foorum.akvarist.ee
https://foorum.akvarist.ee:443/

krevetid ja kalad
https://foorum.akvarist.ee:443/viewtopic.php?f=3&t=24442
1. leht 1-st

Autor:  ärtu [ Pühapäev Mär 20, 2011 11:36 ]
Teema pealkiri:  krevetid ja kalad

Kunagi oli mul korralik kirsikrevettide asurkond. Aeg-ajalt lausa punetas põhi. Siis sai molli sissetoodud ja sain asurkonnast pea-aegu lahi. Ja seda vaatamat sellele, et peidupaiku krevettidel oli küllaga.
Asurkonna jäänused jäid leinasalmleritega (terneetsia) ühte akvasse. Nüüd on järgi vaid üks vist isane krevett (ilmselt iidvana - 2 cm ). Küsimus:
1. Kas salmlerid on krevettidele ohtlikud? Kas mul üldse on mõtet krevette võtta?
2. Kas on võimalik, et tegu on lihtsalt asurkonna vananemisega?
Keskkonnatingimused on akvas pidevalt olnud sarnased: tepm. 26 -28C; pH 7,8; Vesi suht kare. (hetkel kõik testid otsas, seega andmed ei ole värsked vaid 3-4 aasta kesmised)

Autor:  KRA [ Esmaspäev Mär 21, 2011 10:56 ]
Teema pealkiri: 

Pole küll krevetiteadlane, kuid mulle tundub, et Sul seal paras kompott koos (kaladest). Nicrofasciatused peaks olema parajad kiskjad, Tetradon biocellatused kah. Teiste kohta jään vastuse võlgu. Aga nendest kahest röövlist peaks piisama. Eriti hullud tunduvad mulle need viimased. Soovitaks krevette ja kalu pidada ikka eraldi akvades.

Autor:  ärtu [ Teisipäev Mär 22, 2011 07:56 ]
Teema pealkiri: 

Oih! Minu süü! Kokku on kolm akvat. See suurem supp on 250l. Seal kus krevetid olid ujuvad vaid ants ja 4 terneetsiat ning tornteod.

Autor:  algaja Piret [ Kolmapäev Mär 23, 2011 12:58 ]
Teema pealkiri: 

Vabandust Ärtu pressin Sinu teemasse.Kas keegi teab kuidas bootiad ja krevetid läbi saavad.Olen suhteliselt algaja kreveti kasvataja (klaas ja kirsi krevetid) ja nüüd on teised mõnuga siginud.Mõtlesin,et tõstan mõned poja akvasse,aga seal on bootiad ja mõõksabad sees.Kui ärtu ütleb,et molli pani krevetid kinni,siis mis seis on bootiaga.Kas tarbivad teisi kah lõunaks?

Autor:  KRA [ Kolmapäev Mär 23, 2011 01:05 ]
Teema pealkiri: 

Mina soovitaks profaanina (ei miskit tea ma krevettidest) küll liike eraldi hoida. Et siis krevetid eraldi omas akvas ja kalad omas. Samamoodi nagu konnad ja triitonid eraldi akvades ilma kaladeta. Tundub mulle, et vähem sekeldamist ja muret tulevikus kooruvate tittede pärast.

Ja, taevake, algaja Piret, kas Sul on nüüd krevetid ka?! Et Sa ka ei väsi! Kes teeb see jõuab! Sa veel noor ka.

Autor:  ärtu [ Kolmapäev Mär 23, 2011 09:48 ]
Teema pealkiri: 

Küsimus on vist selles, kellel suust krevette sisse mahub ja kes on küllalalt kärme, et kreveti ka kätte saaks. Sellest lähtuvalt arvan, et nii botia kui mõõksaba kasutab eineks heal meelel krevette.
Sellest lähtuvalt peaks ka terneetsiad krevettidega hakkama saama. Karta on, et vaid neooni möötu kalad on krevettidele ohutud.

Autor:  algaja Piret [ Kolmapäev Mär 23, 2011 10:44 ]
Teema pealkiri: 

Tänud,jätan teised siis gupi akvasse,need pole küll veel krevette ära söönud või on seni lihtsalt hästi läinud.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/