foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 05, 2015 03:19 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Apr 22, 2015 01:46
Postitusi: 4
Tekkis küsimus seoses selle ravimi kasutamisega.
Et enne igat lisamiskorda pean akvaariumi vee 30-50% ulatuses ära vahetama ning lisaks ravimi kasutamisajal pean välja lülitama CO2 süsteemid. See tähendab et ka filtri pean välja lülitama? Aga ma pean seda ravimit kasutama 15 päeva, aga ülepäeviti, 1,3,5 jne. Et siis filtrit saan ka ülepäeviti tööle panna, sel päeval kui ravimit ei lisa?
Olen ma asjadest õigesti aru saanud?


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 05, 2015 11:00 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 05, 2011 12:45
Postitusi: 270
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Filtrit välja lülitada pole vaja. Kui sul on filtris aktiveeritud sütt, siis see tuleb välja võtta. Kui Sa pole väga ammu filtrit puhastanud, siis võiksid enne ravi alustamist filtrisvammid pisut läbi loputada akvast võetud vees. Aga mingit kapitaalset puhastust ära küll tee.

Ravi ajal peab käima ka õhupump (mullitaja).

Enne igat lisamiskorda sifoonid põhja ja vahetad 50% veest.

Pärast ravi lõppu paned filtrisse koti aktiveeritud söega ja filtreerid läbi söe 24 tundi. Seejärel viskad söe ära.

Kogu ravi vältel pead tegema NH4 ja NO2 teste ja ohu korral kähku vett vahetama, et kalad mürgistust ei saaks. Näitude paika saamiseks tuleb akvasse lisada Denitroli või Filterstarti või muid elusbaktereid sisaldavaid preparaate.

Edu!

_________________
325l skalaarid,pärlguraamid,tähn.kiiversägad,imisägad L411,harjasnina
96l neoonid,panda sägad


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 06, 2015 07:43 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Apr 22, 2015 01:46
Postitusi: 4
Suured tänud vastuse eest! :)


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 08, 2015 01:53 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Veebr 24, 2014 02:16
Postitusi: 1
Tere.
Sain samuti uute kaladega parasiidid-valged täpid(Tallinn, Magistrali keskuse vastas, üle tee zoo poest) , mis nakatasid enamus kalu.

Ostsin: JBL Punktol Plus 125
Selle ravi kuuri tegemine tundub eriliselt tülikas ! :( iga 2 päeva tagant 50% vee vahetus enne ravimi lisamist ja seda 15 päeva jooksul! :shock:

Küsimus: Lugesin siit, et kasutatakse ka Sera firma ravimit, millega ei kaasne neid massilisi veevahetusi üle päeva. Kas oleks sobilik, kui ravin neid hoopis Sera või muu ravimiga, et nendest vee vahetustest pääseda (olen juba 2Punktol i lisamist teinud) ?


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 08, 2015 04:56 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 05, 2011 12:45
Postitusi: 270
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Kui ikka ühe ravimiga alustasid, siis oleks minu arvates mõistlik sellega ka lõpuni minna. Jumal teab, mida võib põhjustada kahe ravimi segu akvas.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 09, 2015 05:01 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kahte erinevat rohtu segada ei tohi. Rohtu vahetades peaksid tegema enne veevahetuse ja söega filtreerimise ning alles siis saad teise (firma) rohu peale üle minna.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver