mis jääb klaasi ja raami vahele kus praegu see kitt on. Ette tänades :) Pildi katkisest põhjast panin oma albumisse./404.html


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 02, 2017 12:30 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Mina paneks vana klaasi peale uue ja silikooniks muidugi ääred korralikult ära. Töökaaslane asendas samasuguse akva põhja paksust plastist (ca 10mm) materjaliga. See oli veel 2-s tükis, keskele tuli silikooniga kleepida (õhukesest plastist) liist sest 2 tüki vahel olevat pragu teisiti veekindlaks ei saanud.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 20, 2017 11:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 31, 2013 10:41
Postitusi: 218
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn,Nõmme
siin pole muud, kui uus klaas vanale peale. Uus klaas lase teha 10 mm väiksemate mõõtudega, siis parem nurki silikoonida. Kui hätta jääd, saan aidata, olen ise ka Nõmmelt.

_________________
1000 liitri klubis
Õues keskeltläbi 20000 liitrit kuldkokrede ja vesiroosiga


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 18, 2020 11:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 07:23
Postitusi: 53
Pildid: 19
Asukoht: Keila
Tere. Mul samasugune mure tagumise klaasiga. Sooviks targemate/kogenumate nõu. Lõi üleeile mõra sisse. Raudraamiga 200l. Kas see oleks kindlam lahti kookida ja uus klaas panna või seest poolt,täies ulatuses üle paigata? Ei kujuta ette, kuidas see kättesaamine õnnestuks ja kuidas hiljem selle kitiga hakkama saada :?:

_________________
Inimene õpib kogu elu,...
akv: 200l,102l


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver