foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 05, 2017 09:52 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Eks näis, kas keegi midagi vastab ka selle postituse peale, aga:

Pronbleem on järgmine - kalad ei sure massiliselt, ei levi mingit nakkust, mis nädala-paariga tapab. Kõik tunduvad hea tervise juures olevat, aga nii kord paari-kolme-nelja kuu jooksul sureb mõni kala enneaegselt, milles probleem, et nad niiviisi vaikselt ära kaovad kõik?

Minu akva on 84L
Aquael fan-1 filter on, mis peaks olema mõeldud nii max 100L jaoks
Hetkel on ta alarahvastatud - ants, õunatigu, kolm sebra daniot ja 1 emane molly
Vett vahetan kord nädalas, üritan nii 20-30 % jagu
Kohe kui nädalavahetusel testi saan, siis testin ka nitriteid, aga ei usu, et selles probleem. Ammu pole ka kalu juurde toonud, nüüd plaanin seda teha, panen nad enne kuuks karantiini kindlasti.

Kas keegi aimab, et mis võib olla probleem, et kui niiviisi vaikselt aegamisi kalad ära surevad? Ma ise mõtlen, et ehk on akvaarium ikka liiga "sitane" ja vahepeal koguneb mingit taimset ollust, mis vee kehvaks keerab ja siis?


Üles
PostitusPostitatud: Reede Jaan 06, 2017 01:04 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ei oska hetkel midagi öelda.
Pane aga kõik testide näidud ilusati siia kirja. Ka need, mida arvad korras olevat.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Jaan 06, 2017 06:26 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Selgituseks, et selliseid asju küsitakse selleks, et saada aru mis kasutaja akvas toimub - me pole siin selgeltnägijad. Kui tuleb rohkem infot, oskab öelda rohkem nii KRA kui ka teised foorumlased.
Aga teemaalgatajale - kui kaua see akva käigus on olnud juba, kui palju kaladel on vanust? NO3 test näitaks, kas veevahetused on ikka piisavad. NO2 ja NH3/NH4 testid enamasti vana akva puhul midagi põnevat ei näita, kuid siingi on olnud erandeid - kui akvas miskit laguneb, võib pilt kiiresti muutuda ja see võib olla ka fataalne. Ega suremise eel pole olnud mingeid muid akvaga seotud sündmusi? Äkki viitsid meile akvast mõne pildi poetada?

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 24, 2017 06:23 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Jah muidugi. Mõnede asjade peale ei tule, et kirja panna/kontrollida.

Hetkel on seis siis selline:
Nüüd, nii kuu ajase vahega suri järgmine kala, seda päev pärast veevahetust.
Tähelepanekud: Sabauim oli väga räbal ja mulle tundus ka, et tagumikust on nagu pisike "vatitutt" väljas
Panin pildid alla.

NO2 test veevahetamise eel näitas alla 0.1 ppm(mg/l) ja oli roosam kui 0.05
testi info järgi on see mõistlikus vahemikus.

N03 testiga ootan kuni järgmise veevahetamiseni, et testida siis seda kõige kangemat konsentratsiooni, toda ei teinud, mul on ribatest ka, millega siis saan kontrollida.
NO3 on siis see mida taimed tarbivad? Mul taimed on suht kiduraks läinud vahepeal, tuttav taimetark arvas, et just sellpärast, et on vähe kalu=vähe väetist.

See akvaarium on mul käigus olnud veidi vähem kui aasta. Jõulude ajal andsin ära palju taimi, muidu oli seal päris taimene.
Suuri haiguspuhanguid pole olnud, kalu hoian kaks-kolm nädalat karantiinis pisikeses enne kui uusi kalu suurde panen. Seal kasutan eraldi pisikest sifooni ja üritan vältida veega ristsaastet. Ja pole nagu tükk aega uusi kalu ka lisand, aga nüüd juba tahaks.
Praegu on üks uus kala mul eraldi karantiinis kaks nädalat olnud, tahaks ta juurde panna, sest ta tundub täitsa terve.

Kalade vanuse kohta ei oska hästi öelda, aga arvan, et jääb kuude lõikesse. Need daniod pole päris täiskasvanu mõõtu minu arust, kui mõnedega võrdlen, mis poes olen näinud.


Sellist kalkulaatorit olen kasutanud, seal minu info kirjas
http://aqadvisor.com/AqAdvisor.php?AquTankName=&AquListBoxTank=Choose&AquTankLength=60&AquTankDepth=40&AquTankHeight=35&AquListBoxFilter=Aqua+El+Fan+Filter+Plus+Fan-1&AquTextFilterRate=100&AquListBoxFilter2=Choose&AquTextFilterRate2=N%2FA+&FormSubmit=Update&AquFilterString=rasbora&AquListBoxChooser=Galaxy+Rasbora+%28Danio+margaritatus%29&AquTextBoxQuantity=&AquTextBoxRemoveQuantity=&AlreadySelected=200909300033%3A1%3A0%3A%2C200910221620%3A1%3A0%3A%2C201001021209%3A1%3A0%3A%2C200912101014%3A1%3A0%3A%2C201002161101%3A3%3A0%3A&FilterMode=Display+all+species&AqTempUnit=C&AqVolUnit=L&AqLengthUnit=cm&AqSortType=cname&FilterQuantity=2&AqJuvMode=&AqSpeciesWindowSize=short&AqSearchMode=simple


Attachments:
vaenekalakene.jpg
vaenekalakene.jpg [ 138.18 KB | Vaadatud 187 korda ]
akva.jpg
akva.jpg [ 382.19 KB | Vaadatud 187 korda ]
Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 25, 2017 12:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Vbl sooltepõletik siiski või siseparasiidid (kas akvaariumis olevatel teistel kaladel ei ole näha pärakust välja vaatamast punakaid niindiotsi - camanallus worms)...
Raske diagnoosida, et mis võib valesti olla, kuigi uimede räbaldumine viitab kas siis kiusajale, bakteriaalsele põletikule või miski vees.
Kui tihti veevahetused toimuvad, kui suur on akvaarium ja kui palju kalu on?

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 25, 2017 03:13 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Minu akva on 84L

ants, õunatigu, kaks sebra daniot, kolm galaxy rasborat ja 1 emane molly

kokku 7 kala, 1 tigu, enamik pisikesed, üks siis suur,
Vett vahetan kord nädalas, muidu tegin nii 20-30 % jagu
Nüüd hiljuti 15% kuna kalu nii vähe.

punakaid niidiotsi - camanallus worms - ei usu, pepud on kõik ilusad ja heledad, punast ei paista.

Ma ise kahtlustan, et veekvaliteet on kehva, sest filter jukerdab vahel, lisaks on tal üks plastikutükk ära sealt lähedalt kust vesi välja peaks tulema, nii et kuna vesi ei nälju ühest ja samast kohast on raske kontrollida, et kui korralikult ta oma tööd teeb. Muidu uus filter(3 kuud ehk), aga puhastades tegin katki.

Hea uudis on, et varsti nad kolivad palju suuremasse akvasse - 125 L, aga see võtab mõnda aega veel.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 26, 2017 11:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Vee pind liigub muidu ilusti? Daaniod üldiselt väga tugevad kalad.
Vahel oleneb ka partiist.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 29, 2017 06:34 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
NO3 testi tegin täna. Oli normis, jäi sinna 12.5 mg/l ja 25 mg/l vahele. Selle testikomplekti vanust küll ei tea nüüd.
NO2 oli ka OK, pm sama tulemus kui eelmisel korral.
Kalad on kõik tervete nägudega, vesi selge. Nüüd hakkan vett vahetama 15%

Veepind liigub peamiselt õhustaja tegevuse tulemusena, kui selle välja lülitan, siis on ikka väga vähe liikumist.
Ostsin hiljuti välise filtri, et kolida sellega nüüd suurde akvaariumisse, aga see peab ootama nii nädala kuni me saame kapi ehitatud.
Kiusatus on panna see võimas filter praegu tööle 84L peale, aga kardan, et ilma kapita lärmab niipalju, et mind sunnitakse ta välja tõmbama ikka.
See ei oleks vist hea kui ta märgade filtrielementidega ligi nädal istub kuskil, neid vist väga ei puhasta-kuivata ka ajutiselt.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 30, 2017 02:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Ma soovitaksin sul selle filtri välja vahetada. Oli ka minu esimeses akvaariumis sarnane ja ummistub liiga kergesti, filtreeriva pinna suurus on pea olematu. Isiklikult olen kasutanud JBL CristalProfi filtreid ja igati rahul nendega, 50L akvas töötab 3 svammiga filter kuskil 2 kuud ilma puhastamata, ilma et ummistuks või veevool oluliselt väheneks.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 31, 2017 12:08 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Mhm, nõus, ummistub jah, võitlen sellega pidevalt. Ma olen selle CristalProfi kohta häid asju kuulnud.
Minu ajutine lahendus oli hetkel see, et tõstsin ühed on karantiinis olevad kalad ümber (nad tunduvad olevat terved, juba poes käisin nädal aega kiibitsemas ja nägin, et on OK)
Nii sain ka nende filtri ümber tõsta. Nii et nüüd on akvas kaks filtrit ja üks kompressor. Vesi liigub märgatavalt, nii peavad nad veel veidi üle nädala elama.

Minu jääv lahendus on see, et ostsin kanisterfiltri Eheim eco Pro 200 ja kolin nad esimesel võimalusel 126 liitri peale ümber, kohe kui kapi saame sinna alla.
Muideks, kuidas arvutatakse akvaariumi litraazi?
Kas kogu kasti sisu siis(ilma klaasipaksust sisse arvestamata) või siis kuni veepiirini, mis on enamvähem reaalne veekogus, mis akvasse tuleb(kruusa ja dekoratsioone vast ei hakka küll lahutama)


Üles
 [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver