foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 25, 2015 10:26 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Veebr 23, 2015 09:03
Postitusi: 8
Pildid: 0
Tere

Mul tekkis selline küsimus et kas gupid võiks panna kokku siiami taplus kaladega (bettadega)
Ja kui võikski siis kas nad sööksid ära kõik gupi maimud ja kui osta,siis mis soost ja mitu tükki
Oleks mõistlik


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 25, 2015 10:36 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Sa ei kirjutanud akva suurust. Mitme liitrine on?

Gupid on suured paljunejad. Pigem siis võta vaid isaseid. Need on ilusad värvilised (emased on hallikarvalised). Betta on paras kiskjaline, kuigi ise pisike. Kahte isast ei või kohe kuidagi kokku ühte akvasse panna - kaklevad nii, et suled lendavad. Gupide suhtes ma nende käitumist ei tea. Võimalik, et kipub sabade kallale. Kellel isiklikke kogemusi, see lisab ja parandab mind.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 26, 2015 01:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Mina pole enam ise guppysid pidanud. Kuid olen foorumitest lugenud et akvaristid on hädas olnud sellega kui on kokku pandud isane betta ja ilusad uhked isased guppyd. On olnud juhuseid kus betta võtab uhke isase guppy ette kui rivaali ja territooriumi ohustaja ning laksib muidugi vase isase guppy surnuks.

Vahest betta ja isaste guppyde vahel ongi selline õrnohtlik ohujoon. Kooslus võib õnnestuda (nt. noorelt kokkupandud isendid) kuid võib omadega ka täiesti metsa minna. Usun et koosluse õnnestumisele aitab veel kaasa akva suurus. Et oleks avar akva kuhu vajadusel ujuda või peituda. Isaste guppyde pidamise rõõm ongi just selles et nad on akvaristi silmale uhked ja ilusad. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 26, 2015 09:24 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 14, 2014 04:27
Postitusi: 16
Asukoht: Pärnu
Meil õnnestus pidada küll isast tapluskala ja isaseid gupysid koos. Gupysid oli kusagilt 5 kandis ja lisaks veel ka mõned mollyd. Akva oli 112 liitrine. Meil mingit tüli gupyde ja tapluskala vahel küll polnud. Kõigi guppyde sabad olid alati ilusad ja terved.


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver