foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 26 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 17, 2009 06:24 
Akvarist

Liitunud: Reede Aug 15, 2008 09:51
Postitusi: 23
Asukoht: Põlva
Akvaariumis on ainult gupide ema ja nüüd siis kaks pesakonda maime. Isast gupit ei ole. Ja 4 nädalased gupid ei ole äkki veel paljunemisvõimelised? Kas emane gupi saav sünnitada 4 nädalase vahega?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 29, 2009 01:43 
Akvarist

Liitunud: Reede Aug 15, 2008 09:51
Postitusi: 23
Asukoht: Põlva
Millal on võimalik aru saada, mis soost maimud on? Millised tundemärgid jne? Osadel maimudel on sabale tekkinud täpikesed aga selgeid värve veel ei ole.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 29, 2009 05:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 11, 2008 09:11
Postitusi: 313
Asukoht: saaremaa
Kui neil juba vaikselt värvid paistma hakkavad siis on nad juba suguküpsed ja võiks üksteisest eraldada.Ega see kui nad kokku jätta midagi eriti hullu tee.lihtsalt kui ühest pesakonnast kalad ''saavad'' maimud siis osadel maimudel VÕIVAD olla defektid(jääb kasvus kängu,,imunsussüsteem(vist sai õieti)on nõrgem jne).aga maimude soo määramisega on nõnda et emastel peaks olema näha pärakupiirkonnaspisike must täpp(tiinustäpp)isastel mingeid erilisi tundemärke minutedada pole(v.a. see et kui nad on u kuu vanused siis muutub pärakuuime kuju.

_________________
ei tegele enam aktiivselt akvaristikaga.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 30, 2009 10:28 
Akvarist

Liitunud: Reede Aug 15, 2008 09:51
Postitusi: 23
Asukoht: Põlva
Nad on nii väledad, et täppi mina küll ei suuda märgata. Ma pole seda täppi isegi emagupil tuvastanud. Kas on ka teisi tundemärke mille järgi sugu kindlaks määrata? Suuremad maimud opn 6 nädalased, väiksemad 4sed.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 31, 2009 02:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 28, 2008 04:39
Postitusi: 248
Pildid: 5
Asukoht: Viljandimaa
Minul ka guppi poegib iga 4 ndl tagant.ma ei tea,kas see nüüd õige variant on,aga mul on alati täppi läinud,vaatan,kui paari-kolmenädalastel gupimaimudel saba sees must täpp on,siis tulevad need isased ja kellel pole,on alati emased tulnud.Siiamaani olen alati õigesti ära arvanud.

_________________
Vee-elanikud ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 02, 2009 12:47 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 14, 2009 02:54
Postitusi: 131
Asukoht: Tallinn
Kalafriik kirjutas:
kui siin teema siis küsin ka oma küsimuse ära, et ma leidsin 1 maimu ainult 22l akvast , seal on 1 emalne ja 2 isast , jõudsid nag kõik ära süüa pojad vms?? miks ainult 1 pojake ;) :roll:


Nii väikeses akvaariumis on isegi tiheda taimestiku puhul raske märkamatuks jääda. Tavaliselt on üks-kaks maimu igast kandmisest teistest tunduvalt suuremad ja neil on tunduvalt paremad shansid ellu jääda. Enamik on suhteliselt pisikesed ja jõuetud algul ning pistetakse kohe peale sündimist kaaskonna poolt pintslisse.

_________________
Akvaariumid: 54l + 60l + 200l
Kalad: 3x gupi, 6x platy, 2x molly, 5x neoon, 5x mini corydoras, 1x ancistrus, 3xSAE, 3x Botia, 2x marmor-guraami
Muud: õunateod ja 10 sorti veetaimi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 02, 2009 07:23 
Akvarist

Liitunud: Reede Aug 15, 2008 09:51
Postitusi: 23
Asukoht: Põlva
Minu emane gupi oli poegimise ajal 8 liitrises akvaariumis ja peale teist poegimist oli akvaariumis kokku 21 kala ja 2 tigu.Kõik maimud jäid ellu ja ema nende söömise vastu huvi ei tundnud. On ka erandeid:).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 19, 2009 09:20 
Ei hakanud uut teemat tegema ja mõtlesin et küsin siit. Et ma avastasin täna akvast umbes 1cm pikkuse gupi maimu ja kas ma peaks ta teistest guppidest eraldi panema või mitte? Või mis see suurus on kus nad juba ise hakkama saavad?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 19, 2009 11:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 26, 2009 11:48
Postitusi: 153
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn - Liivalaia
Kui akvaariumis on ainult gupid peale tema,siis ühe sentimeetrine peaks vabalt ellu jääma,piisavalt suur küll,et suuremadki gupid teda pintslisse ei pista.

_________________
500;200;110;70;2x35;2x25;8 L-Vikerkalad, Erinevad sägad, Axolotlid, Bettad, Gupid, L181, L104


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 17, 2011 12:44 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 23, 2011 10:01
Postitusi: 68
Asukoht: eesti
kui vanalt hakkavad maimukesed värve looma ja kuidas ma aru saan kumb on emane ja kumb isane.
nad hetkel saamas kohe kolme nädalaseks( pühap=) ja osad oleksid nagu kasvult natuke suuremad ja mõned üksikud on pisemad.

_________________
52l , 100 l, .akva 4 neooni, gupid, 2 mõõksaba, 4 pisikest punast kala, 2 albiino antsu, must emane ja isane ants, ja veel hulganisti ilusaid kalu.:)) elu missugune
Kui keegi tahab antsukesi siis helista tel 53414517


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 17, 2011 09:10 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kõigepealt - kelle tittedest on jutt?

Kuna siin ees pool oli gupidest juttu, siis eeldan, et Sinagi küsid nende kohta (kuigi Sul on ka muid elussünnitajaid). Emased on värvitumad, ainult sabapoolne osa on värviline, peapoolne ots on hallikas. Isased on üle kere kirevamad. Lisaks on hea sootunnus pärakuuim. Isastel on ta terav, aga emastel on nagu lehvik kolmnurkselt laiali. Üldiselt kehtib see pärakuuime jutt kõikide elussünnitajate kohta. Mõõksabadel on veel määramisel abiks saba. Isastel on saba alumine uim pikem. AGA nood kalad on võimelised oma sugu vahetama.


Üles
 [ 26 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver