foorum.akvarist.ee
https://foorum.akvarist.ee:443/

kukekesel kae silma peal
https://foorum.akvarist.ee:443/viewtopic.php?f=5&t=2448
1. leht 1-st

Autor:  silverkoit [ Esmaspäev Jaan 24, 2005 08:52 ]
Teema pealkiri:  kukekesel kae silma peal

mida teha, silma asemel valge punnis kiht, aga käitumisprobleeme kalal pole

Autor:  KLM [ Esmaspäev Jaan 24, 2005 11:11 ]
Teema pealkiri: 

Avastasin ka just eile, et ühel A. nyassae'l on üks silm nagu kaega kaetud. Pigem pole see ehk kae, aga eest vaadates on silm nagu tühi, nagu puuduks silma vikerkest. Kala käitumine on aga rahulik, sööb ja suhtleb teistega.

Autor:  berta [ Esmaspäev Jaan 24, 2005 03:58 ]
Teema pealkiri: 

SEENHAIGUS.
Tetral on üsna head ravimid selle raviks. Sellised rohelised ja sinised vedelikud.

Autor:  KLM [ Esmaspäev Jaan 24, 2005 04:15 ]
Teema pealkiri: 

berta kirjutas:
SEENHAIGUS.
Tetral on üsna head ravimid selle raviks. Sellised rohelised ja sinised vedelikud.


Kas patsient tuleks teistest eemaldada, äkki nakkab? Kas ravimit võib akvasse panna, kus teised kalad ka sees on või kasutada ainult "hospitalis" patsiendi peal?

Autor:  berta [ Esmaspäev Jaan 24, 2005 07:52 ]
Teema pealkiri: 

Soovitaksin, et tee algul eraldi. Raviakvas võiksid temperatuuri näiteks kraadi võrra kõrgemaks tõsta kui üldakvas. Võib nakatuda ka teistele kuid ka mitte. Kui teistel midagi viga pole, siis pole neile ravi vaja.

Autor:  silverkoit [ Kolmapäev Jaan 26, 2005 09:19 ]
Teema pealkiri:  kukeke

paistab paranevat, ei teagi, mis silma ärritas, kae vaevalt niimoodi paraneb ja ilma ravita

Autor:  Hertsog [ Kolmapäev Jaan 26, 2005 10:11 ]
Teema pealkiri: 

Tsiteeri:
Tetral on üsna head ravimid selle raviks. Sellised rohelised ja sinised vedelikud.


..see nüüd oli muidugi ammendav info, tubli bertake !

tegelikult on aga asi nii, et seda seenhaigust tuleks ravida ikkagi n.ö. kompleks-meetodil.

ise sai seda kunagi ravitud soola (odavam variant kui näiteks sera ecopur, mis põhiliselt ongi sool), sera mycopur'i (seenetapja) ja sera bactopur direct'iga (bakteritapja). töötas küll.

hoiatuseks muidugi veel nii palju, et bactopur direct'il on kalduvus siis kõik bakterid maha tappa, ka head. nii et filter välja tõsta...a sellest on varemgi juttu olnud. sool võib ka osadele taimedele halvasti mõjuda, a see on õnneks mööduv nähtus. samuti ei sobi sool osadele kaladele, nagu näiteks põhjakalad ja veel mõned liigid. a ku KLM peab aafrika ahvenaid, sis peaks noil suht kama olema natukesest soolast.

Autor:  berta [ Kolmapäev Jaan 26, 2005 12:35 ]
Teema pealkiri: 

Ei viitsinud hakata nimesid otsima, umbes tean, kuid ei hakanud kirjutama. Kui oleks probleemi autor rohkem huvi tundma hakanud, oleksin ka rohu nimed kirjutanud üles või keegi teine. See oli kõigest vihje alguseks. Ja soolavannidesse suhtun natuke skeptiliselt...odav küll, kuid tülikas ja vahel võib sellega hoopis kala maha surra...

Autor:  Hertsog [ Kolmapäev Jaan 26, 2005 01:40 ]
Teema pealkiri: 

Tsiteeri:
Ei viitsinud hakata nimesid otsima


..siis poleks üldse võinud viitsida siia mdiagi postitama hakata. meil pole siin vaja "plaani täis saada" nagu nõuka ajal.

Tsiteeri:
See oli kõigest vihje alguseks.


..et nagu "olemas on ravimeid, vedelaid ja tablette, mõni neist isegi aitab, a mõne kätte võib ära ka surra" ???

sellised "harivad" postitused võiksid olemata olla. kui on huvi pläma ajada siis mine kuhugi hot'i jutukasse.

edu ja õnne ka edaspidi

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/