foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: gupi maimude sugu
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 21, 2011 10:58 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 19, 2010 10:18
Postitusi: 154
Asukoht: viljandi
:O kummalisel kombel annavad minu emagupyd ainult emaseid poegi? miks niii, kõigil on see kolmnurk kõhuall(uim vms) mitte nagu isastel , pojad üle kuu vanad ja kõik 6 tk mis sain kätte on emased, nüüd teine grupp poegi mis sain kätte (11tk) ~nädal vanad paistavad ka emased:S mis nagu valesti, guppysid akvas 3 isast ja 2 emast, kas see ongi nagu probleem et isaseid rohkem, et tulevikus tuleb ka isaseid poegi?

_________________
Uus akvaarium 112 l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 21, 2011 01:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 10, 2011 10:41
Postitusi: 5
Asukoht: Hiiumaa
Meil oli ka umbes kahekümne maimu hulgas üks isane. Kahjuks suri ta paari kuu vanuselt ära. Mingi haigus tuli kallale. :cry:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 21, 2011 03:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Ma usun, et see on võrdlemisi juhuslik (random), et kas tulevad isased või emased pojad - nagu inimestelgi. Mõnel sünnib 7 last, kõik tütred, teisel jälle 7 poega ja unistab ainult tüdrukukesest.

Minul on olnud umbes 1/3 poegadest isased. Hetkel lasevad ka kaks kollast isast leekpunaste sabadega jälle ringi (kuigi annan neid ära koguaeg), eelmisest pesakonnast jäi 4 poega ellu (teistele tehti vast "nom-nom" või oligi vähe poegi - ei tea) - 2 emast 2 isast.

Ma olen just emaste poegade üle rõõmsam - nad on palju suuremad ja mingil põhjusel meeldivad rohkem kui imepisikesed isased. Lisaks - soovitatavalt võiks ikka olla emaseid umbes 2-3x rohkem kui isaseid (st 1 isase kohta 2-3 emast) sest muidu isased väsitavad emased liiga ära.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 21, 2011 11:40 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 19, 2010 10:18
Postitusi: 154
Asukoht: viljandi
ma nagu mõtlesingi, et äkki selle pärast sünnitavad emaseid poegi et muidu kurnavad isased neid ära:D, mulle meeldivad isased guppyd rohkem , kuna neil värvi rohkem:D, aga eks loodan et tuleb isaseid ka:D

_________________
Uus akvaarium 112 l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 21, 2011 11:46 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ära ainult omi uusi ja vanu kalu omavahel rista! Uued tited pane eraldi akvasse või sokuta ära, sest muidu tekib Prangli saare sündroom - kõik omavahel sugulased ja veidi... Nii kaotavad kalada igasuguse värvi ja võib tekkida väärarenguid (küürakad näiteks).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 22, 2011 01:08 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 19, 2010 10:18
Postitusi: 154
Asukoht: viljandi
:D ok :D eks ma ürita ja muretsen poest värsket verd juurde:d

_________________
Uus akvaarium 112 l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 22, 2011 12:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Aga kui sulle isased meeldivad, siis miks mitte ainult isaseid pidada? kui on ainult isased koos, siis pole neil ka emaseid keda tülitada ja kelle pärast kismat maha pidada ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 22, 2011 02:28 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 17, 2010 04:15
Postitusi: 40
Asukoht: Harjumaa/Saami
Kirjutasid, et vanemad pojad üle kuu vanad ja teised nooremad? Siis ei pea veel sugugi näha olema, kummast soost on. Pärakuuim võtab isasele omase kuju alles mitme kuu vanustel, nooremad paistavadki kõik emastena.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 22, 2011 09:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 04, 2010 12:18
Postitusi: 92
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, kesklinn
Gupide puhul saab emaseid poegi isastest eristada tegelikult juba paari päeva vanuselt. Emasel gupil on ülalpool anaaluime must täpike nn "tiinustäpp", isasel seda pole. Eriti selgelt on täppi näha kui panna kalapoeg ujuma läbipaistva põhjaga joogiklaasi ja seda siis altpoolt vaadelda.

Pilt

Huvitav fakt on see, et kehvemates tingimustes sünnib gupidel väidetavalt rohkem isaseid, sobivate keskkonnatingimuste puhul aga rohkem emaseid poegi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 22, 2011 09:53 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
D3LL - tahtsingi just seda vee parameetrite asja jutuks tuua, aga polnud kindel, kas mäletasin õigesti.

Seda täpi jälgimise lugu pole ma siiani veel kuulnudki! Aga katsu sa neid jälgida, kui vudivad nii kiiresti mööda akvat ringi! Ning ühekaupa joogiklaasi neid jälgimiseks sokutada...? Asjalik luup vist ka otstarbekas? Muidugi on see võimalik, kui vaja just kindlasti sugu teada. Igatahes jälle asi, mida mul kõrva taha panna.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 23, 2011 10:39 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 19, 2010 10:18
Postitusi: 154
Asukoht: viljandi
esimene grupp gupy 6 poega (u 1.5 kuud 2 cm vb natuke pikemad:D) paistavad ikka jäädavalt emased:D .
aga et miks ma ei pea ainult isaseid sest umbes eelmisel sügisel või millalgi sinnakanti sain foorumi kaudu need:D ja soovisin ka järglasi neilt:D, aga eks paistab mis tegema hakkan:D

_________________
Uus akvaarium 112 l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 29, 2011 03:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 10, 2011 10:41
Postitusi: 5
Asukoht: Hiiumaa
Uurisin veel veidike maime ja leidsin nende hulgast lõpuks paar isast.:D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 30, 2011 10:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Okt 04, 2008 04:08
Postitusi: 179
Asukoht: Tallinn, Eesti
ma eristan kõige paremini sabauime järgi, kui maimud veidi vanemad on.
4st 1 on vaid isane tulnud minu akvas :D

_________________
112 L
gupid (c.a 9)
2 mollit


Üles
 [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver