foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 25 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 19, 2004 02:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 17, 2004 08:49
Postitusi: 101
Asukoht: Hargla
ostsin eile kaks uut mõõsaba nad on punast värvi . mul oli enne juba üks mõõksaba.Nüüd aga see mõõksaba kes ennem oli ajab kogu aegu neid uusi kalu taga.ma ei tea nüüd kas ta mängib nendega või kiusab neid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 19, 2004 03:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 31, 2004 10:14
Postitusi: 279
Asukoht: Tartu
Kui suured, kas emased või isased?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 19, 2004 03:35 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Üldiselt, ega nad eriti uustulnukaid ei salli. Pääliku käest saavad kõik peksa ja ju siis see "vanake" peab ennast päälikuks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 19, 2004 03:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 17, 2004 08:49
Postitusi: 101
Asukoht: Hargla
tv kirjutas:
Üldiselt, ega nad eriti uustulnukaid ei salli. Pääliku käest saavad kõik peksa ja ju siis see "vanake" peab ennast päälikuks.

aga kaua ta nii ülbitseb?ja uued kalad on suht väikesed ja nad on teist värvi kui se vana kala.vanust ma neile eriti ei annaks võrreldes vana kalaga


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 19, 2004 04:10 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Niikaua, kui vähegi veel jõudu on. Need sindrid ei lepi omavahel ära -- vähemalt minul nad seda ei teinud -- ja kasvatada neid võimalik ei ole.
BTW, minul saavad esmalt ostetud kolm punast mõõksaba hästi läbi, v.a. ehk see, et isane emaseid pidevalt ahistab. Üks paar nädalat hiljem toodud kollane emane mõõksaba aga ei saand kuidagi rahu ja ta tuli ära anda. Teistele näidatakse enamasti koht kätte. Värvierinevus võib oluline olla.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 19, 2004 05:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 29, 2004 06:41
Postitusi: 121
Asukoht: võru
minul on selline asi , et mõõgad pidevalt vahetavad seda pealiku positśiooni. kord on yks tagaajaja rollis ja siis paari p2eva p2rast teine .vahepeal nad tundevad t2iesti sõbralikud ka :)

_________________
akvaarium:100l raam akvaarium
filter:aquael fan-2
kalad:Tiigerbarbused,Mõõksabad ja corydorased.
Valgus: 0,72w/l e. 4x18W


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 25, 2004 02:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 17, 2004 08:49
Postitusi: 101
Asukoht: Hargla
see on ikka võimatu see vana mõõksaba ajab just uut isast mõõksaba taga ei lase tal sõõma tulla ega midagi see uus peab ainult kuskil taimede vahel passima et mitte põgeneda ma juba vahepeal mõtlesin et see vana mõõksaba ära anda või ära ta hävitada


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 25, 2004 03:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 25, 2004 06:20
Postitusi: 156
Asukoht: Viljandimaa, Mõisaküla
Vaata,selline asi,et profiili alt saad muudatusi teha...enne kui kellelgi tekib küsimusi su mõõkkalade kohta(mina sealhulgas),sul ikka 3 mõõksaba ju?Kui sul neid 3 on ja sealjuures veel kaks neist isased,ei imesta üldse,et kisuvad,naisi on majja vaja! :lol:

_________________
108 L,molly-2,kribensis-5,melanotaenia affinis,ancistrus,puffer-2,õunateod,elustaimed
60 L,corydoras paleatus-3,corydoras aeneus-2, platy-12,õunateod,elustaimed
38 L,tanichthys albonubes-4,OTO-3,elustaimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 25, 2004 04:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 17, 2004 08:49
Postitusi: 101
Asukoht: Hargla
Uurija kirjutas:
Vaata,selline asi,et profiili alt saad muudatusi teha...enne kui kellelgi tekib küsimusi su mõõkkalade kohta(mina sealhulgas),sul ikka 3 mõõksaba ju?Kui sul neid 3 on ja sealjuures veel kaks neist isased,ei imesta üldse,et kisuvad,naisi on majja vaja! :lol:

parandus tehtud
mul on 2 emast mõõksaba
neist nr.1 punane EMANE mõõksaba ja nr.2 musta ja punast värvi EMANE mõõksaba
siis on veel 2 isast mõõksaba
neist nr.1 punane ISANE mõõksaba ja nr.2 musta ja punast värvi ISANE mõõksaba
ja konflikt tekkis nr.1 ja nr.2 ISASE mõõksaba vahel
Ärge vaadake väga esimesi postitusi seal veel vana tekst vahepeal sain juurde ühe mõõksaba.Ja nagu näha naisi on täpselt.
Siinkohal kaasneks veel üks küsimus.kas need ervärvi kalad üksteisega teate ise kah mida teevad?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 25, 2004 05:20 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Huvitav, kas enne jäi su akva suurus kahe silma vahele, aga 40L on kahe isase jaoks selgelt liiga vähe, anna üks isane ära.
Tsiteeri:
Ja nagu näha naisi on täpselt.

Jap, naisi on täpselt aga isaseid on ühe võrra rohkem, kui vaja. Mõõksabad ei moodusta paare ja isased emaseid omavahel ära jagada ei suuda, eriti veel nii väikeses akvaariumis. Kolm suurt mõõksaba on sinu akvaarumi jaoks paras kogus, sest varsti on sul neid palju:)

Update: Ka skalaari koht pole nii väikeses akvaariumis, skalaari jaoks on vaja MIN 100L vett, eelistatavalt rohkem.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 25, 2004 10:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 17, 2004 08:49
Postitusi: 101
Asukoht: Hargla
nii see asi siis lahendatud.KUi just keegi ei avalda oma teispoolset arvamust.
Aga jah see skalaari asi on selline,et ma olin ta juba ostnud kui sain teada et ta vajab ligi 100liitrist akvat.aga samas ei tahaks ära kah anda,kuid tekkib uus küsimus kas ma nii jätkates loomapiinajaks ei muutu

ja kas keegi võiks vastata kas need erinevat võrvi mõõksabad on tegelt samast tüübist ja kas nad omavahel (punast värvi ja must punast värvi kalad) lapsi kah saavad

//edit tekkis peale postitamist veel üks küsimus kui ma otsustan jätta kalade arvu samaks ja äärmisel jubul eemaldan ühe mõõksaba,siis kas ma ühte põhjakoristajat võin endale lubada


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 25, 2004 11:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 04, 2004 12:48
Postitusi: 431
Asukoht: tervola, lappimaa,soome
jah erinevat värvi mõõksabad ristuvad omavahel.isegi siis kui ühed on pikkauimelised ja teised tavalised,siisnad ikkagi paarituvad omavahel.

_________________
450L.Tanganyika
300L.Geophagus rio maimudega
200L.taimed,mõningate kaladega
200L.Amazonas oskar ja plecod
106L.mollid barbused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 26, 2004 02:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 25, 2004 06:20
Postitusi: 156
Asukoht: Viljandimaa, Mõisaküla
Tegelikult räägitakse,et mõõksaba ja platy´gi pidid omavahel järglasi saama...mine sa hulle tea

_________________
108 L,molly-2,kribensis-5,melanotaenia affinis,ancistrus,puffer-2,õunateod,elustaimed
60 L,corydoras paleatus-3,corydoras aeneus-2, platy-12,õunateod,elustaimed
38 L,tanichthys albonubes-4,OTO-3,elustaimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 26, 2004 10:42 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Uurija kirjutas:
Tegelikult räägitakse,et mõõksaba ja platy´gi pidid omavahel järglasi saama...mine sa hulle tea

jutt täiesti õige.siia juurde veel kommentaariks niipalju,et need hübriidid ise on paljunemisvõimetud (nagu muuladki)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 04, 2004 10:11 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Sept 14, 2004 08:27
Postitusi: 78
Asukoht: Tartu
minul selline küsimus mõõksaba kohta, et leidsin ühel õhtul, et isane mõõksaba lesib põhjas ja üks uim ripakil, s.t. tundus, et on uim vigastada saanud. tõstsin ta eraldi akvaariumisse (üksinda). Ta on kogu aeg põhjas, ei söö ega midagi. Kas on lootust, et ta paraneb ise (uim ) või võib ka midagi muud põhjust olla? Mõõksabasid oli akvas üks paar, lisaks üks paar mollisid ja mitmed gupid. Mõõksabad sebisid enne omavahel, ehk tekkis teiste isastega tüli?


Üles
 [ 25 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver