foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 03, 2019 04:14 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 06, 2018 10:32
Postitusi: 12
Tere,
Arvatavasti koos taimedega on tulnud akvaariumisse teod. Olen kuulnud, et nende lahti saamiseks võib pidada nö tapja tigusid, kes need ära sööksid? Milliseid võiks poes küsida.
Kas on paremaid võimalusi ka? Nende ära noppimine pole andnud häid tulemusi.

Tänud ette!

54 l akvaarium
3 gupit
5 neoonid
2 vetikaõgijat


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 03, 2019 09:45 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 20, 2016 12:17
Postitusi: 210
Pildid: 0
Nii väikese akvaariumiga on lihtne. Võtad 2 ämbritäit vett akvast välja,kalad ka ämbrisse. Küürid nõudepesusvammiga põhjalikult veest välja jäävad klaasid üle(seestpoolt 8) ),et teomunad ei jääks klaasidele. Lahustad topsikeses näpuotsaga vasksulfaati ja valad akvaariumisse. Filtrit välja ei lülita. Lased paar tunnikest niiöelda tõmmata ja siis filtripesu(kergelt),akvast vesi välja koos teolaipadega ,ämbritest vesi akvasse(kalad ka),kraanist puuduv osa veest juurde ja...vist saigi kõik öeldud.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 04, 2019 01:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
https://www.kalake.ee/et/anentome-helen ... -6475.html

Kui Tartus asud võid minu käest tasuta ka saada... Hävitasid mul kõik teised teod ära ja nüüd söödan neid külmunud krevettide ja sääsevastsetega...

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 07, 2019 01:43 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 06, 2018 10:32
Postitusi: 12
Tänud mõlema vastuse eest!
Tartus ei ole, siis pean ise teod muretsema, kui seda teed lähen :)
Vasksulfaadiga toimetades - kas see kaladele ohtlikuks ei saa? Võtan nad küll välja ja pärast võimalikult suures ulatuses kogu akvas vee vahetus. Mul on akvas ka mõned taimed, need prooviksin siiski alles jätta ja nende lehtedelt lapiga teomunad kätte saada.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 08, 2019 09:44 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 20, 2016 12:17
Postitusi: 210
Pildid: 0
Gupid,neoonid ja ancistrused ei saa kahjustatud kui vasega õigesti talitada. Taimi ka vask ei kahjusta üldjuhul.

Eks oleneb. Kui on massiivne levik(punased teod) siis ei suuda teosööjateod neid hävitada ja isegi kui võtad mitukümmend teosööjatigu,siis kujuneb sellest lõputu ring.Muudkui süüakse ja muudkui kooruvad munadest uued.
Kui on mingi vähem agressiivse levikuga rämpstigu ,nagu mul praegu on kolmesajases,siis ei ole vasega mõtet jantida ja piisab paarist helenast küll.
Prükkareid on erinevaid,punased levivad nagu katk,isegi kui kalatoitu ei vedele akvaariumis. Praegused prükkarid mul sigivad üsna tagasihoidlikult,vaatamata sellele,et toitu on laialt saadaval. Veevahetuse ajal jääb viis-kuus tükki näppu,rohkem ei viitsi välja korjata,ei ole vajadust ka.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 02, 2020 09:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 04, 2018 11:20
Postitusi: 17
Tere,
meil olid ka kunagi kahjurteod taimedega tulnud ja meie kasutasime vasksulfaati ja pärast seda meil tigusid enam ei ole.
iiru


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 05, 2020 08:47 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mina isiklikult pole keemiaga jändamise poolt. Katsuks ise välja noppida või siis killertigusid hankida. Hetkel mul pakkuda ka mõned 1 euro tükk. Mitte, et ma propageeriks ja püüaks Sulle maha müüa oma tigusid, vaid tõesti, ma ei ole keemia pooldaja. Võid ka osta tigude lõksu näiteks, aga ka väga ei soovita. Mina sellega erilist tulemust ei saavutanud.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 06, 2020 07:56 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
KRA kirjutas:
Mina sellega erilist tulemust ei saavutanud.

Sama siin


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver