foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Platy surm
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 23, 2012 06:24 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Okt 23, 2012 05:52
Postitusi: 6
Pildid: 11
Asukoht: Tapa
Tere, kuna olen algaja akvaariumi pidaja (õigem oleks öelda, et tüdrukule kingiti) ja ei oska kõike veel.
Akvaaium on 60l, elanikud: 3 sinist neooni, 5 musta neooni, 4 kolmnurkse viiruga kala (nimi läks jälle meelest), 2 isast gupit ja 9-10 gupi maimu ( emane gupi suri nädal peale teist poegimist), 2 isast platyt ja nüüd kaks maimu ka, 1 säga moodi kala ja kaks põhjakoristajat. Veel on akvaariumis 5 suurt tigu.
Tõin oma isastele platydele poest emase platy, suuruselt oli ta isastest tunduvalt suurem (müüja hoiatas et võib poegima hakata) ja nii nädal hiljem juhtuski. Isane oli üli hoolitsev, käis ja mupsutas emast aegajalt ja valvas et teised ei segaks. Õhtul oli emane nina põhjas ja lõõtsutas, arvasin et sünnitusest taastub. Eile nägin 3 maimu, täna kindlalt kahte, aga emane oli hommikuks surnud. Kas eluspoegijatega nii ongi et poegivad ja surevad? Või oskab keegi öeldamis võis juhtuda?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 24, 2012 08:15 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mulle tundub esiteks, et Su pisike akva on ülerahvastatud. Juba ühele teole arvestatakse 10 liitrit vett. Ja kalu lugesin ma kokku 19 ja ja veel maimud ka. Ikka väga palju. Teiseks peaksid Sa panema oma mure haiguste rubriiki. Seal on päises kleepsuna juhis, mille küsimustele tuleks vastata. Ka veenäidud (testid) peaks kirjutama.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 26, 2012 03:09 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Okt 23, 2012 05:52
Postitusi: 6
Pildid: 11
Asukoht: Tapa
Pigem ei olnud mu küsimus suunatud mis haigusega tegemist vaid kas see on loomulik et emane peale poegimist sureb? Kui kaua elavad parvekalad?
Noh ja selle kohta et neid liiga palju on - eutanaasiat tegema hakata oleks ka natuke kurb. Iseenesest elavad kõik parved oma veekihtides ja pole nagu plaanis olnudki neid juurde soetada v.a see üks emane (nüüd olen sellest ka loobunud - vaatame mis tittedest kasvavad) Ja nagu eelmises kirjas mainisin kingiti tüdrukule selline akvaarium.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 26, 2012 06:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Apr 21, 2010 07:06
Postitusi: 424
Asukoht: Tallinn/Lasnamägi
Loomulik see kindlasti ei ole, oleneb vanusest äkki suri sellesse, kuid kui ülerahvastus võib ka stressi surra.

_________________
60l ja 25l elussünnitajate ja muu floora/faunaga.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 29, 2012 10:54 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Vägagi võimalik, et nii pisikeses akvas sellise rahvastatuse juures on vee kvaliteet kehv. Seega võib kala surm vabalt olla selle tulemus. Ega ikka pole normaalne küll, et iga kord pärast poegimist sureb kalamamma ära. Tee aga veele teste.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver