foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Väikesed pesakonnad
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 25, 2016 09:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Apr 20, 2014 11:44
Postitusi: 166
Pildid: 0
Asukoht: Põhja-Tallinn
Mure siis järgmine.
Kui ostan poest emase eluspoegija (gupi, molli, platy, mõõksaba), siis peagi poegib ta 20-50 maimu aga järgmine kord kui ta poegib, on pesakonnas kuni 10 maimu. Miks nii vähe? Kuidas pesakondi suurendada?

_________________
Kalasupid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Väikesed pesakonnad
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 26, 2016 01:22 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ju on loodus asja nii sättinud, et iga kord ei tule sama palju järglasi.

Täna taevast, et nad Sul hordidena ei sigi. Kuhu nad pärast paneksid? Varsti on Sul seal jube kalade uputus.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Väikesed pesakonnad
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 26, 2016 08:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Apr 20, 2014 11:44
Postitusi: 166
Pildid: 0
Asukoht: Põhja-Tallinn
Mul toimub nn looduslik valik. Igast pesakonnast jääb heal juhul ellu 1-2 poega.

_________________
Kalasupid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Väikesed pesakonnad
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 26, 2016 10:55 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kui Sul on akvas n.-ö. looduslik valik, siis milleks soovid suuremaid pesakondi? Elussöögiks? Kui aga soovid rohkem järglasi ülesse kasvatada, siis tuleb hankida selleks vastavad vahendid - titelõks ja hiljem tittede kasvatamiseks eraldi akva, et neid seal ühisakvas pintsli ei pandaks. Vastavad filtrid, mis tittesid sisse ei imeks. Ega Sa vist omi elussünnitajaid küll pehmeks ei räägi, et tavai, sõbrad, nüüd järgmine kord paluks rohkem poegi. Loodus käib ikka oma rada - tuleb palju tuleb.

Üldiselt mainiks vee seda, et kuldkalad on külmaveekalad ja elussünnitajad on soojaveekalad. Eriti just kokku ei passi.

Ühtlasi tunnen ka huvi, kui suur see akva kah on? Ühele kuldkalale normaalse olemise tagamiseks loetakse väga miinimumina 50 liitrit vett. Ja kui neid on kaks, siis peaks olema akva vähemalt 150-liitrine. Sealt juba tuleb vee mahu kadu juba kruusa näol. Ja välisfilter oleks väga soovituslik.

Aga ega Su joonealusest saagi aru, mitu akvat Sul on. Äkki on kuldkalad eraldi omas akvas.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Väikesed pesakonnad
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 27, 2016 08:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Apr 20, 2014 11:44
Postitusi: 166
Pildid: 0
Asukoht: Põhja-Tallinn
Aga miks eeldate, et mul kuldkalad ja eluspoegijad koos elavad?
Mul on hetkel 4 akvaariumi püsti pandud. Kõige suuremas, st 250 liitrises on kuldkalad, 112 liitrit on akseloti villa, teine 112 liitrit on eluspoegijate oma ja 54 liitrit on ka mu lemmikud eluspoegijad, millel saan paremini silma peal hoida.
Ma olen akvaristikaga tegelenud nüüdseks peaaegu 10 aastat ja väga selgelt tuleb siin foorumis välja, et kui küsida midagi eluspoegijate kohta, eeldatakse kohe, et inimene on algaja ja ei jaga ööd ega mütsi.
Tänan põhjaliku vastuse eest aga see polnud endiselt vastus mu küsimusele, seega ootan teadjamaid vastama.

_________________
Kalasupid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Väikesed pesakonnad
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 27, 2016 09:51 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
molli ja gupi kohta on raske öelda, aga mõõksabadel pole minu praktikas nii vähe(10)poega kunagi olnud - vahest äkki mõnel väga noorel ja väikesel emasel- enamasti oli mõõksabade järelkasv ikka alates 50tk ja rohkem korraga. Aga soovitus: peale sattuda poegimisele-ja emaskala ümber tõsta- siis näed palju reaalselt maime tuleb-võib olla, et enamus maime süüakse lihtsalt ära...

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: Väikesed pesakonnad
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 27, 2016 11:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Kui see on kindlaks tehtud, et tõesti poegib ainult 10 poega vms, s.t. pojad ei lange teiste kalade toiduks, siis pakuks, et võibolla oleks võimalik viljakust tõsta toitmisega.
Tuleks üle vaadata menüü. Arteemia (hautatud) peaks olema küll selline hea supertoit, eks sellega jamamist on...

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Väikesed pesakonnad
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 27, 2016 11:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Apr 20, 2014 11:44
Postitusi: 166
Pildid: 0
Asukoht: Põhja-Tallinn
berta kirjutas:
Kui see on kindlaks tehtud, et tõesti poegib ainult 10 poega vms, s.t. pojad ei lange teiste kalade toiduks, siis pakuks, et võibolla oleks võimalik viljakust tõsta toitmisega.
Tuleks üle vaadata menüü. Arteemia (hautatud) peaks olema küll selline hea supertoit, eks sellega jamamist on...


Ise arvasin ka, et ehk peaks toidulauda rikastama. Põhiliselt saavad mul JBL Novobel'i ja mõnikord külmutatud punaseid sääsevastseid ja kükloope. Ei tea kas micro worms oleks sama hea toit kui arteemia? Kasvatada on igal juhul miljon korda lihtsam :)

_________________
Kalasupid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Väikesed pesakonnad
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 27, 2016 01:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Apr 20, 2014 11:44
Postitusi: 166
Pildid: 0
Asukoht: Põhja-Tallinn
Tegin raamaturiiulis tolmukogunud raamatu lahti. Madis Nurmsi Gupi - akvaariumi tilluke vääriskivi. Seal kirjutab nii: "Siin ilmneb muu hulgas elustoidu tähtis roll - emased, keda toidetakse teatud elustoitudega, saavad suuremaid pesakondi ja elujõulisemaid järglasi." ja "Näiteks on teaduslikult tõestatud, et emased, keda toidetakse elusate vähikvastsetega, sünnitavad keskmiselt poole rohkem järglasi, kui need, kes saavad toiduks kuivatatud soolavähke. Mudatuplaste puhul on erinevus veel suurem: kuivatatud tuplastega toidetud emaste pesakonnad on vaid kolmandik sellest, mida sünnitavad elus mudatuplaseid söönud gupid."
Järeldan, et sama kehtib ka teiste eluspoegijate kohta. Seega võib teema lugeda lõppenuks, asun järele katsetama.

_________________
Kalasupid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Väikesed pesakonnad
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 28, 2016 03:19 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
FishHouse - ma südamest vabandan, et ei osanud joonealusest välja lugeda, et Sul mitu akvaariumit on ja seda ma ka sealt välja ei lugenud, et 10 aastat akvaristikaga tegelenud oled. Siin foorumis on ette tulnud igasugu huvitavaid juhtumeid.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Väikesed pesakonnad
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 28, 2016 07:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Apr 20, 2014 11:44
Postitusi: 166
Pildid: 0
Asukoht: Põhja-Tallinn
Ei ole hullu, võib kõigil juhtuda.

_________________
Kalasupid


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver