foorum.akvarist.ee
https://foorum.akvarist.ee:443/

Komeet kaotas mõned soomused
https://foorum.akvarist.ee:443/viewtopic.php?f=7&t=23308
1. leht 1-st

Autor:  akula [ Teisipäev Dets 07, 2010 04:52 ]
Teema pealkiri:  Komeet kaotas mõned soomused

Tavaliselt toimub vee vahetus rahulikult ja kaladel on isegi justkui huvitav - põhjast tõuseb üht-teist, mida kõlbab põske pista. Seekord aga kohtusid minu käsi ja komeet akva nurgas kuidagi nii, et kala ehmus, tegi äkilise liigutuse, ja kokkupõrkel minu küünega kaotas külje pealt 6-7 soomust.
Siit küsimus: kas selline soomuste kaotus on kuldkalale mingil määral kahjulik või ohtlik ja kas peaks midagi ette võtma?
Kalakese käitumise järgi küll ei saa öelda et see talle probleeme tekitab.
Eks need soomused kasvavad ju mõne aja pärast tagasi.

Autor:  KRA [ Teisipäev Dets 07, 2010 10:34 ]
Teema pealkiri: 

Arvan, et probleemi pole, kuid igaks petteks võid törts Acclimoli lisada. Ikka vahest need soomused kaovad, peaasi, et veritsevaid haavu pole. Sealt ronib haigus sisse, eriti kui vesi veidi kehv.

Autor:  akula [ Teisipäev Dets 07, 2010 10:45 ]
Teema pealkiri: 

Tänan vastuse eest.
Acclimol on JBL-i toode ja sisaldab ka aloe-verat mis kaitseb kala nahka.
Olen seda kasutanud, kuid sai otsa. Lähimates lemmikloomapoodides on müügil Tetra ja Sera. Kas neil on ka midagi sarnast?

Autor:  KRA [ Teisipäev Dets 07, 2010 11:21 ]
Teema pealkiri: 

Tetra ja Sera suhtes jään vastuse võlgu. Mulle tundub, et nende firmade rohud on justkui leebemad kui JBL-i omad. Iga kala (näiteks must nuga ja delfiin) ei kannatagi JBL-i rohtu (vähemalt minu praktika põhjal). Need on üldse ühed väga tundlikud kalad.

Lisaks sisaldab Acclimol ka joodi, mis haavade parandamiseks sobilik.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/