foorum.akvarist.ee
https://foorum.akvarist.ee:443/

Skalaaril auk uimes, silma juures mingi punn, seljal tupsud.
https://foorum.akvarist.ee:443/viewtopic.php?f=5&t=23076
1. leht 1-st

Autor:  Neemo [ Pühapäev Nov 14, 2010 06:49 ]
Teema pealkiri:  Skalaaril auk uimes, silma juures mingi punn, seljal tupsud.

Minu suurel skalaaripoisil on päris mitu asja,mis muret teevad.
Poiss kolis minu akvasse juba suurena, sest tuttav lõpetas akvatamise ja skalaar jäi koduta. Võtsin ta endale, 400l akvas talle ruumi jätkus, tüdrukud juba ootasidki :P
Mure siis selles, et juba siia transpordil sai skalaar ilmselt viga. Ei tea, kuidas teda püüti, aga minu akvas oli näha, et marrastused olid olemas (soomused lahti ) ja üks pikk peenike uim oli ka katki ( kõhu all siis ), saba all oleval uimel oli auk sees.
Nüüd siis kala juba 2-kuud minu juures, hoolega pannakse tüdrukutega marja ja tundub, et enesetunne tal praegu õnneks ok. Auk saba all uimes ei taha kuidagi paraneda (justkui paraneb ja siis laguneb uuesti ), silma äärde on mingi ollus kasvanud, seljal on kaks vatisarnast tupsu, kõhu allääres nagu selline mügarik soomuste alt välja tulnud.

Akva 400l, 4 suurt skalaari, 2-suurt botiat, neoonid, mollid, mõõksabad, mõni guppi ka

Veevahetus 40l pooleteise nädala tagant.
Panen siia ka mitte just hea kvaliteediga pildid, aga ehk abiks ikka.

https://mail.google.com/mail/?ui=2&ik=c ... i39qxw0&zw

https://mail.google.com/mail/?ui=2&ik=c ... i3bh6t1&zw

https://mail.google.com/mail/?ui=2&ik=c ... i3cyz02&zw

https://mail.google.com/mail/?ui=2&ik=c ... i3ehsd3&zw

Nr. 1 ja 2 pildil siis silma ääres olev punn vms.
Nr. 3 pildil üritasin seljal tupse pildistada ( kehast kõrgemad 2tk ja kuskil 1mm läbimõõduga)
Nr. 4 pildil raske aru saada, aga kõhu allääres mügarik soomuste alt väljas ja saba all oleva uime sees auk u. 0,5cm, seal nagu selline karva moodi asi ka lahti )

Palun siis abi, kuidas poissi ravida. Mõtlen just seda, et mul botiad akvas ja need ei talu vist hästi igasugu ravisid. Kas eraldi akvas siis ja millega ravida. Teised kalad hetkel õnneks ok.

Autor:  Maria [ Pühapäev Nov 14, 2010 07:12 ]
Teema pealkiri: 

Need lingid ei avane kahjuks. Lae üles näiteks upload.ee-sse

Autor:  Neemo [ Pühapäev Nov 14, 2010 08:17 ]
Teema pealkiri: 

Loodan, et siit saab vaadata. Panin veel mõned pildid juurde.
http://album.ee/album/542163/50255989

Autor:  Maria [ Esmaspäev Nov 15, 2010 11:20 ]
Teema pealkiri: 

Augu kohta ei oska midagi öelda, pildid on liiga kehva kvaliteediga. Seljal olevad tupsud on saprolegnia seen, seda saab ravida JBL Fungoliga. Võimalik, et seesama seen on ka süüdlane, miks auk sabas ei parane.

Autor:  Neemo [ Esmaspäev Nov 15, 2010 02:38 ]
Teema pealkiri: 

Pildid kehvad jah, kahjuks ei oska nii hästi kala pildile saada ja fotokas pole ka vast kõige parem.
Kas on ok, kui panen kala eraldi 150l akvasse ravi ajaks või jääb haigus siiski mulle suurde akvasse sisse? Botiad ilmselt ei kannata väga ravi, eriti veel seeneravi? Muidu praegu teistel kaladel õnneks haigustunnuseid pole.

Autor:  Maria [ Esmaspäev Nov 15, 2010 07:44 ]
Teema pealkiri: 

Võid ravida eraldi akvaariumis aga juhul, kui peale ravi tuleb seen tagasi või löövad ka teistel kaladel sümptomid välja, peaks ikkagi tegema ravi ka üldakvaariumis. Botiate puhul alustatakse poole ravimidoosiga ja kui kalad ravimit kannatavad, siis tõstetakse konsentratsiooni.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/