foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 33 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 13, 2005 09:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Apr 06, 2004 11:02
Postitusi: 64
Asukoht: Saue
Vahel ikka juhtub, et asja mida on vaja kas pole või pole sellist mida vaja. Käisin 2 korda :!: Rocca Kalakeses mõne nädalase vahega ja mida pole --- oli kahv. Õigemini olid--aga mingid eriti hiiglaslike mõõtmetega. Lõpuks sain Lauteri tänavalt. :)

Ja emaste kalade poegimise kohapealt -- järgmine kord pean ma küll Reinult saadud emase molli poegimiseks suure ämbri muretsema või hoopis akva :?: Seekord poegimise lõpujärgus emane sai väiksesse anumasse pandud, kus viimased 5 maimu ilmale tõi ja järgmise 15 mintsi pärast nad ka nahka pani :evil: Nii, et ka kõige elujõulisemad maimud pistetakse armutult nahka kui emasest kohe ei eralda. Parim oleks vist maimude akva? Või on minule sattunud erakordselt näljane emane?

_________________
150 l akva, kus elavad 4 skalaari, 4 kuldguraamit, 2 kohversäga ja 3 SAE-d ning 22 erinevat taime.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 13, 2005 09:13 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kui mul oleks teie mured siis pesitseks mollid mu akvas veel praegugi. ;)
Ma pole kunagi ühtki molli maimu teistest kaladest eraldanud kuid mollidest loobumise põhjuseks oli see et igast pesakonnast mõned osavamad molli maimud jäid ellu ja nende mustade röövlite bande kasvas väga jõudsalt ning nad hakkasid ülbitsema teistega. Ehk siis kui taimede vahel peidukohti jagub siis toimib looduslik valik ning tugevamad maimud jäävad alles. Salvinia natansi juurte vahel meeldis maimudel peitust mängida, ja ka mujal kus piisavalt tihe "dzungel" et suured kalad kätte ei saaks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 13, 2005 09:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 13, 2004 09:57
Postitusi: 521
Asukoht: Saue
Mängide Holmesit ütleb loogika,et kui mrst-l pole kahva,on akva veel väga uus ja vaevalt seal teab mis mets vohab,nii et söödud maimud on loogiline tagajärg :lol:

_________________
126L barbuseid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 13, 2005 09:32 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 04, 2005 11:51
Postitusi: 791
Asukoht: Tallinn Mustamäe
jah alles algaja olen küll, ja täna sain omale kahva kah (lauterist) tõesti vist ainus pood kus neid on. maimud mul ilusti, need kolm kelle ma päästa suutsin, ilusti väikeses titemajas mille ma tööjuures tegin asub mul ilusti akvas puurisin hirmsasti auke siisse ja vesi käib kogu aeg läbi nii et puhas vesi peaks kogu aeg olemas olema. ja muidugi hakkas nüüd teine mõõksaba jämedust järsku viskama, mis te arvate kas ta oleks mõtekas panna sinna samasse kus on maimud, kas ta äkki pistab maimud nahka või on emainstinkt üle.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 13, 2005 09:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 13, 2004 09:57
Postitusi: 521
Asukoht: Saue
pistab nahka raudselt! kui maime tahad,pane purki poegima,või siis maimid niikauaks purki,kui ära on poegind siis kohe suurde akvasse tagasi.

_________________
126L barbuseid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 13, 2005 09:41 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 04, 2005 11:51
Postitusi: 791
Asukoht: Tallinn Mustamäe
:oops: kuulge mul mustal mõõksabal tulevad nagu mingid piklikud munad valget värvi on se normaalne.sellel samal kes on kole paksuks läinud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 13, 2005 11:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Apr 06, 2004 11:02
Postitusi: 64
Asukoht: Saue
Enneaegsed tited? St maimud, kes pole marjast koorunud ja on surnud.
Või miski tõbi--aga vaevalt--mina pole sellisest tõvest kuulnud--järsku mõni targem on? Hea oleks kui pildilt näha saaks, millega tegu. Järsku ongi miskid ussimunad? Muidugi oleneb, kust nad välja tulevad--urogenitaalavast või pärakust.

_________________
150 l akva, kus elavad 4 skalaari, 4 kuldguraamit, 2 kohversäga ja 3 SAE-d ning 22 erinevat taime.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 14, 2005 12:06 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 04, 2005 11:51
Postitusi: 791
Asukoht: Tallinn Mustamäe
urogenitaalavast tulevad on mõned üksikud ja siis nagu viinerid kiles üheteise küljes ja kuskil 1-1,5 mm pikad, kui on enneaegsed miss võis põhjuseks olla, kas midagi häiris või lihtsalt uus koht. pilti kahjuks hetkel ei saa panna kuna laenasin fotoka välja.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 14, 2005 01:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 13, 2004 09:57
Postitusi: 521
Asukoht: Saue
tavaline kõhukinnisus,ütlevad siin targemad,nii et anna neile suvekõrvitsat või kurki :wink:

_________________
126L barbuseid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 14, 2005 10:05 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 04, 2005 11:51
Postitusi: 791
Asukoht: Tallinn Mustamäe
kurk oli enne seda juba sees.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 14, 2005 11:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Apr 06, 2004 11:02
Postitusi: 64
Asukoht: Saue
Kui kõhukinnisus--siis peaksid jubinad ikka pärakust tulema :shock: , mitte urogenitaalavast---sest sealt tulevad teadupärast ikka uriin ja maimud. Kuigi jah--nad üsna kõrvuti, et võib segadusse viia.
Kõhukinnisuse puhul elustoit, sobib ka külmutatud.

_________________
150 l akva, kus elavad 4 skalaari, 4 kuldguraamit, 2 kohversäga ja 3 SAE-d ning 22 erinevat taime.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 14, 2005 11:51 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 04, 2005 11:51
Postitusi: 791
Asukoht: Tallinn Mustamäe
nende kahe augu vahel teen ma vahet kyllja täpselt sealt need tulid kust peaksid maimud tulema. rääkige lähemalt selles telustoidust mida soovitate ja kustkohast saada, ei ole veel nii kogenud et hakkaks sinna ise midagi otsima.aga mutil kes selle munariba maha pani paistab iseenesest päris hea olemine enne seda oli kuidagi vaikne t6rjus isast ja konutas yksi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 14, 2005 12:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 31, 2004 10:14
Postitusi: 279
Asukoht: Tartu
IvoOnu kirjutas:
Mina lahendasin asja lihtsalt (Andrese eeskujul) - liitrine jäärisetops, augud sisse ja sukk peale ning akvasse ringi ujuma. Maimud korjasin sinna kokku ja asi toimib. Temperatuur ja vesi on sama mis ülejäänud keskkonnas, süüa saavad eraldi ja keegi neid ära ei söö.


Kas see jäätisetops jääb ise ujuma, või on vaja mingi ujuk külge monteerida?
Proovisin seda karpi, milles kiivisid müüakse, aga kippus ära uppuma. Kuidas sukk on kinnitatud? Palun veel häid ideid, kuidas/milles maime akvas hoida!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 14, 2005 12:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 12, 2003 12:44
Postitusi: 289
Asukoht: Tartu
elts kirjutas:
Kas see jäätisetops jääb ise ujuma, või on vaja mingi ujuk külge monteerida?
Proovisin seda karpi, milles kiivisid müüakse, aga kippus ära uppuma. Kuidas sukk on kinnitatud? Palun veel häid ideid, kuidas/milles maime akvas hoida!

Jäätisetopsil (see 1 liitrine ämber) on topeltäär üleval, mille alla jääb väike õhupadi. See hoiabki kogu topsi veepinnal ja sirgelt. Sukk on lihtsalt peale tõmmatud, püsib seal ilusasti ilma kinnitamata.

_________________
20L & 1 Xenopus Laevis (~6a. vanune tegelane :P)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 14, 2005 07:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 14, 2004 09:37
Postitusi: 472
Asukoht: Tartu-Jõhvi
elts kirjutas:
Palun veel häid ideid, kuidas/milles maime akvas hoida!

minu arust oleks kõigeparem idee minna rahulikult lõunaka looma poodi ja osta sealt el spetsielle "lasteaed".ise ostsin kunagi eelmine aasta igaksjuhuks ja nüüd läks eilsest alates ka vaja.maksis täpselt 39 eeku.
Lingi alt leiad täpselt selle sama asja mis mul akvas momendil.
Ja ei mingit peavaeva. :wink:

_________________
Mis on sinu panus ühiskonnale?
"May the force be with you!"


Üles
 [ 33 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver