foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Haiglaselt paks molli?
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 29, 2015 07:33 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Minu molli -ei tea emane vist.
Ta on ainuke molli, nii et rase vast ei saa olla, ui just kiibitsev guppi teda rasestada ei suuda.
Üks ujub küll tal kannul ja tüütab, ehk on stressis?
Ta on dalmaatsia molly ja millegi segu.
Väga isukas on. Sööb nagu Tõnisson "Kevadest" - koguaeg.
Ise üritan neile võimalikult vähe süüa anda- korra hommikul näpuotsatäis toitu ja pool tabletti põhjakale, kes on oma toitu kaitsa õppind lõpuks, nii et sealt molli enam lisa ei saa, hästi läheb siis mõned mokatäied.
Aga ta koguaeg nokib midagi põhjast jms.
Uimi pole nagu ollagi, aga kõht nii suur. Panen homme pildi kui valges pildistada saan.
Akva on 38 liitrit.
Vett vahetasin just eile, nitritid on 0, nitraate ka vist eriti mitte, sest mul akva kardheina täis suht.
Kui suur on liiga suur kõht? Näeb nagu dropsy juba välja minu arust...


Üles
 Teema pealkiri: Re: Haiglaselt paks molli?
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 29, 2015 09:17 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Pane parem pilt jah. Ehk on tegu "balloon" mollyga. Aga ega suurt vahet pole, mollyd on eluspoegijaist kõige suuremad õgardid ja NB! annavad hübriide Molly x Guppy. Kutsutakse selliseid järglasi gupyneesiateks :lol:


Üles
 Teema pealkiri: Re: Haiglaselt paks molli?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 02, 2015 12:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
kaiak kirjutas:
Minu molli -ei tea emane vist.


Vaata ta alumist tagumist saba juures olevat uime - emasel on see ümar, isasel teravatipuline.

kaiak kirjutas:
Ta on ainuke molli, nii et rase vast ei saa olla, ui just kiibitsev guppi teda rasestada ei suuda.


Kui kaua kala Sinu juures olnud on? Mollid, nagu kõik eluspoegijad, võivad nn.järelpoegida, st kui kord on isasega pidutsenud, siis isase sperma säilib emase sees ning ta võib korduvalt (kuni 3 korda) peale üht viljastumist poegida. Kui kala on küllalt hiljuti (kuni pool aastat tagasi) soetatud kohast, kus ta isase molliga võis paaruda, siis ehk on poegimas?

kaiak kirjutas:
pool tabletti põhjakale, kes on oma toitu kaitsa õppind lõpuks, nii et sealt molli enam lisa ei saa,


Põhjakale hakka parem süüa andma õhtul peale tulede kustutamist - nad on öise eluviisiga kalad ning toituvad aktiivsemalt pimedas. Lisaks ei näppa teised kalad siis toitu põhjakala eest ära.

kaiak kirjutas:
Vett vahetasin just eile, nitritid on 0, nitraate ka vist eriti mitte, sest mul akva kardheina täis suht


Palju kalu akvas on? Millised kalad? Kui tihti ja kui palju korraga vett vahetad?

Ja kui see molly Sul kogu aeg selline olnud, siis ehk ongi selline sort - nagu Jüri viitas - balloon molly? Need ongi sellised pallikesed ja naljaka välimusega. Googelda, siis leiab hulga pilte.

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Haiglaselt paks molli?
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 08, 2015 05:20 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
On jah emane, uimekuju järgi kaa. Ja olnud alla poole aasta. Nii mõned kuud vast.

Sain lõpuks mingi pildi ka temast. nii raske aru saada, vahepeal tundub, et oleneb täiesti nurgast, mille all teda vaadata. Vahepeal läks nagu paksemaks, siis tõmbas kokku. Ehk aitab herne söötmine kord nädalas kindel olla, et vähemalt kõht tal kinni pole.
Ei tundu muidu baloon molly kujuga olevat, sellest ka minu häiritus. Need dalmaatsia mollid on valge ja mustaga, temal on mingeid helepruune laike, nii et mingi kummaline hübriid ta on.
Muidu vahetasin iga nädal kolmandik vett 38 liitrisest.
Aga olud on muutunud.
Sain suurema akva - 84 liitrit ja nüüd on seal
minu molly koos selle isasega, mõlemad on veel väiksed, ligi 2cm
põhjakoristaja(vist 3 cm, väike veel) ja tigu.
Nii et 3 kala + tigu.
Eheimi pump anti kaasa, guugeldasin seda ja on Eheim pickup 2008 välise vaatluse alusel
panin siia kalkullatorisse oma mõõdud jms ja nii 60% täituvus ja pump võiks ehk korralikum olla veelgi.
http://bit.ly/1QcC0pa
Sinna oleks nüüd kalu juurde vaja ja ma pole kindel, mida oleks hea mõte võtta, teatud ideed küll on, ma teen selle jaoks eraldi postituse.
Selle isase gupi võtsin nüüd välja akvast korraks, kuni selgub, mis edasi saab, sest kartsin, et mu molli lihtsalt sureb sellest jälitamisest ära, ehk ta stressist sööbki nii kohutavalt :D


Attachments:
P1010026.JPG
P1010026.JPG [ 145.93 KB | Vaadatud 150 korda ]
Üles
 Teema pealkiri: Re: Haiglaselt paks molli?
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 08, 2015 09:53 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
...jah


Viimati muutis Jüri T, Teisipäev Dets 08, 2015 10:04, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri: Re: Haiglaselt paks molli?
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 08, 2015 10:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
kaiak kirjutas:
On jah emane, uimekuju järgi kaa. Ja olnud alla poole aasta. Nii mõned kuud vast. Vahepeal läks nagu paksemaks, siis tõmbas kokku.


Vabalt võib olla, et ta vahepeal on hoopis poeginud, sellest ka see molly "kokku tõmbamine". Kui Su akvas just väga palju taimi pole, kuhu pisikesed apla ema eest peituda saaksid, siis sageli ei õnnestugi pisikesi maime märgata - süüakse suuremate poolt nii ruttu ära. Ja see poegimine võib ilma isaseta juhtuda korduvalt, umbes kuu-ajaste vahedega. Siis jääbki mulje, et mollyl on kõht kord haiglaselt paks, siis jälle saleneb ilma mingi nähtava põhjuseta.

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Haiglaselt paks molli?
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 08, 2015 10:04 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
...tundub ikkagi tiine olevat. Viljastamata emasel tagaosa tavaliselt nii punnis ei ole. Täissöönuna on ikka nagu tohutu pugu ees.

Selle seemnerakkude säilitamisega(salvestamisega) emastel on ka nii ....et noh peale isasega kokkupuutumist võivad ligi pool a. iseseisvalt korduvalt sünnitada - mäletate ju?

Aga on veel 1 variant mille tunnistajaks olen korduvalt olnud.

Nimelt, kui emaskala saab viljastatud liiga noorena(väikesena) on ta võimeline seemnerakke munasarjades salvestama ilma et(rusikareegliks saanud) u. 1 kuu möödudes sünnitaks.
Loodus on sellise variandi eest kuidagimoodi hoolitsenud...........aga ega see asi ei olegi niisama lihtne,
On ka suuremat kasvu emaseid kes sünnitavad peale isastega kokkupuutumist neist eraldatuna alles 2 - 2,5 kuu pärast. Need on samuti noored, lihtsalt kiirema-suuremakasvulisemad.
Tundub ikkagi et tegu pole "kehal järele kasvada laskmises"...,vaid lihtsalt kala liiga noores eas, ....hormonaalses plaanis.

...et, siis mingi ligi kolm kuud tagasi soetatud kala võib vastu ootusi sünnitada. Peab märkima et tänu sellisele "võimele" tulenevalt, liigub internetis ka igasuguseid läbi viljastamata munaraku sünnitamise teooriaid = Pole võimalik eluspoegijate puhul.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Haiglaselt paks molli?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 09, 2015 12:02 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 30, 2015 09:11
Postitusi: 151
Vau, võimas loodus. Hoian tal silma peal siis, ehk näeb tõesti kuskil maime, mul nad peaksid kuhugi kardheina sisse saama minna küll, siaamani olen seal ainult tigusid välja korjanud


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver