foorum.akvarist.ee
https://foorum.akvarist.ee:443/

tigu jäi üksi
https://foorum.akvarist.ee:443/viewtopic.php?f=3&t=211
1. leht 1-st

Autor:  mammu [ Teisipäev Jaan 06, 2004 04:04 ]
Teema pealkiri:  tigu jäi üksi

Mul kodus selline "mini"akvaarium,üks kuldkalake elas kah seal,aga üks hommik oli tal vaesekesel kõht taeva poole ja toss väljas.Kalaga koos elas(b) tigu,vist on see apple tigu(ei ole nii kodus nende nimedega)Nüüd mul mure-mis ma teoga peale hakkan,plaanis on kuskil 2-e kuu pärast uus akvaarium muretseda,suurem ja kalu kah rohkem.Kas see teokene saab mul selles akvas seni hakkama,kuni uue muretsen ja mis ta sööb?Siiani ta sõi minuarvates kala ülejääke :? vist.Olen üsna tumba sel alal,äkki keegi oskab aidata :) Ja selle "mini"akvaariumi ostsin eelmisel aastal lapsele sünnipäevax koos kalaga,tigu tuli kuu hiljem.Olen nüüd lugend seda foorumit siin algusest lõpuni ja vastupidi ja arvan,et mu kalake ruumipuudusse suri :( Kuigi loomapoes ütles müüja,et kuldkalal pole ruumi rohkem vaja,muidu kasvab liiga suureks :shock: Aga tigu on üsna suur ja kopsakas ja ilus.Ja kaua teod üldse elavad?

Autor:  Andres [ Teisipäev Jaan 06, 2004 04:09 ]
Teema pealkiri: 

anna teole põhjakaladele mõeldud sööki (põhjatabletid), see sobib küll. Pane mõni elustaim ka akvaariumisse ja tee aegajalt väikest veevahetust. Pole sellele teol häda siis midagi, elab üle.

Autor:  mammu [ Teisipäev Jaan 06, 2004 11:10 ]
Teema pealkiri: 

Aga kui vanaks tigu elada võib?Ta mul umbes aasta tagasi ostetud,siis oli selline sõrmeotsa suurune,praegu aga juba meenutab suuruselt ilusat kopsakat viinamäetigu.

Autor:  Andres [ Teisipäev Jaan 06, 2004 11:34 ]
Teema pealkiri: 

nende tigude eluiga sõltub suuresti vee temperatuurist, kus nad elavad. Jahedamas vees võivad nad elada üle 3 aasta, rekordina on mainitud 10 aastat. 25C temperatuuri juures on nende eluiga kõigest 12-16 kuud. Kõrgematel temperatuuridel on teod aktiivsemad (kõigusoojastena on nende ainevahetus siis kiirem), kui see kiirendab ka nende elutsüklit (ja sellega lühendab eluiga).

Üldiselt võib nende elukate kohta lugeda täpsemalt siit: http://www.applesnail.net/

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/