foorum.akvarist.ee
https://foorum.akvarist.ee:443/

Ampullaria ja taimed
https://foorum.akvarist.ee:443/viewtopic.php?f=3&t=472
1. leht 1-st

Autor:  albert [ Kolmapäev Veebr 25, 2004 08:59 ]
Teema pealkiri:  Ampullaria ja taimed

Ostsin uue 54 l taimedega akvaariumi jaoks 20 tigu, pooled neist päris kopsakad. Mõttes oli hoida vetikad algusest peale kontrolli all. Siiani paistab see ka õnnestuvat :wink: Kuigi praegu arvan, et vist sai natuke nendega üle pingutatud. Igatahes taimedele tekkinud "habemetüükad" kadusid hoobilt.

Muret teeb aga mõningate asjatundjate väited, et Ampullariat ei tohiks üldse taimedega koos pidada - pidid viimased kohe kinni pistma. Ainuke, mis teatud mööndustega sobiks, olevat Java fern :roll:

Igatahes nende viie päeva jooksul, mis nad mul on, pole küll nende huvi taimede vastu märganud. Ronivad nendel küll, aga rohkem paistab neid huvitavat taimedel kasvavad vetikad ja kõdunenud osad.

Siin foorumis oli kusagil juttu, et teod kippusid taimedele kallale, mida õnnestus tigude toitmisega peatada. Mida asjatundjad arvavad tigude toitumiseelistustest ja millisel kohal nende seas on taimed? Kas normaalse :?: akvaariumi toitmise juures on nad ikka taimedele nii ohtlikud nagu väidetakse. Praegu on akvaariumis ainult 10 tetra kardinali ja süüa saavad nad niipalju kui ära söövad, muidugi, eks osa sellest kukub ka põhjale tigudele saagiks.

Pilt

Autor:  Rein [ Kolmapäev Veebr 25, 2004 09:22 ]
Teema pealkiri: 

Ampullaariad tõesti üldjuhul söövad vaid taime kõdunevaid osi, mureks on aga pisemad punast värvi kettakujulised teod - neil on kombeks kiiresti paljuneda ja kõik ettesattuv nahka panna. Neid punaseid tigusid kipub saama taimedega kaasavaraks.
Vetikate vastu vetikasööjad kalad ilmselt tõhusam abinõu.
http://www.aquaticscape.com/articles/algae.htm on selle kohta vihjeid.

Autor:  Andres [ Kolmapäev Veebr 25, 2004 09:36 ]
Teema pealkiri:  Re: Ampullaria ja taimed

albert kirjutas:
...Kuigi praegu arvan, et vist sai natuke nendega üle pingutatud...

20 tigu on 54L akvaariumi jaoks natukene palju vist jah, kui sa just tigude kasvatamisega tegeleda ei taha (nad paljunevad päris jõudsalt).
albert kirjutas:
Mida asjatundjad arvavad tigude toitumiseelistustest ja millisel kohal nende seas on taimed? Kas normaalse :?: akvaariumi toitmise juures on nad ikka taimedele nii ohtlikud nagu väidetakse.

Ei ole. Nagu Rein mainis, toituvad kõdunenud taimejäänustest. Suure näljaga võivad ka taimede kallale minna. Nende toitmiseks võid akvaariumisse mõne kõrvitsa või kurgitüki panna või osta põhjakaladele mõeldud tablette, söövad neid ka hea meelega.

Üks asjalik link ka: http://www.applesnail.net/

Autor:  kalakene [ Kolmapäev Veebr 25, 2004 12:48 ]
Teema pealkiri: 

minul on kaks tigu. nemad ka taimede vastu hvi ei näita. vahel aind ronivad seal aga ei näri auke. augu rnärijatesk on mul need väiksed kettad. kas keegi oskab õelda kas on kala kes sööks neid? mingi väiksem kala kes mahuks 50L-sesse

Autor:  Rein [ Kolmapäev Veebr 25, 2004 01:22 ]
Teema pealkiri: 

kalakene kirjutas:
kas keegi oskab õelda kas on kala kes sööks neid? mingi väiksem kala kes mahuks 50L-sesse

Otsing abiks:
http://www.mikromaailm.ee/kristian/viewtopic.php?t=423

Autor:  albert [ Kolmapäev Veebr 25, 2004 03:24 ]
Teema pealkiri: 

Ma vist tekitasin asjata paanikat, aga on kasulik teada, et eri Ampullaaria liigid käituvad taimede suhtes täiesti erinevalt. See taimesööja on Pomacea canaliculata http://www.applesnail.net/content/species/pomacea_canaliculata.htm, kauplustes müüdavad peaksid olema Pomacea bridgesii http://www.applesnail.net/content/species/pomacea_bridgesi.htm, kui on :lol: Nad on välimuselt küllaltki sarnased, vähemalt mina ei ole 100% kindel, kellega mul tegu on. Keda huvitab, võib detektiivi mängida ja öelda, mis liik on allolevatel piltidel.
Pilt Pilt Pilt

Autor:  Tõnu Oga [ Neljapäev Veebr 26, 2004 11:49 ]
Teema pealkiri: 

Mul said kaks ampullariat just väiksema akvaariumi ricciavarudega ühele poole ;)
Kunagi ostsin poti Hemianthus callitrichoidest:
Pilt
selle põhiosa kadus paari päevaga. Kusjuures teo jäljed olid selgelt näha - nagu linttraktoriga oleks puhmast üle sõidetud.
Suuri taimi nad ei söö - välja arvatud noori Hygrophila polysperma võrseid. Krüptid, vallisneeriad, limnophilad jpm on täiesti puutumata.
Võimalik, et nende haiglane huvi taimede vastu on tingitud konkurentsist gupidega, kelle arvukuse piiramisega ma pidevalt jänni jään ;)

Autor:  Rein [ Neljapäev Veebr 26, 2004 12:20 ]
Teema pealkiri: 

Äkki on asi selles neil nappis söödavat? :?

Autor:  shokolaad [ Laupäev Veebr 28, 2004 04:52 ]
Teema pealkiri: 

Minule müüdi sellised teod nimeks oli Pomacea bridgesii. Täpipealt... aga vahet on vist tõesti raske teha.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/