foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 2 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Seenhaigus akvaariumis.
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 06, 2017 08:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 27, 2016 09:02
Postitusi: 5
Asukoht: Raplamaa
Paar päeva tagasi tuvastasin oma ühes akvaariumis paarilt eelmine päev soetatud mõõksabalt seenhaiguse nimega saprolegnia. Kalad ostsin rocca al mare kikast. Vanadel oliatel ja ka osadel uutel haiguse nähtavad tunnusmärgid puuduvad. Haigus tekib teatavasti kehvast akvaariumi hügieenist. Oletan, et, need uued haigestunud olid kolimisjärgses stressis ja nõrgema immuunsusega. Panin akvaariumile ravikuuri peale (JBL Fungol + JBL Ectol). Ise olen hoolikalt hügieeni nõudeid täitnud aga olen kindel, et seda ei ole teinud minu laste kass, kellele meeldib käia akvaarjumi kaantel magamas ja vahest oma käppa sellest august akvaariumi taga, kus filtri pealevoolu toru akvaariumisse läheb vette urgitseda. Teistes akvaariumites antud haiguse nähud puuduvad (kuigi oletan, et ka nendes võivad olla haigust tekitavad spoorid) ja panin neile esialgu vitamiini kuuri (Esha Optima) peale.

Nüüd oleks paar küsimust.

1. Kas on kellegil analoogset kogemust, või teab mõnda nippi, kuidas teha nii, et kass ei tahaks enam akvaariumite lähedale minna?
2. Kas on teiste akvaariumite kalu mõtet selle raviga traumeeerida? Või kasutada india mandlipuu lehte, mis omab antibakteriaalset ja seenevastast toimet.

_________________
53L + 200L + 250L + 780L = 1283L magedat vett elutoas.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Seenhaigus akvaariumis.
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 09, 2017 09:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Kassi ei tasu eriti süüdistada, ostetud kalade immuunsus on lihtsalt madal.
Ei ole vaja teises akvaariumis teha ravi kui haigustunnuseid ei ole.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 [ 2 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver