foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Gupi ei söö üldse!
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 24, 2005 04:22 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Aug 24, 2005 04:15
Postitusi: 7
Asukoht: tallinn --->> u 5 km
Mul kaks gupit ja üks põhjakoristaja 16L akvas. Üks ilus ümar, teine aga on viimasel ajal väga kõhnaks ja kurvameelseks jäänud. paar päeva olen toitu andes jälginud, et ta ei söö üldse :( Võtab küll söögi korraks suhu ja sülitab kohe välja. On kellelgi kogemust, kas tegu on mingi haiguse või millega? Lisaks veel on mul paari nädalaga akvaariumis vist evolutsioon toimunud... imepisikesi tigusi kõik kohad täis. Puhastasin küll ära ja omastarust sain kõik kätte... ja nii iga õhtu ma neid sealt nokin.. hommikul jälle uues platsis :!: :?: Ma ei oska midagi teha ka...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 25, 2005 08:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 12, 2004 10:02
Postitusi: 52
Asukoht: Tallinn
Kui kala ei söö või "sülitab" selle kohe uuesti välja, on enamasti tegemist stressi, vahel ka haigusega. Kui kala mingeid muid haigusetundemärke ei avalda, siis kahtlusta stressi ja jälgi, ega teised kalad teda ei kiusa, kas akvaariumi veeparameetrid on korras jms.


Üles
 Teema pealkiri: kiusamine
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 25, 2005 01:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 27, 2005 01:00
Postitusi: 133
Asukoht: Tartu/ Abja-Paluoja
Aga mida teha kui teised kalad kiusavad? Mul isased mõõgud ja sama jama. Boss ilus paksu, kaks nö alamat peenikesed ja sülitavad samamoodi toidu välja. :( Olen proovinud nö eraldamist, aga tulemus on see mis praegu, st ennem olid need nö praegused alamad bossud ja kiusupunnid, pärast eraldamist (1 päev teises akvas) on nüüd nö stressis siis. Kuidas nende olemist paremaks teha? :?:

_________________
Juwel70


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 25, 2005 02:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 31, 2004 10:14
Postitusi: 279
Asukoht: Tartu
Kui vanad su gupid on?
Neid pisikesi "prügitigusid" muudkui korja, aga neist päris lahti vist ei saagi :(

_________________
150 l - gupid ja mõõksabad maimudega, 2 ancistrust, 3 terneetsiat, 2 garrat, 2 marmorguraami, betta spl., corydoras paleatus, elustaimed
20 l - maimud, õunateod ja taimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 26, 2005 11:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 18, 2005 04:04
Postitusi: 328
Asukoht: Tartu
elts kirjutas:
Neid pisikesi "prügitigusid" muudkui korja, aga neist päris lahti vist ei saagi :(


Vaidlen vastu. Mina sain kõik kahe nädala järel välja ;)

_________________
:/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 27, 2005 11:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 25, 2004 06:20
Postitusi: 156
Asukoht: Viljandimaa, Mõisaküla
Mina olen oma kalade pealt täheldanud,et kui toiduga pirtsutavad,siis tahavad vaheldust toidule.Seega helveste asemel graanuleid jne.Vahel ongi põhjused kalade käitumise muutumises nii lihtsad,et me lihtsalt ei märka neid...

_________________
108 L,molly-2,kribensis-5,melanotaenia affinis,ancistrus,puffer-2,õunateod,elustaimed
60 L,corydoras paleatus-3,corydoras aeneus-2, platy-12,õunateod,elustaimed
38 L,tanichthys albonubes-4,OTO-3,elustaimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 30, 2005 02:34 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Aug 24, 2005 04:15
Postitusi: 7
Asukoht: tallinn --->> u 5 km
Kalakesed mul saavad vist oktoobris kaheseks... seda vist päris palju juba v? Söögiga on nii, et paar kuud tagasi alles hakkasin neile teistsugust toitu andma, algul ei pirtsutanud keegi (siis mul oli neid rohkem kaa).
Tigudest võin ma vist varsti juba oma akvaariumitäie saada, kõrini on nende korjamisest juba!! :evil:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 30, 2005 10:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 25, 2004 06:20
Postitusi: 156
Asukoht: Viljandimaa, Mõisaküla
Vaheldus mõjub ainult siis kui vahetad menüüd ikka tihedamalt.Mina annan ükspäev helbeid,teine päev graanuleid,kolmandal söövad vesikirpe jne.Kui üle kuu toidumenüüd vahetada,siis ju nagu ei olegi vaheldus... :)

_________________
108 L,molly-2,kribensis-5,melanotaenia affinis,ancistrus,puffer-2,õunateod,elustaimed
60 L,corydoras paleatus-3,corydoras aeneus-2, platy-12,õunateod,elustaimed
38 L,tanichthys albonubes-4,OTO-3,elustaimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 08, 2005 12:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 15, 2005 03:46
Postitusi: 10
Asukoht: Tallinn
Minu suri niimoodi üks skalaar ära. Alguses kui akvasse tõin siis 2 skalaari, kumbki ei tulnud sööma. paari päeva pärast avastas üks, et söömina on hea ja hakkas söömas käima, kusjuures väga hea isuga ja alati esimesena platsis. Teine seevastu ei söönud üldse ja lõpuks suri ära :( Sööv skalaar on praeguseks ilus ja suur ning võib öelda et lausa akvaariumi valitseja. Mõõksabadele tahab toitmise ajal kohta kätte näidata.

Samas olen söömise ajal täheldanud et ta sööb nii aplalt et vahel sülitab toidu välja. :) Loodan et ei ole mingi haigusega tegu :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 08, 2005 03:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 22, 2005 01:49
Postitusi: 247
Asukoht: Kadrina
seoses sellega, et pean nüüd tööle paar tundi varem minema, ehk kella 7-ks varasema 9 asemel, pean kaladele ka varem süüa andma ja valguse panema taimedele- esimene nädal pole nad suurt midagi söönud, sest kui valguse põlema panen, magavad nad veel norinal ja ei tee väljagi söögist, mis nina eest mööda hõljub, rääkimata graanulitest. Ühesõnaga perekond Padi!

_________________
200 l
20 l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 09, 2005 03:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Mina sain oma "prügitigude" arvukuse kontrolli alla, kui hakkasin kaladele vähem süüa andma. Äkki on sul sama asi?


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver