foorum.akvarist.ee
https://foorum.akvarist.ee:443/

Cyperus helferi tõmbub kollakaks.
https://foorum.akvarist.ee:443/viewtopic.php?f=4&t=32275
1. leht 1-st

Autor:  Õntsu [ Pühapäev Dets 22, 2013 02:59 ]
Teema pealkiri:  Cyperus helferi tõmbub kollakaks.

Jube jama on.
Ostsin poest cyperus helferi. Pesin ta ilusti puhtaks ning panin akvasse. Paar päeva hiljem panin talle ka väetise tableti alla ning peale seda on taim iga päevaga järjest kollakamaks läinud. Ma ei tea nüüd enam mida teha :s

Autor:  shadowcat [ Pühapäev Dets 22, 2013 09:04 ]
Teema pealkiri:  Re: Cyperus helferi tõmbub kollakaks.

Enamus taimed viskavad vanad lehed maha peale vee parameetrite muutumist ehk siis kui ühest akvaariumist teise istutada. Peaks uued lehed kasvatama.

Autor:  Õntsu [ Pühapäev Dets 29, 2013 04:09 ]
Teema pealkiri:  Re: Cyperus helferi tõmbub kollakaks.

Käisin nüüd paar päeva tagasi uuesti bettas ning mütlesin ka üle vaadata mis seisus sealsed taimed on. Samast liigist taimed mis minust sinna maha jäid oli lausa õudsad. Kui minu taimel on veel ca 7-10 rohelist lehte siis need olid täiesti pruunid/kollased.
Kas siis võibki nii olla, et minu akvas on taim kosuma hakanud või läheb ka tema lõpuks ära kollaseks?

Autor:  aht0 [ Pühapäev Dets 29, 2013 10:53 ]
Teema pealkiri:  Re: Cyperus helferi tõmbub kollakaks.

Selle taime põhivajadused on keskmine kuni hea valgus (0,5 - 1 W/L) ja suhteliselt toitaineterikas kasvupinnas (kuna saab oma toitained väidetavalt peamiselt läbi juurestiku). Samuti on ta tuntud kui suhtelislt pika kohanemisperioodiga taim. Kui eespool tingimused on täidetud, tuleb talle vaid rahu ja kohanemisaega anda. Paremat nõu ei oska kahjuks anda. Edu!

Autor:  Õntsu [ Kolmapäev Jaan 01, 2014 08:52 ]
Teema pealkiri:  Re: Cyperus helferi tõmbub kollakaks.

Täna vett vahetades tuli taim veevooluga ülesse. Nagu näha siis 2 nädala jooksul ei ole ta omale isegi juuri juurde kasvatanud. Kuna taim juba üleval oli siis mõtlesin, et pesen ta puhtaks ja uurin teda veidi. Lõikasin siis kääridega pruuniks läinud lehed ja leheotsad ära. Vaatasin ka juured üle ning juurte vahel oli veidikene kivivilla tükke ning ka mingit musta möga. Võtsin siis nõela ja õngitsesin selle möga ja villa välja. Nüüdseks on juured suhteliselt normaalsed, kuid pruunikat värvi. Või cyperuse juured peavadki olema pruunikat värvi?
Igatahes, nüüdseks on taim tagasi liivas ja mina muidugi loodan sõrmed ristis, et ta lõpuks ikka ära juurdub.

Autor:  shadowcat [ Neljapäev Jaan 02, 2014 03:50 ]
Teema pealkiri:  Re: Cyperus helferi tõmbub kollakaks.

Juured peavad valged olema, pruunid on ilmselt surnud.

Autor:  andrep [ Neljapäev Jaan 02, 2014 04:17 ]
Teema pealkiri:  Re: Cyperus helferi tõmbub kollakaks.

Äkki targemad kinnitavad või lükkavad ümber, aga minu teada osad taimed ei salligi liiva ja sellest hakkavadki juured mädanema... see muidugi üks võimalus ja juurte mädanemine võib olla tingitud ka muudest asjadest.

Autor:  Õntsu [ Laupäev Jaan 04, 2014 03:56 ]
Teema pealkiri:  Re: Cyperus helferi tõmbub kollakaks.

Tundub, et asi oli siiski selles mögas mis juurte vahel oli. Mui muutus taim iga päevaga järjest kollakamaks kuid nüüd kui tegin juured puhtaks on ta püstinud 2 sellisena nagu ma ta akvasse tagasi panin. Vist on ikka lootust taim elule tagasi saada.

Seda arvasin minagi, et juured nagu ei tohiks pruunid olla aga kuna taime enda küljes oli sellised heledamaid nupsukesi ka siis ma mõtlesin, et proovin siiski veel.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/