foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 26 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Dets 05, 2003 02:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 05, 2003 01:41
Postitusi: 109
Asukoht: Tallinn
Võtsin endale hiljuti 3 Gupit umbes 15 l akvaariumisse - kaks 7mm ja üks 15 mm, äärmiselt nunnud. Vaatasin, et oleks teised seal kalapoes muidu suuremate poolt nahka pistetud, ühte juba kiusati :shock:
Ostsin siis taimi kah 2-te sorti ja kalatoitu, mis sai kohviveskiga veel samal päeval peenemaks jahvatatud maimukestele. Ja nüüd tunduvad kõik kolm küll üsna rahul oma eluga.

Mis kalad Gupidega kõige paremini kokku võiksid sobida? Mollid ja Mõõksabad? Pean silmas sellist akvaariumi, kus ei ole mingisuguseid tehisvahendeid vee kvaliteedi parandamiseks. Ainult taimed.
Kas ka Põhjakoristaja on enam-vähem sama vastupidav kui Gupi?

Tahaksin ka tulevikus jätta hapniku produtseerimise ainult taimede hooleks ning vee puhtuse tagada samuti looduslike vahenditega (teod, põhjakoristaja, veel midagi?). Akvaarium 20x20x50 on tegelikult selline kõrge. Räägitakse, et pidi väga halb olema kuna vee surve muutub suureks. Aga ega ma ääreni vett täis teda ei pannud.

Vot mina algaja soovikski nüüd teie, spetsialistide, kommentaare. Et kas mul selline ilma filtriteta jms ettevõtmine ka pikemas perspektiivis õnnestuda võiks. Kõik soovitused on teretulnud! :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 05, 2003 02:18 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Suurema akvaariumi kõrval pean isegi väikest gupiakvaariumit ilma igasuguste abivahenditeta(pole filtrit, soojendust, lampi , õhutajat)

hetkel on seal 2 suurt gupit ja umbes 20 erinevas suuruses poega

ega see tegelikult päris õige asi ei ole - akvaarium reostub kiiresti ja haiseb vastikult kui midagi liigutada...seega peab veevahetusi üsna tihti tegema, kuna valgus puudub (aegajalt vaid laelamp), siis ei kasva ka taimed eriti (vallisneria, c.wendtii)...
jäätmete mõningaseks neutraliseerimiseks kasutan NutraFin batooni...

Mingi töö teevad ära ka suur hulk erinevaid tigusi...

Nii, et jah saab hakkama ja paljunevad kah kenasti, mingi tasakaal on olemas, kuid ega ta erilist silmailu ka ei paku...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 05, 2003 02:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2003 05:38
Postitusi: 462
Asukoht: Tallinn
Gupid on tôesti kôige vastupidavam kalaliik. Endalgi kipuvad liialt sigima, vôin jagada.
Pôhjakoristaja(lai môiste) vist nii vastupidav ei ole. Vôib-olla on ka aga ta ei sigi nii lihtsalt, kui gupi, gupide suremust kompenseerib nende sigimine.
Môôksabad elavad mul teist nädalat, häda pole midagi.
Mollisid pole mul olnud 15 aastat, vanasti ei ônnestunud neid kuidagi pidada, alati surid ära. Ei tea, milles asi oli. Hariduse ja tehnika puudumine.
20-liitrise ökosüsteemi käitamine on vist küll vôimatu. Ilma mulmulaatorita ajab ehk läbi, aga üldise korra hoidmine käib tigudele ja sägadele kindlasti üle jôu. Vett vahetama ja selle käigus muda imema pead sa kindlasti hakkama.
Yks asi veel: mina lasin akvaariumil eelnevalt kuu aega ilma kaladeta toimida. Et taimed juurduksid ja vesi selgineks jne. Alles siis läksin kalapoodi. Ma miskipärast arvasin, et kaladel on parem siseneda juba töötavasse ökosüsteemi.

_________________
Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 05, 2003 03:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 05, 2003 01:41
Postitusi: 109
Asukoht: Tallinn
Lugesin kuskilt, et just Gupisid soovitatakse panna uude akvaariumi ökosüsteemi väljatöötamise ajaks, kuna nad on piisavalt vastupidavad, aga samas kiirendavad seda protsessi.

_________________
350 L: Ancistrus sp., Corydoras Panda, Pseudotropheus demasoni, Labidochromis caeruleus, Barbus tetrazona, Botia macracanthus, Hemichromis lifalili.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 05, 2003 03:18 
Moderator

Liitunud: Esmaspäev Nov 03, 2003 01:22
Postitusi: 134
Asukoht: Soome, Tampere
Väike Pohl kirjutas:
Lugesin kuskilt, et just Gupisid soovitatakse panna uude akvaariumi ökosüsteemi väljatöötamise ajaks, kuna nad on piisavalt vastupidavad, aga samas kiirendavad seda protsessi.


Protsessi võib ka kiirendada näiteks kalasöögi abil. Gupidega protsessi kiirendamist nimetadakse looma piinamiseks. Kalad pannakse uude akvaariumisse alles siis kui selle bioloogilinen süsteem töötab.

_________________
UUS 320 liitrine Kolumbia-akvaarium ning 128 liitrine Apisto-bassein.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 05, 2003 03:21 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Ei ole nad tegelikult nii vastupidavad midagi kui räägitakse...
Ei teagi täpselt, kes räägib nii ?
Paljud aretatud vormid (mid on poodides enamus ja mis on need "kõige ilusamad" ning kõige suuremate sabadega on suht mannetud tüübid ja ei kannata ka kooselu teistega, kuna neid hakatakse lihtsalt näksima ja nad ei jõua oma sabadega eest ära kimada...

Nii väikses akvaariumis ökoloogilise tasakaalu saavutamine ilma stabiliseerivate vahenditeta on küll suhteliselt mõttetu üritus...

Samas korraliku akvaariumi sissetöötamistsüklis olen ikkagi kasutanud ka mõnda kala - et hakkaks korralikult tööle lämmastikutsükkel ja areneks seda läbi viivad bakterid...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 05, 2003 03:32 
Moderator

Liitunud: Esmaspäev Nov 03, 2003 01:22
Postitusi: 134
Asukoht: Soome, Tampere
Tiff kirjutas:
Samas korraliku akvaariumi sissetöötamistsüklis olen ikkagi kasutanud ka mõnda kala - et hakkaks korralikult tööle lämmastikutsükkel ja areneks seda läbi viivad bakterid...


Lämmastikutsükli käivitamiseks võib ka kasutada ammoniaaki või ammooniumi. Selleks ei vajata loomi. Loomad akvaariumisse, siis kui nitriiti (NO2) enam pole ja suurem osa nitraatist (NO3) on veevahetuse abil eemaldatud.

_________________
UUS 320 liitrine Kolumbia-akvaarium ning 128 liitrine Apisto-bassein.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 11, 2004 07:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 11, 2004 07:49
Postitusi: 9
Asukoht: Tallinn
Noo ma ei tea mul elab etkel kolm gupid 8 l väikses pigem kõrget vaasi meenutavas akvaariumis ja korra kuus toimub meil suur puhastus kus kalad taimed ja kogu vesi välja ja uus asemele ja kõik elavad rõõmsalt. Kolmanda gupi sain alles nädala tagasi juurde, a mneed kaks elasid ilusti ja paljunesid ka kahekesi olles. Ma küll ei leia et ma neid piinaks kuidagi ja nemad on ka rahul ja rõõmsad koguaeg.

_________________
gupi armastaja


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 11, 2004 08:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 08, 2004 07:22
Postitusi: 39
Asukoht: tallinn
kui ma alguses akvaariumi ostsin tegin lolli vea ja panin vee ja kalad kohe sisse(9 neooni,gupid ja 4paltyt,üx müüdi haigena ja ei pannud tähele suri mõne päeva pärast era)ja nad elavad mul ikke veel hääzte ja rõõmsalt.
ma ise soovitan kõrge akvaariumi puhul mullitaja osta(mul endal 35cm kõrge,50cm pikkune,30cm lai). mullitaja on vajalik sest põhjakaladel on muidu liiga vähe õhku.

_________________
käivitatud 23 juuli 2004
160l
4skalaari,20 neooni,2 põhjakat,2kuhlit,ancud,1gupy,3platyt,2mõõksaba
50l 1platy_1anc_miljon tigu_taimed(noored)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 11, 2004 09:30 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 15, 2004 11:38
Postitusi: 58
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Mul oli kooli ajal ka 25 l akva. Gupid elasid ja paljunesid. Vett vahetasin korra kuus kogu krempli korraga. Otse kraanist ei pannud, lasin enne paar päeva toas seista. Pesin liiiva ja kivid. Mingid taimed olid ka. Toimis.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 09, 2004 03:33 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Okt 09, 2004 02:30
Postitusi: 19
Asukoht: Valga
Kui akvaariumil kaant ei ole, ei soovitaks sinna mõõksabasid panna. Mõõksaba on üks neist kaladest, kes kipub akvaariumist välja hüppama. Sain seda teada kui esimest korda neid ostsin ja katmata akvaariumisse panin.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 27, 2004 01:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2003 05:38
Postitusi: 462
Asukoht: Tallinn
Aga kui kiiresti gupipopulatsioon lähisuguluse tôttu mandub? Mul on nad järjest pisemaks ja värvitumaks muutunud.

_________________
Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 27, 2004 02:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 11, 2004 04:09
Postitusi: 192
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
mul on aasta olnud ja erilisi muutusi pole täheldanud, kui, siis ainult see, et sabad on väiksemad kui poe gupidel, aga ehk aitab see, kui aegajalt poest värsket verd juurde tuua või omavahel kalu swingida :wink:

_________________
250 liitrit- pleco, 2 synodontist, 12 tetra barbust, 2 kribensist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 27, 2004 08:00 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Okt 09, 2004 02:30
Postitusi: 19
Asukoht: Valga
Gupidega pidavat nii olema et paljud poes müüdavad ilusad värvikirevad pikkade sabadega kalad on inimeste poolt aretatud erinevad alaliigid. Kui lasta eri liikidel paarituda, on mõne põlvkonna pärast pojad üsna värvitud ja suured sabad kaovad (kalad muutuvad looduses leiduvate liikide sarnaseks)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 16, 2004 06:17 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Juul 10, 2004 12:54
Postitusi: 9
Asukoht: Keila
gupid on parimad algajale, sest ma tean, kuna olen algaja. mul olid aastaid gupid vaasis(teate kyll seee ovaalne purk) a nüüd sain ma lõpuks omale 100l akvaariumi, tänu sellele et ma käisin oma vanamehele niivõrd pinda et too laseks oma sovieti aegsele raamile klaasid panna. gupid tundusid küll häppid kui nad said "vabadusse". elevad hästi.

_________________
4 ahvenat


Üles
 [ 26 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver