foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Guraam haige !
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 18, 2017 06:28 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mai 17, 2017 07:05
Postitusi: 2
Tere ! Mul yhel guraamil on tulnud valged täpikesed uimedele . Olen vahetanud vett väheselmääral nii palju kui ära aurustub .Tank on mul olnud umbes 1 kuu ja suuruseks on 350 L. Igakord kui olen vett lisanud ,olen lisanud ka bakteri vastast ainet ja teine on mida lisanud olen on veepehmendi .Vesi on ilus ja selge :) Mida peaks tegema ?


Attachments:
20170518_173442.jpg
20170518_173442.jpg [ 121.32 KB | Vaadatud 79 korda ]
Üles
 Teema pealkiri: Re: Guraam haige !
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 18, 2017 08:46 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mida peaks tegema? Ennekõike loe teema päises olevat juhist, et Sind võimalikult kiiresti aidata saaks. Ega see kleeps seal nalja pärast ole. Ja vasta sealsetele küsimustele. Mida rohkem infot annad, seda kergem on Sind aidata viewtopic.php?f=5&t=5520

Üht-teist tuli juba päevavalgele - akva vaid 1 kuu käinud ja vee vahetus minimaalne. Põhja sifoonimisest pole sõnagi ja teistidest pole ka aimu. Kui vesi klaar, siis ei pruugi see veel tähendada, et ka vee parameetrid jonksus. Seda palja silmaga kahjuks ei näe. NO2 ja NH oleks hea teada. NO3 ka.

Mis asi on "bakteri vastane" aine? Sinna värskesse akvasse peaks just baktereid juurde tekitama ja aitama neil paljuneda mitte kaduda. Või mis baktereid mõtlesid?

Kui täpid on uimedel, siis kahtlustaksin mannatera haigust. See saab alguse uimedelt ja levib siis kerele edasi. Kuniks veel vaid uimedel, siis ravimine polegi nii hull. Kerele levinud variant on juba raskem vorm. Üks ravim peaks olema Punktol. Aga minu kalade haigustest on õnneks väga palju aega möödas ja selle ajaga on tekkinud uued ravimid. Siin ehk aitab mõni teadjam.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Guraam haige !
PostitusPostitatud: Reede Mai 19, 2017 11:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 26, 2009 11:48
Postitusi: 153
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn - Liivalaia
Alustaks vähemalt 30% veevahetuse ja ribatestide ostuga, seejärel lisaks veenäidud siia teemasse (enne ja pärast veevahetust näiteks) ja kirjutaks ka muud kleepsus soovitud küsimused vastustega ümber, kristallkuul valdaval osal foorumikasutajatest puudub.

_________________
500;200;110;70;2x35;2x25;8 L-Vikerkalad, Erinevad sägad, Axolotlid, Bettad, Gupid, L181, L104


Üles
 Teema pealkiri: Re: Guraam haige !
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 20, 2017 05:19 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mai 17, 2017 07:05
Postitusi: 2
350 liitrist vahetasin 120 liitrit vett ,2 päeva tagasi ja kalal täpid kaova .Kui täpidi päris ära ei kao siis annan taki vee ja valguse andmed . Tänud abinõu eest .


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver