foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 17, 2011 12:43 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Dets 08, 2010 03:55
Postitusi: 92
Asukoht: Võru
Mul on olemas umbes 15 l. akvaarium täiesti tühi.Mul on 2 paksu emast Gupyt.
Kui panna sinna vesi sisse ja palju kunsttaimi,ning see asetada aknalauale,kust paistab päeval päike sisse ilma pumbata,jäävad elama sel juhul Gupyd?
Neile peaks küllalt soojust sisse tulema,sest seal päistab päike kõvasti sisse.
Või on see vastunäidustatud,et akvaariumit aknalauale kaladega ei tohi panna?Muud valgustust mul ei ole ja ahaksin Gupy pojakesi elusana ikka.Seljulhul ma lampi sinna ei paneks.Siis oleks nagu päev ja öö Gupydel olemas.
KIRJUTAGE KINDLASTI!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 17, 2011 01:21 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 29, 2008 04:37
Postitusi: 75
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Iseenesest su gupid sellest päikesevalgusest vaevalt eriti lugu peavad, see rohkem elustaimede rida.
Kui see päike sinna aknalauale aga ikka väga kõvasti paistab, siis ma kardan, et suvel läbi aknaklaasi kütab päike nii väikse akvaariumi üle ja nad surevad ära.


Üles
 Teema pealkiri: :D
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 17, 2011 01:43 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Dets 08, 2010 03:55
Postitusi: 92
Asukoht: Võru
Aga ,kui ma panen nad lihsalt teise akvaariumisse,ilma et oleks päiksesvalgust ,kas siis ei küta neid üle?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 17, 2011 03:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 17, 2007 06:48
Postitusi: 129
Asukoht: Tallinn
pigem proovi leida natukene varjulisem koht, et valgus otse peale ei paistaks. Hetkel on tempi probleem eriti suur. öösel on külm ja päeval kütab mõnuga. mida stabiilsem temp on seda parem. Enne kui kalad sisse paned lase veel ööpäev seista, muidu ei kõlba ta kohe üldse. Mingi väike filter oleks samuti hea, kasvõi selline, mis käib õhuga.

pildil olev on väga hea just maimudele. sinna on juurde tarvis ka õhupumpa.
Pilt

antud komplekt koos pumbaga ei tohiks maksta rohkem kui 13-14 eurot.

kunstaimedega on samuti nii ja naa. parem kirjuta soovin saada foorumisse et soovid näiteks egeriat, see on hea taim ja keegi ikka annab niisama ära. ise olen natuke liiga kaugel seega aidata ei saa.

Riho

_________________
300l, 100l, 100l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 17, 2011 03:04 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Dets 08, 2010 03:55
Postitusi: 92
Asukoht: Võru
Äitäh!Eks ma siis ostan selle ära ja vaatan midagi veel sinna juurde.
Mul on olemas veepinna taimed,sellised rohelised ja häasti palju ,äkki oleks mõtekas neid sina panna?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 17, 2011 03:19 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 17, 2008 09:44
Postitusi: 208
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Kunsttaimedele ja kaladele ei ole ilmtingimata otsest päikese valgust vaja aga mis kohe kindlasit päikese paistel juhtub on see, et (rohe)vetikas hakkab jõudsalt kasvama. Teiseks, kui sa ei pane sinna akvasse pumpa/filtrit mis vett liigutab siis rikneb vesi üsnagi kiiresti ning kalade see kohe üldse ei meeldi. Piltlikult võiks küsida: kas Sulle meeldib elada toas kus ühes nurgas on lahtine kuivkäimla ning puudub ventilatsioon ning päike kütab ruumi veel ka soojaks - arvan et mitte.
Parem jäta kalad oma põhiakvaariumisse ning kui tahad poegi siis pane akvasse (ujuv)taimi kuhu vahele pisikesed ennast peita saavad - ära muretse kasvavad suureks küll eeldusel et akvas ei ole röövkalu, mõningate kaotustega pead küll leppima.


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver