foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Gupyd ei poegi
PostitusPostitatud: Reede Juul 06, 2012 10:01 
Akvarist

Liitunud: Reede Juul 06, 2012 06:57
Postitusi: 4
Asukoht: Pärnumaa,Paikuse Vald
Tere!

Mul selline mure,et mu gupyd ei poegi. :( Juba ammu kinkis sõber mulle sünnipäevaks skalaari.Kas skalaar võib takistada gupydel poegimast?
Akvaariumis on paar gupyt,3 mollit,2 põhjakoristajat,2 neooni ja siis skalaar. :wink:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 06, 2012 11:33 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Skalaar ise otseselt ei takista Gupide poegimist, küll aga võib ta tited suurema mõnuga pintsli panna. Kas Sul on ikka isane ja emane gupi? Saan aru, et ainult kaks gupit ongi. Võiks olla üks isane ja kaks emast kala. Muide, molli on ka eluspoegija - neid on Sul kolm, mis sugu nemad kah on?

Kõik kalad, ka need kes marja teevad, ootavad ning passivad peale, et tittede sünniks kõik turvaline oleks. Seega neile tähtis vee kvaliteet (teste oled teinud?), vee temperatuur, peidupaigad (kasulik elussünnitajatele oleks pinnapealsed ujuvad taimed). Võiksid ka hankida titelõksu, kui veel pole.

Kui paistab, et elussünnitaja kala sabapoole pealt kõhu alt kumab tumedat tooni ning kala on ka tiba paksuke, siis oleks loota tittesid. Elussünnitajatel aga võime oma "tittede pudisemist" kinni hoida, kui miskit vees ei meeldi. See võib päris kaua kesta.

Mis taimed Sul akvas on? Pole Sa ka märkinud oma akva suurust. Oletuslikult järeldaks kalade järgi, et umbes vähemalt 100-liitrine.

Muide, neoon on parvekala ja parveks loetakse hädaga 5 aga ikka pigem 7 kala. Kahekesi on neil nukker.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 07, 2012 11:46 
Akvarist

Liitunud: Reede Juul 06, 2012 06:57
Postitusi: 4
Asukoht: Pärnumaa,Paikuse Vald
Mul on gupisid ikka rohkem,kui 2 ja neoonid on kõik teised surnud.Olen käinud paaris poes otsimas,aga pole hetkel näinud.Veeteste pole küll teinud,aga siiski on vee soojus umbes 24-26 kraadi.Taimi peaks olema küll piisavalt ja samuti peidupaiku. Päris mitmel emasel on pruun laiguke tagapool,aga midagi sealt välja ei tule.Eks ma ootan veel natuke,sest ükskord,kui ma akvat puhastasin poegis gupi selle ajal.Aga veepeal hõljuvat taime mul ei ole.Muretsen selle kiiremas korras


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 08, 2012 02:29 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ma tõlgendasin Sinu kirjutist "paar gupit" ongi kaks. Oleks kirjutanud mõned, siis ma ei oleks kahte pakkunud. Aga varu kannatust. Küll nad poegi ka teevad. Peaksid lisaks ujuvtaimedele mõtlema ka titelõksu peale, kui see Sul juhuslikult juba olemas pole. Skalaarid söövad kindlalt Su tited ära. Ja, muide, gupi mamma-papa ka. Ja mollid loomulikult ka.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 08, 2012 08:55 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 04:07
Postitusi: 375
Asukoht: Tallinn,Laagri
Kui skalaarist ja mollidest mõni poeg söömata jääb,siis on neid lootust ka näha.Üldiselt kui väga paksu vaipa pinnataimi pole,siis küll lootust neid poegi saada pole.

_________________
250,2*200,175,126 liitrit kalade ja taimedega.


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver