foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Aug 12, 2016 05:06 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Veebr 07, 2011 11:06
Postitusi: 93
Pildid: 1
Asukoht: tallinn
Mul on umbes 350 l vett ja CristalProfi 1901 välifilter. Sees 15 keskmise kasvuga ahvenat ja üks pleco. Haigus ise näeb välja nii, et kalad kaotavad värvi. Muutuvad selliseks roostepruuniks. Pleco ka täiesti tuhm. Muidu kalad sulistavad rõõmsalt ja mingit vahet ei ole käitumises. Veenäinud selle kompleks testriba järgi kõik normis. Kraade on 26. Akvas on ka taimed. Ostsin ka mingit laia ulatusega ravitilka, mis tegid akvaariumi vee neoonroheliseks.(sera omnipur) Vetikat ei ole laiemas plaanis. Natukene musta vetikamoodi asja ainult ühe taime lehtede peal. Ravi on kestnud juba 2 päeva, aga tulemust ei ole. Eriti hästi on näha lifalili pealt. Enne oli ilus punane ja nüüd on täiesti tuhm pruun. Mida teha ja millega ma üldse võitlen?
EDIT: Ma nüüd kammisin veel foorumit läbi ja kas see võib olla odinoos? Poest soovitati uut ravimit. Esha 2000. See ka ei aitanud.
Pilt


Viimati muutis ferra, Teisipäev Sept 20, 2016 02:25, muudetud 6 korda kokku.

Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 13, 2016 12:06 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Kõigepealt tänan postitamast
Tekkis küsimus, mille vastu ravid, kui haigust ei tea? Ja miks just Omnipur, mis on mõeldud bakteriaalsete infektsioonide, seenhaiguste ja mõningate väliste parasiitide raviks?

Kõige tavalisemad värvuse kadumise/tuhmuse põhjusteks on stress, halb vee kvaliteet ja toit.
Kuna sinu akvaariumi seisundist ja vee kvaliteedist suurt midagi teada ei ole, siis küsin uuesti.
1. Mis on NH4, NO2 ja NO3 näidud(unusta ribatesti näidud ja muretse tilgatestid)
2. Kui tihti vett vahetad ja kui palju korraga


Esialgu piisab


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 13, 2016 08:21 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Veebr 07, 2011 11:06
Postitusi: 93
Pildid: 1
Asukoht: tallinn
Kuna mul ei ole varem kalad üldse haiged olnud, siis ma pm ostsin esimese ettejuhtuva ravimi, mis lubas palju ära teha :D Mul on akva töötanud umbes 2 aastat. Ainsa probleemina mis ise tean on see, et vesi on katlakivine. Vett vahetan kord nädalas 25 % kuna ahvenad kakavad palju. Nüüd siis ma ei oska rohkem infot enne anda, kui olen need tilgatestid muretsenud. Söödan neid muidu cichlid staple graanulitega. Kui plecole annan süüa siis nad kaaperdavad neid kettaid ka vahepeal. Kas oleks mõtet vahepeal näiteks ussidega toita ja vaadata kas muudab asja?


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 13, 2016 10:34 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Tänan. Infot juba rohkem. Kui kõigil kaladel on ühesugune häda, siis otsiks ikka seda ühist asja, mis võiks selle tekitada. Kahtlen, kas selle häda põhjustaja on katlakivi. Pigem siiski ootaks testide tulemused ja siis vaataks edasi.
Ei teeks üldse paha paar tabavat pilti postitada.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 17, 2016 08:48 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Veebr 07, 2011 11:06
Postitusi: 93
Pildid: 1
Asukoht: tallinn
Peale klikates saab suuremalt pildi lahti.


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver