foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Nano käivitamine
PostitusPostitatud: Reede Nov 16, 2018 09:40 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 26, 2011 12:22
Postitusi: 37
Pildid: 2
Asukoht: Saku
Tere! Püüan käivitada nano akvat, ostsin komplekti Dennerle NanoCube 30+. Sees on känd poeakvast, taimed ja ka vetikapall. Lisaks müüdi mulle poest kaasa häid baktereid. Kuna pallike müüdi nö lahtiselt, siis arvan, et see võiks olla midagi sellist. Pildil paitab läbipaistvana.
Tänaseks akva käinud 10 päeva. Olen lisanud kalatoitu. Need graanulid millegi pärast on kogunud enda peale halli olluse ja noomoodi püsivad. Pldil ka üks graanul näha.
Känd võttis halli kihi peale kui oli akvas olnud 4 päeva. Selle pesin maha ja tagasi pole tulnud.

Esialgu kasutasin ribateste, nende järgi:
GH 5,5;
KH 4,5;
pH 7,2;
No2 0;
No3 0.

Nüüd ostsin tigatestid No2, No3 ja NH3. Need näidud kõik nullis jätkuvalt.

Olen teinud 1x 50% veevahetuse 3-l päeval. Homme plaan uus teha.

Minu küsimus on, et miks ei ole NH3 tõusnud? Või see juhtus siis, kui tekkis kännule valge ollus ja mul ei olnud selle mõõtmiseks veel teste? No2 ja No3 kõikumisi pole ka näinud.
Plaan panna akvasse Beta ja Otocat, vb mõni väike kala või krevett veel.

Kas oskate nõu anda, mis toimub?
Kas bakteripall ja juurikas on andnud juba piisava bakterikoloonia ja kõik toimib suurepäraselt.

Ette tänades.


Attachments:
Nano algus väike1.jpg
Nano algus väike1.jpg [ 152.23 KB | Vaadatud 125 korda ]
Üles
 Teema pealkiri: Re: Nano käivitamine
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 17, 2018 12:57 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kes Sul seal elavatest on? Mõni tigu näiteks? Ega niisama "tühjas" vees ka miski bakter tekkima ja käivituma hakka. Teole tiba süüa ja tema annab Sulle kakka, mis omakorda käivitab protsessi. Kõigepealt peaks NH lakke minema. Kui asi (testinäit) väga hulluks läheb, siis võid natuke vett vahetada, et teol elu kergem oleks. Võid lisada nitriveci või muud bakterit. Sellisel viisil tühja akva käivitamine võib võtta umbes kuu. Aga on muretu ses mõttes, et kalade laipu pole. On variant käivitada akvat ka koos kaladega, aga mu meelest on see üks paras stressirohke ettevõtmine. Siis peaks igal hommikul ja õhtul tegema vee teste ja ka ehk vett vahetama. Kalade tervis pidevalt ohu all.

Aga meil siin foorumis on ju ka artikleid akvade käivitamisest. Oled neid juba lugenud?

Kui peaksid jänni jääma, siis kirjuta aga julgesti -aitame :)

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Nano käivitamine
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 17, 2018 10:48 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 26, 2011 12:22
Postitusi: 37
Pildid: 2
Asukoht: Saku
Olen lugenud ja tahtsin läheneda humaanselt -kala söögiga. Selle lisamise kohta sain muidugi erinevat infot, et kas iga päev lisada või üle nädala. Ma siis lisasin 2-3 päeva tagant. Ma selle ühe veevahetuse ajal, mis tegin, ei sifooninud neid pundunund graanuleid välja, et reostus oleks suurem, aga ei miskit.
Ja nüüd juba jõudsin ise ka selleni, et tuleb vist elus organ sisse tuua.
Olin valmis väikeseid kalu ostma, aga no käsi ei tõusnud. Tigu ma edaspidi väga ei sooviks, et mis ma temaga siis hiljem teen?
Korra juba mõtlesin (no ikka lootsin :)), et äkki ongi nii hea tasakaal olemas ja võin juba Betta tuua... iga päev vett vahetada kindlasti ei jõua :?
Jääb siis vast ikkagi tigu.

Ja kas peaksin taimedele väetist ka lisama? Dennerlel oli mingi mullapõhja moodi lisa kaasas, juurtega taimed selle sees ja kasvavad väga hästi. Anubiased võtavad aega veel, et kasvama hakkaks. Olen kunagi vetikatega möllanud ja seekord väga ei tahaks.

Aitäh kaasamõtlemast!


Üles
 Teema pealkiri: Re: Nano käivitamine
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 18, 2018 03:30 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kui ühe õunateo võtad, siis sellest peaks piisama. Pärast annad kellelegi ära näiteks või jätad alles. Ühele paneks ma mingit põhjakalade tabletti. Kui otsas, siis paned uue. Suvikõrvitsat või muud analoogi väga ei soovita, sest see läheb enne roiskuma, kui üks tigu jõuab ära süüa. Aga väikeste portsudena võid proovida. Eks korjad siis välja, kui koledaks on läinud.

Taimede koha pealt vastab mõni taimetark. Minu omades on peamine raua ja kaaliumi puudus. Seda lisan eraldi juurde. On võimalik testidega kindlaks teha.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Nano käivitamine
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 11, 2019 11:15 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 11, 2019 11:06
Postitusi: 1
Väga kasulik artikkel, aitäh!


Üles
 Teema pealkiri: Re: Nano käivitamine
PostitusPostitatud: Reede Aug 16, 2019 06:53 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
3qstudio kirjutas:
Väga kasulik artikkel, aitäh!

Mis see siis nüüd tähendas, mingi robot sisse pääsenud?


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver