foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Gupid kui elussööt?
PostitusPostitatud: Reede Jaan 25, 2008 08:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 17, 2007 02:39
Postitusi: 19
Asukoht: Tallinn
Kas gupisid on võimalik kalale minnes elussöödana kasutada? Tekkis selline mõte, sest kui nad nii ohtralt paljunevad siis tuleks neile ka mõni kasulik otstarve leida. Ma arvan, et see on ikka parem kui neid lihtsalt potist alla lasta.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 25, 2008 08:13 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Selline elussöödana kasutamine ei ole mingilgi moel võrreldav, akvaariumis kasutusel oleva elussööda tootmise, või samas toimuva loodusliku valikuga. Kui autoril on ettekujutus elussöödaga püüdmisest, siis ta ka peaks teadma, missugune piinamine kalale tegelt osaks saab, konksude läbipistmise või kinnisidumise teel. Kui sa ei näe muud lahendust, kui paljuksläinud kalu potist alla lasta, siis peaksid valima mittesigivad kalad

Akvaariumikalade otstarve ongi pakkuda silmailu ja võimalust kellegi eest hoolitseda, mitte aga sattumine elussöödaks harrastuspüügil. Autor peaks ka teadma, et iga kalamees püüab omale elussööda välisest veekogust!

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 25, 2008 08:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 17, 2007 02:39
Postitusi: 19
Asukoht: Tallinn
Ei, ega ma eriti ei plaaninudki nendega kalale minna aga lihtsalt tahtsin teada, et kuidas nad vastu peaksid.

Aga kui me vihmaussi läbi konksu ajame siis on see samamoodi piinamine kui kalal konksu lõuast läbi ajamine.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 25, 2008 10:00 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Ma tahtsin kogu oma jutuga öelda seda, et see ei ole just päris õige foorum, kus seda sorti teemat arutada. Elussöödaga püüdmisel ei piirdu kahjuks asi lihtsalt konksu kala suust läbiajamisega, aga need teemad kuuluvad kõik kalastamise, mitte akvaristika juurde.

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 26, 2008 12:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 17, 2007 02:39
Postitusi: 19
Asukoht: Tallinn
Teema ju ikkagi puudutab gupisid ja nende vastupidavust. Aga vahet pole ma niisama huvi pärast küsisin, loodan et ei tekitanud kellegis meelehärmi sellega, et küsisin ilusate kalakeste konksu otsa ajamise kohta. :oops:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 26, 2008 12:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 30, 2005 11:03
Postitusi: 174
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn/Kuressaare
minu arvates ei ole see jutt kuidagi gupide vastupidavusega seotud :!: gupid(nagu ka kõik teised akvaariumi elanikud) on mõeldud akvaariumitesse silmailu ja rõõmu pakkumiseks, vihmaussid aga on mõeldud mulla kobestamiseks ja paraku on nad ka üks osa toiduahelast ning söödaks õngitsemisel(selle koha pealt võib samuti vaidlema hakata, et kas on see päris eetiline, aga nii see paraku juba on). Kui kalapüügi vastu suur huvi siis selleks on omad foorumid ja arvan et tead seda isegi. Ka ise olen suur kalastushuviline ja lükkan vihmaussi konksu ümber kui muu "materjal" otsa saab :) (www.kalale.ee ja www.kalastaja.ee) head püügiõnne!

_________________
Malawi ja koid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 26, 2008 02:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 23, 2007 02:19
Postitusi: 148
Asukoht: Rae vald
http://www.kalale.ee/sisu/Nyw0MDQ1OTYsMiw0MDQ4MDcsMQ/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 26, 2008 05:11 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 23, 2007 11:59
Postitusi: 193
Asukoht: Kehtna
Nester kirjutas:
Teema ju ikkagi puudutab gupisid ja nende vastupidavust. Aga vahet pole ma niisama huvi pärast küsisin, loodan et ei tekitanud kellegis meelehärmi sellega, et küsisin ilusate kalakeste konksu otsa ajamise kohta. :oops:


Mina nõustun teemaalgatajaga. Pole ju saladus et gupidega söödetakse kilpkonni. Ja seega kuulub gupi kaa toiduahelasse.Kusjuures gupid ju isegi söövad enda liiki (maimud).

Nii et .. hakkas ennastki huvitama , kuidas selle vastupidavusega siis on :D

_________________
Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 26, 2008 06:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 01, 2007 08:35
Postitusi: 396
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Minul isiklikult tuleks küll suur tüli kodus kui söödaks Oskareid gupidega või teiste elus kaladega.
Sa vöiksid ju nad kellegile ära anda .Tahtjaid on ju alati.

_________________
240l 1 Tiiger oskar 2 Red Parrotit,2 Hypostomus plecostomus albiinot.
25 l beebiakva.
http://nagi.ee/photos/kasss


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 26, 2008 09:41 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Gupisid kasutatakse söödaks küll. Kindlasti ka praegu, kuid tean kindlalt aastakümnete taguse kaupluse "Loodus" (Raekoja platsi juures) kombeid. Seal oli aknal suur 200l akva, kus 2 mingit suurt kala sees. Hulka gupisid ujus ka seal ja akva peremehed siis tarbisid neid vastavalt isule. Gupidega oli juba siis probleem!
Õngekonksu otsa mina neid ei riputaks ja minu meelest on kalapüük õngega üldse mõttetu tegevus. Aga kindlasti on ka teisi arvamusi. Gupi elussöödana, kui muud argumendid kõrvale jätta, on vast paha valik. Ta ju ei ela veest väljas ja seega lükkad oma konksu otsa surnuks piinatud ja roiskuva kala. Püütavad kalad vist seda ei ihalda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 26, 2008 09:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
Felch kirjutas:
Ta ju ei ela veest väljas ja seega lükkad oma konksu otsa surnuks piinatud ja roiskuva kala. Püütavad kalad vist seda ei ihalda.


Kohe näha, et tegu pole kalamehega :lol: . tegelt on nii, et kalu pannakse konksu otsa ikka, kui kala veest välja võtta, siis ta kohe ju ei sure ära. Aga jah, gupi konksu otsa panna pole mingi hiilgav idee, ussi on hoopis lihtsam otsa ajada.

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 27, 2008 12:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 23, 2007 02:19
Postitusi: 148
Asukoht: Rae vald
Pakun, et gupiga võiks ilusaid ahvenaid saada. Karl ilmselt teab mis ahvenaid liigub Pärnu kandis :lol:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 27, 2008 10:45 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Kulla Maris0021, ma ju rääkisin, et akvaristikas kasutatakse gupit, kui looduslikku toiduahela ühte osa(looduslik valik), aga siiski mitte konksuotsa ajamise teel. Looduslikus toiduahelas jäävad targemad, osavamad ja muidu tublimad ellu, tänu oma oskustele. Kui aga inimene hakkab neid konksu otsa ajama, siis võetakse neilt ellujäämisvõimalus ära.
Ma ei saa aru, miks peaks üldse kalade vastupidavust proovile panema. Kui nii väga tahate, katsetage enda peal. Pange ennast konksudega kuskile külge rippuma. Raskusjõu leevendamiseks võite veega täidetud vanni kasutada. Mind hakkab ennastki juba huvitama, kaua vastu peate.

Ärge arvake, et ma tõsiselt seda soovitan, aga jutt tundus enamvähem sama olema.

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 29, 2008 07:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 17, 2007 02:39
Postitusi: 19
Asukoht: Tallinn
See kala konksu otsa ajamine on ju suurema hüvangu jaoks, sest kui sa ajad väikse kala konksu otsa siis on suurem võimalus saada kätte suurem kala.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 29, 2008 08:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 30, 2005 11:03
Postitusi: 174
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn/Kuressaare
kalalkäimine peaks olema niisugune, et sa naudid kogu seda protsessi(ilus ilm, loodus, õngitsed või loobid lanti) ja kui näiteks mingil päeval ei näkkagi, siis mõtled et teine päev jälle. Kui tahad palju ja suuri kalu korraga saada siis võid ju turult kilode viisi oma lemmikut osta. Harrastuskalameestele ei tohiks olla tähtis see et võimalikult palju kala saaks! arvan mina. Nii, nüüd see guppy konksu otsa ajamine... loen sellest välja, et mida suurem kala seda uhkem-eks ta nii ka mingis mõttes ole, kuid väikese akvaariumikalaga minna loodusesse suuremaid kalu püüdma, jääb arusaamatuks :!:

_________________
Malawi ja koid


Üles
 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver