foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Külasta merevee foorumit
Tänane kuupäev Esmaspäev Apr 26, 2021 04:26

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 17, 2008 05:37 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 05, 2006 12:23
Postitusi: 38
Asukoht: tallinn
u 4 nädala eest ostsin akvasse juurde mõned neoonid. kodus segasin ilusti vett kilekotti aeg-ajalt juurde ja ühtlustasin temperatuuri. Lõpuks tõstsin kahvaga kalad oma akvasse (vett ei kallanud). mingi poolteist nädalat hiljem avastasin, et mu 2 kuldkala olid üleni valgetäpilised.raamatu abiga jõudsin otsusele, et mu kaladel on ihtüoftirioos.tõin siis ravimi nimega punktol (sinine vedelik)ja lisasin vette. Kuna paari päeva pärast enam täppe polnud, siis uut annust ei pannud. (aga ilmselt oli see ravi kasutu, kuna hiljem selgus, et "täpi" faasis seda haigust ravida poelgi mõtet)
2 nädalat hiljem märkasin aga, et väiksemad kalad nokivad loorsabade sabu. lähemal uurimisel selgus, et kuldkaladel olid haavandid tekkinud.ühel üle terve keha, teisel ainult sabal. seekord tõin poest azoo bakteritõrjuja (roheline vedelik) ja lisasin seda 3 x.
täna ongi siis see kolmas päeva ja nüüd tahaksin teada, et mis edasi saab. kalad väljanägemiselt veel terved ei ole ja väiksemad nokivad ikka nende sabu :S et kas vahetan 30 % veest ja teen veel ühe ravikuuri või lisan neid annuseid seni, kuni kalad tervenevad?

_________________
180 l 2 x loorsaba, 7 x neoon tetra, 2 x ancistrus, 6 X rasbora, 9 x must neoon tetra


Viimati muutis anita06, Neljapäev Jaan 17, 2008 05:42, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 17, 2008 05:42 
Kaua on need väiksemad Sul suuremaid nokkinud? eemaldad ehk väiksemad nokkijad akvast? ravikuuri kohta oskab ehk keegi teadjam inimene nõu anda.


Üles
   
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 17, 2008 05:44 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 05, 2006 12:23
Postitusi: 38
Asukoht: tallinn
väiksemad on nokkinud u4-5 päeva. Õnneks on kuldkalad piisavalt aktiivsed, et ennast kaitsta ja silmaga nähtavalt neile viga tehtud ei ole (st sabad on ikka terved)

_________________
180 l 2 x loorsaba, 7 x neoon tetra, 2 x ancistrus, 6 X rasbora, 9 x must neoon tetra


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 17, 2008 06:10 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 08:54
Postitusi: 493
Asukoht: Pärnu
Tegelt kuldkalu ei peeta koos neoonidega. Neoonid on soojavee kalad ja loorsabad külmavee kalad.

_________________
200l - 2 skalaari, 2 marmor guraamit, 1 pärlguraami, 1 gupi, 2 antsu, 1 red parrot, 1 SAE

Koduleht: www.freewebs.com/akvarist


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 17, 2008 07:46 
Eemal
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 05, 2006 12:23
Postitusi: 38
Asukoht: tallinn
suured tänud tommi...ilgelt palju kasu oli sellest informatsioonist :?

_________________
180 l 2 x loorsaba, 7 x neoon tetra, 2 x ancistrus, 6 X rasbora, 9 x must neoon tetra


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 18, 2008 01:49 
Eemal
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4378
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
khm. tommilaki peale k6verat n2gu teha t2iesti kohatu, sest tal on 6igus - neid kalu ei peeta koos. ja temperatuurivajaduste erinevus ei ole ainus p6hjus.

kaladel on keha kattev limakiht, millel on kaitsefunktsioon - seal elavad kasulikud bakterid (samamoodi elavad need sinu nahal). kuldkaladel on ise2rasuseks see, et limakiht on liigiomaselt paksem, kui teistel kaladel ja samas ka kergemini irduv. kui kuldkala on stressis, saanud mingit ravimit, on tal mingi bakteriaalne infektsioon, on temperatuur liiga k6rge v6i midagi muud valesti, siis keha kaitsereaktsiooniks on lima juurde toota. see lima on aga paraku teistele kaladele ligit6mbav ja troopilised kalad kipuvadki seet6ttu kuldkalu "nokkima" minema. "nokkimine" omakorda on kalale j2llegi suur stress. surnud ring :roll: . kui ei l6ppe nokkimine, ei saa kala paraneda ja pysib oht, et haavanditesse satuvad bakterid, mis p6hjustavad p6letiku. paned antibakteriaalset ravimit - kala reageerib lima juurdetootmisega ja meelitab j2lle teised kalad end nokkima.

et siis mis teha? sina otsustad. mina soovitaks pisemad kalad kuskile mujale komandeerida ja kuldkalade ravi j2tkata, kuni on paranemism2rke n2ha.


Üles
 Profiil Isiklik album  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
POWERED_BY
et 3.0.10