foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 47 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: 400l Akva alustamine
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 27, 2014 10:34 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
andrep kirjutas:
Väga hea näide selle kohta on LED valgustus, mis foorumitest lugedes 5 aastat tagasi nii mere kui magevee akvaariumites maha tehti kuna nii ei saa lihtsalt (ja seda ütlesid inimesed, kes polnud ise LED-e katsetanud #-o ).

5 aastat tagasi ei olnudki mõistlik LED valgustust teha, kuna see oli väga kallis ja ebaefektiivne - ainus võimalus oli seda koostada pisikestest väikese võimsusega ja napi valgusviljakusega LED-idest. See, mida tänapäeval igaüks kaubandusvõrgust võib soetada, pole võrreldav sellega, mida sai osta 5 aastat tagasi.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: 400l Akva alustamine
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 27, 2014 11:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
See aasta oli küll suht üldsistatult mõeldud aga siin siis paar linki näitamaks just seda mida mina mõtlesin ja mida sina just tõestasid :lol: ja ega nad nüüd nii halvad ka ei olnud, et sellest ei oleks saanud teha akva valgustust:
4 aasta tagused CREE-d
http://reefbuilders.com/2009/12/03/diy- ... ffordable/
veel ühed kiiruga otsitud 4 aasta tagused CREE

CREE LEDid nüüd nii hullud ka sellel ajal ei olnud, et neid kohe ebaefektiivseteks tembeldada.

Kui võtta selle loogika järgi siis peaks ka praegu veel ootama, sest tulevikus on kindlasti odavamad ja parema kasuteguriga LEDid.

Kui sa tähelepanid siis ei maininud ma, et nad olid odavlahendus mida prooviti leida. Lihtsalt see oli uus suund mida hakati katsetama aga osad tegid selle pihuks ja põrmuks juba enne katsetusi.


Üles
 Teema pealkiri: Re: 400l Akva alustamine
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 27, 2014 12:05 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
andrep kirjutas:
See aasta oli küll suht üldsistatult mõeldud aga siin siis paar linki näitamaks just seda mida mina mõtlesin ja mida sina just tõestasid :lol: ja ega nad nüüd nii halvad ka ei olnud, et sellest ei oleks saanud teha akva valgustust:

Mul oli miskipärast tunne, et CREE tuli hiljem, ju siis eksisin. Kui juuksekarvu poolitama hakata, siis neljal ja viiel aastal on ka terve aasta vahet. :) Raske öelda, kui tähtis see aasta sel ajal CREE saadavuse osas oli. Ntx meie poodides müüdavate LED pirnide osas on vaid üks aasta toonud suure muutuse - aasta tagasi polnud korralikke LED pirne mõistliku hinnaga saada, pidi kaugemalt tellima. Praegu on aga juba päris asjalikud pirnid müügis Effexis, Oomipoes jm., hinnavahe kaugelt tellimisega võrreldes küll on aga see-eest saab kauba kohe kätte ning on ka garantii.
Aga läheb väga offtopic-uks juba, kui jätkata, siis peaks ilmselt uueks eraldi teemaks tegema. Sorry, AigarP, et Su teemat sedasi oleme solkinud.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: 400l Akva alustamine
PostitusPostitatud: Reede Veebr 28, 2014 05:16 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Apr 19, 2012 07:16
Postitusi: 42
Asukoht: Põhja-Tallinn
Laen üles pildi hetkeseisust, andrep soovil. Siinkohal ka tänud taimede eest :P


Attachments:
hetkeseis.jpg
hetkeseis.jpg [ 52.36 KB | Vaadatud 266 korda ]
Üles
 Teema pealkiri: Re: 400l Akva alustamine
PostitusPostitatud: Reede Veebr 28, 2014 09:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Kui tahad neid sinna suuremas koguses saada siis kui stellata ja ludwig kasvama hakkavad, korralikult juurdunud, soovitaks hakata neid tükeldama. 10cm jupid jätaks ja kõik ülejäänud ülemised otsad tükeldaks oma korda 10cm juppideks ja istutaks sinna lähedale. Kõik need stellatat kasvasid ühest 10cm jupist :P u. kuu võtab aega, et uuesti sama pikaks kasvaksid. Juuri neil ka suht vähe ja eriti laiali ei aja, nii et saad suht lähedale kasvatada. Ainuke oht sellataga on see, et alumised lehed võivad kärbuda kui korralikult valgust ei saa.


Hea lahendus taimede paigutamisel. =D>


Üles
 Teema pealkiri: Re: 400l Akva alustamine
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 03, 2014 09:21 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Apr 19, 2012 07:16
Postitusi: 42
Asukoht: Põhja-Tallinn
Küsiks taaskord nõu/arvamusi. Nimelt tundub mulle endiselt, et pumba tõmbepool on nõrk, kuigi vahetasin filtri justkui parema vastu - Eheim prof3 600l akvale.
Tõmbe otsa panin akva põhja pikali - kas see võib olla põhjuseks. Justkui ei tohiks, kuid siiski sooviksin arvamust. Sõel ise on sodist puhas.
Silma jäi veel ka asjaolu, et "flöödi" lõpuosa pole üleni täidetud veega - kas see on normaalne?


Üles
 Teema pealkiri: Re: 400l Akva alustamine
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 03, 2014 10:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Kas muidu muutsid svammide asukoha ringi? Kas svammid on puhtad või umbes? Kuidas sa seda tõmmet mõõdad?
Ega minulgi seal mingit keerist ei teki aga väljavool on normaalne ja kuni see korras, ei muretse. Üks põhjus võib olla ka torud, kui need mustad. Ja muidugi on flöödi üheks ummistajaks pisikesed prügiteod.

Aga sa mainisid, et sul õhk flöödis. Kas flööt on veeall või veest väljas ja kas peale õhutamist tekib uus õhk flööti. Siis võib imeda kuskilt ühendustest õhku sisse, tänu millele on imemine väiksem.


Üles
 Teema pealkiri: Re: 400l Akva alustamine
PostitusPostitatud: Reede Mär 28, 2014 06:58 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Apr 19, 2012 07:16
Postitusi: 42
Asukoht: Põhja-Tallinn
Pole jupp aega midagi siia postitanud, nüüd siis teen seda. Nüüdseks olen siis vee parameetrid kenasti kontrolli alla saanud ja teen regulaarselt iganädalaseid veevahetusi 25% akva veest. Taimed on veel sellised kehvakesed, kuna ma siiani ei julgenud väetist eriti lisada. Nüüd siis teen sellega algust. Ostsin ka natural co2 komplekti aga see jääb ikkagi selgelt lahjaks (co2 püsitest ei näita sobivat värvitooni). Lähiajal sooviks osta JBL co2 süsteemi.
Lisan ka pildi hetkeolukorrast.


Attachments:
1622854_616159371786387_496488558_n.jpg
1622854_616159371786387_496488558_n.jpg [ 50.05 KB | Vaadatud 162 korda ]
Üles
 Teema pealkiri: Re: 400l Akva alustamine
PostitusPostitatud: Reede Apr 11, 2014 06:00 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Apr 19, 2012 07:16
Postitusi: 42
Asukoht: Põhja-Tallinn
Pole mõnda aega pilte lisanud. Nüüd siis teen seda. Ei saanud küll väga hea kvaliteediga pilt, kuid ülevaate siiski annab olukorrast.

Nagu ka pildilt näha vib, siis olen lisanud pinnast. Algselt lisatud JBL Manado jäi siiski liiga palju lendlema kalade tegevuse tõttu. Lisasin siis akvasse ca 2cm paksuse kihi suurema struktuuriga põhjapinnast. Tulemus on see, et vesi on palju selgem.


Attachments:
10170970_621885594547098_2188829905346272046_n.jpg
10170970_621885594547098_2188829905346272046_n.jpg [ 45.54 KB | Vaadatud 123 korda ]
Üles
 Teema pealkiri: Re: 400l Akva alustamine
PostitusPostitatud: Reede Apr 11, 2014 08:17 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 14, 2014 07:58
Postitusi: 14
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Sul tigu esiklaasil ja kollane ancistrus? pole eelmise ja praeguse postituse aja jooksul küll ennast eriti liigutanud :D

_________________
54: 5 Zebra daniot, 6 Cardinal tetrat, taimed
200: 2 gupit, 4 mollit, 5 neooni, 2 ancistrust, taimed


Üles
 Teema pealkiri: Re: 400l Akva alustamine
PostitusPostitatud: Reede Apr 11, 2014 08:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Ingeli kirjutas:
Sul tigu esiklaasil ja kollane ancistrus? pole eelmise ja praeguse postituse aja jooksul küll ennast eriti liigutanud :D

:lol: :lol: aeglased tegelased


Üles
 Teema pealkiri: Re: 400l Akva alustamine
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 31, 2015 06:10 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Apr 19, 2012 07:16
Postitusi: 42
Asukoht: Põhja-Tallinn
Pole siia teemasse väga ammu midagi kirjutanud. Peamiselt põhjusel, et viibisin pikalt akvaariumist eemal. Nüüdseks olen siis akvaariumi taas enda valdusesse saanud ning värskelt uuesti üles seadnud ning käivitanud.
Eelmisel korral käividaes eelnevad kogemused puudusid ning sai tehtud nii mõnigi möödapanek. Näiteks polnud ma üldse rahul põhjapinnase valikuga (JBL AquaBasis plus ja selle peal Manado). Antsud kujundasid põhja tihtipeale ringi, millega kaasnes alati ka suur "tolmupilv".
Akvaariumi filtrina kasutan Eheim prof3 600+. Sellega mul vett päris klariks ei õnnestunudki saada, kuna akvaarium on suhteliselt pikk. Seetõttu olen mõelnud lisa tsirkulatsiooni pumba paigaldamisele. Sellekohased nõuanded oleksid väga teretulnud. Plaanin selle ühendada JBL TopClean II, mis mul juba varasemast olemas on.
Kuna akvaarium on taaskord suhteliselt tühi, siis võib mulle pakkuda nii taimi kui ka mõnd "koopa" laadset asja kus Synodontised omaette olla saaksid.


Attachments:
Faili kommentaar: Uus algus
Vabandan ette nii pildi kvaliteedi kui ka puuduliku akva valgustuse pärast (teine lamp on akva kaane küljes)

11928746_866715450064110_7222906945908433472_n.jpg
11928746_866715450064110_7222906945908433472_n.jpg [ 78.61 KB | Vaadatud 45 korda ]
Üles
 Teema pealkiri: Re: 400l Akva alustamine
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 09, 2015 08:09 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Apr 19, 2012 07:16
Postitusi: 42
Asukoht: Põhja-Tallinn
Mõningased uuendused, mis said tehtud...
Nimelt häiris mind juba pikemat aega, et akvaariumi mõlemad otsad olid pimedad, kuna tagumine valgusti oli lühike. Nüüdseks siis ostetud ning ka paigaldatud akva pikkune valgusti ning tänu sellele pilt kohe hoopis teine.
Nüüd siis valgustust 0,8w liitri kohta.
Teise uuendusena sai haingitud Aquamedic DC runner tsirkulatsiooni pump. Selle installimisega ma parajasti ka tegelen. Nimelt plaanin selle tõmbe poole paigaldada kolme pika aukliku toruga põhjapinnasesse, lootes sellega vabaneda vees hõljuvast sodist (pinnasest saab selle edukalt hiljem ära sifoonida). Surve poole jagan toruga kaheks: üks ots pühja lähedalt suunaga välisfiltri tõmbetoru poole ja teine ots vee piiri lähedalt vee pinda liigitama. Kui kellelgi on eelneva kohta nõuandeid või näpunäiteid jagada siis võib seda teha, kuna hetkeseisuga on see lahendus veel akvasse paigaldamata.
Kolmanda uuenduseda panin CO2 vaikselt tiksuma. Teen seda tasa ja targu, mitte suure mullihulgana :D Olles lugenud järskude muutuste kahjulikkusest siis ei taha tormata.

Lisan teemasse ka ühe pildi, seda eelkõige akva tausta esitlemiseks. Sellega olen ise ülimalt rahul :D


Attachments:
DSC_0002.JPG
DSC_0002.JPG [ 199.68 KB | Vaadatud 16 korda ]
Üles
 Teema pealkiri: Re: 400l Akva alustamine
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 09, 2015 08:24 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
AigarP kirjutas:
Kolmanda uuenduseda panin CO2 vaikselt tiksuma. Teen seda tasa ja targu, mitte suure mullihulgana :D Olles lugenud järskude muutuste kahjulikkusest siis ei taha tormata.

Selle jaoks loen küll mõistlikuks indikaatori soetamist, silma järgi pole seda võimalik hinnata. Indikaator võib olla ka kena vaadata, ntx http://www.ebay.co.uk/itm/Chameleon-Dro ... 4ceb794108

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: 400l Akva alustamine
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 09, 2015 08:28 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Apr 19, 2012 07:16
Postitusi: 42
Asukoht: Põhja-Tallinn
Rein kirjutas:
AigarP kirjutas:
Kolmanda uuenduseda panin CO2 vaikselt tiksuma. Teen seda tasa ja targu, mitte suure mullihulgana :D Olles lugenud järskude muutuste kahjulikkusest siis ei taha tormata.

Selle jaoks loen küll mõistlikuks indikaatori soetamist, silma järgi pole seda võimalik hinnata. Indikaator võib olla ka kena vaadata, ntx http://www.ebay.co.uk/itm/Chameleon-Dro ... 4ceb794108


On olemas nii mullilugeja kui ka JBL-i püsitest/indikaator.


Üles
 [ 47 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver