foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 19, 2020 11:47 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Jaan 29, 2011 02:14
Postitusi: 8
Asukoht: Harjumaa
Meil oli kunagi akvaarium, kus oli palju musta vetikat, millest ei saanud kuidagi lahti. See on hetkel koos varustusega aastaid garaazis tühjalt seisnud. Kui ma sellele nüüd uuesti hääled sisse panen, kas on reaalne võimalus veel, et see must õudusunenägu ärkab taas ellu?

Kuna elan nüüd Tallinnas, siis kas akvasse võib panna kraanivett või peaks seda siiski poest hankima?


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 19, 2020 01:19 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
/esimene/25681/index.html
lugemismaterjali...


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 19, 2020 10:00 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 25, 2007 08:26
Postitusi: 150
Asukoht: Tartu
Vana varustus oleks mõistlik kenasti ära puhastada. See aga ei garanteeri, et see must vetikas tagasi ei tule. Ega uus varustus ka ei garanteeri, et tagasi ei tule. Kõik sõltub kohalikust veest, akva kooslusest ja sinu akvapidamise praktikatest. Musta vetika hirmu pärast uut varustust osta küll ei tasu.

Tallinna vett väga ei kommenteeri. Olen justkui aru saanud, et see sõltub piirkonnast. Kui vees on kloori siis sellega tuleb tegeleda vastavalt olukorrale - kas lasta veel seista enne akvaariumisse panekut või mingit konditsioneerkeemiat kasutada. Poest vee ostmiseks vajadust ei peaks olema. Eks Tallinna inimesed annavad nõu.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 20, 2020 12:53 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 20, 2016 12:17
Postitusi: 210
Pildid: 0
Ma ei usu,et Tallinna akvapidajad vahetusvett poest ostavad,ikka konditsioneer on abiks,näiteks JBL prime,kange kraam,kulub vähe.

Must vetikas ja igasugu erinevat värvi vetikad tekivad kui akvat valesti majandada,selles pole põhjust kahelda. Peamine on niiöelda asi käima tõmmata.Vesi sisse,korralik filter ja (led)valgustus,ohtralt elustaimi jne.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 23, 2020 01:05 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ma pigem muretseks, et silikoon ikka vastu peab. Silikooniks kindluse mõttes uuesti.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver