foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik

Külasta merevee foorumit
Tänane kuupäev Esmaspäev Mai 17, 2021 11:22

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 26 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 07, 2016 03:35 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Informatiivne ongi ju lühike ja konkreetne! Pikka jura mina küll ei viitsiks lugeda. Ja milleks siis teema ise enam on ?
Müüdava asukoht peab olema aga täiesti piisav, kui teemas eneses.
Minu arvates muidugi...

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 07, 2016 04:22 
Eemal
Administraator
Kasutaja avatar

Pildid: 0
Silver kirjutas:
"Lõim" on korrektne nimetus sellele, mida meil internetifoorumites valdavalt nimetatakse "teema-ks"

Jah, seda on ka varem juhtunud et "korrektne" eesti keelne IT alane termin ei oma minu jaoks mingit konkreetset tähendust. Ilmselt ma pole siis ise piisavalt korrektne. Aga see selleks.

Üldiselt ma olen Felchiga nõus, et postituse tekst peab kindlasti sisaldama ostetava/müüdava/vahetatava kauba asukohta.
Meil pole neid kuulutusi nii palju et ei jaksaks neid huvi korral lahti klõpsata ja siis ka ntks pakutavale kalale teise Eestimaa äärde järgi minna kui tõesti huvi on.

Kas asukoha olemasolu teema pealkirjas on hädavajalik - minu arust mitte. Samas midagi selles valesti ka pole.

Hetkel peab pealkirja lubatud maksimumpikkus olema 60 tähemärki.
Selle piirangu muutmiseks on vaja muuta foorumi programmi koodi. See pole küll eriti mugav, samas midagi võimatut selles ei ole.

Üles
 Profiil Isiklik album  

PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 07, 2016 04:37 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Pildid: 6
Olen ka seda meelt et pole vajadust kogu teemat pealkirjas välja kirjutada. Praegune pikkus on üsna optimaalne.

Üles
 Profiil Isiklik album  

PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 07, 2016 07:52 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Toon näiteks enda lõime pealkirja:

Eesmärgiga taimi vahetada, on hetkel pealkirjaks 59 tähemärki sh. olude sunnil ainult 1 tühik:
"F.fontanus<->H.callitrichoides,U.graminifolia,P.helferi TLN"

Kui nüüd tahaks asukohaks märkida "Saaremaa" või veel mõnele liiginimele viidata,
siis oleks pehmelt öeldes jamad majas.
Rääkimata sellest, et oleks võimalik sõna või isegi lühendiga ära märkida, mis on see,
mida ma saada soovin (SS:) ja mis on see, mida ma pakun või annan vastu (AV: / Pakun:).

Samas ei saa nagu öelda, et midagi üle mõistuse pikka, lohisevat või häirivalt üleliigset oleks.
Väga funktsionaalne ja sisukas pealkiri erinevalt mitte midagi ütlevatest "Appi!" või "Probleem" pealkirjadest.
Igaüks saab juba enne klikkimist ise mõttes välja filtreerida, kas teda huvitab või mitte.

Indrek, võib jah kasvõi teise maailmaotsa järgi minna, kui huvi on, aga küsimus on muus, ehk just selles,
et asukoha sobivuse ja huvi olemasolu teadasaamiseks ei peaks lõimesid mõttetult läbi klikkima.
Asukoht on ikkagi nii oluline kriteerium, et see tuleks siiski juba pealkirjas välja tuua.
On igati mõistlik eeldada/soovida, et see, mida ja kus müüakse, on konkreetselt pealkirjas ära märgitud.

See, et foorumi mootor ei võimaldagi rohkem tähemärke lubada, on muidugi igati hea ja pädev selgitus,
miks minu ettepanek ei ole teostatav. Aga igasugused eelpool antud põhjendused ja õigustusd stiilis,
et las lõime pealkiri olla edasi ebainformatiivne, aga peaasi, et oleks lühike ... ei päde kohe mitte üldse.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 07, 2016 08:32 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Pildid: 6
Silver kirjutas:
Toon näiteks enda lõime pealkirja:

Eesmärgiga taimi vahetada, on hetkel pealkirjaks 59 tähemärki sh. olude sunnil ainult 1 tühik:
"F.fontanus<->H.callitrichoides,U.graminifolia,P.helferi TLN"

Kui nüüd tahaks asukohaks märkida "Saaremaa" või veel mõnele liiginimele viidata,
siis oleks pehmelt öeldes jamad majas.

See on täitsa hea näide, kohe on selge et ka 200 sümbolist ei tarvitse piisata. No ja kui 200 on tehtud, siis on lihtne näidata et alla 300 ei saa kuidagi...
Et ise kirjutaks lihtsalt pealkirjaks Taimed Tallinnas ja kogu jutu kirjutaks postituse kehasse - mingid piirangud ei segaks ja kõik kohe selge. Igapäevaselt ei pakuta ka Tallinnas nii palju erinevaid asju, et ei jaksaks seda postitust lahti klõpsutada, kui on huvi.

Üles
 Profiil Isiklik album  

PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 07, 2016 08:51 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Pildid: 8
Silver kirjutas:
See, et foorumi mootor ei võimaldagi rohkem tähemärke lubada, on muidugi igati hea ja pädev selgitus,
miks minu ettepanek ei ole teostatav. Aga igasugused eelpool antud põhjendused ja õigustusd stiilis,
et las lõime pealkiri olla edasi ebainformatiivne, aga peaasi, et oleks lühike ... ei päde kohe mitte üldse.

Kuna reklaamid end "allkiri: ühe teise foorumi kõrgendatud õiglustundega modraator"
siis palun linki sinna foorumisse, et näha kui pikkade pealkirjadega seal tegu on.

Üles
 Profiil Isiklik album  

PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 07, 2016 10:34 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Rein kirjutas:
See on täitsa hea näide, kohe on selge et ka 200 sümbolist ei tarvitse piisata. No ja kui 200 on tehtud, siis on lihtne näidata et alla 300 ei saa kuidagi...
Et ise kirjutaks lihtsalt pealkirjaks Taimed Tallinnas ja kogu jutu kirjutaks postituse kehasse - mingid piirangud ei segaks ja kõik kohe selge. Igapäevaselt ei pakuta ka Tallinnas nii palju erinevaid asju, et ei jaksaks seda postitust lahti klõpsutada, kui on huvi.
Rein, miks on nii, et kui Sul mõistlikud argumendid otsa saavad, siis algab demagoogia?

tommike kirjutas:
/----/ palun linki sinna foorumisse, et näha kui pikkade pealkirjadega seal tegu on.
Sinu soovile vastu tulles viitan sealse admnistraatori lõimele http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=549575
Seega siis saab vajadusel kasutada ikka üle 100 tähemärgi. Kui mälu ei peta, siis äkki oli isegi 125 tähemärki.

Siinkohal jään sisukohale, et informatiivsemad pealkirjad on paremad, ja et pragune 60 tähemärki ei võimalda tihti piisavalt infot edastada.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 07, 2016 11:42 
Eemal
Administraator
Kasutaja avatar

Pildid: 0
Katsetame siis 200 märgilist limiiti.
Praegu foorumi lehte vaadates tundus küll et 60 märki jätavad ekraanile peamiselt tühjuse.

Mis puutub ettepanekusse, siis meil on vist ~3 müügi postitust päevas?
Ei tundu just väga palju klikke et neid huvi korral avada, isegi kui siis minu soovitud albiino ancistrus kusagil Petseri taga asub.
Aga vähemalt on Silveril olemas võimalus täiendatud formaadis lõimuda ja kui see tundub normaalne, siis küll tehakse järele.

Üles
 Profiil Isiklik album  

PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 07, 2016 11:50 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Pildid: 1
Mul on hakkas tekkima tunne, et hea tahe on otsa saanud siin foorumis. Kasutajad on kiuslikud ja tahavad kogu aeg midagi.
Toetan ise Silveri algatust ja tänud Indrekule vastutuleku eest.

Üles
 Profiil Isiklik album  

PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 08, 2016 09:23 
Eemal
Moderator
Kasutaja avatar

Ma olen jätkuvalt seda meelt kui ennegi ehk pealkiri stiilis (nagu Rein soovitas) "M. taimed Kapa-Kohilas" on täiesti piisav.
Aga see on vaid minu arvamus ja kuna meil tänu Indrekule ON nüüd võimalus kasutada ka pikemaid pealkirju siis...
saame näha palju seda kasutatakse. Äkki ongi hea mõte, siis on ju vaid hästi....

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 08, 2016 09:58 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

inderek, tänud!
Kohe mugavam toimetada .

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 26 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
POWERED_BY
et 3.0.10