foorum.akvarist.ee
https://foorum.akvarist.ee:443/

Apistogramma Agassizii Double Red
https://foorum.akvarist.ee:443/viewtopic.php?f=24&t=34452
1. leht 1-st

Autor:  alpa [ Esmaspäev Nov 17, 2014 09:05 ]
Teema pealkiri:  Apistogramma Agassizii Double Red

Täna valmistasid pisikesed Apisto Agassiziid sellise üllatuse : https://www.youtube.com/watch?v=HSva2bfn2gE . Kõik muud elukad, ka skalaarid, peksti ühte nurka ja emme jalutas uhkelt oma pisiperega mööda akvat ringi. Hetkel suutsin lugeda 25 - 30 pisisabalist. Midagi spetsiaalset ma maimude kaitseks ette ei võta - kes kavalam ja kiirem, sellel elulootus suurem. Kribensitega käitusin omal ajal sama moodi ja igast marjaheitmisest jäi 3-5 ikka ellu, eks paistab kui osavad lõuna-ameeriklaste pisipere on...

Autor:  Arko [ Neljapäev Nov 20, 2014 08:41 ]
Teema pealkiri:  Re: Apistogramma Agassizii Double Red

Väga äge! Mis vee pH on muidu kui küsida tohib?

Autor:  alpa [ Pühapäev Nov 23, 2014 09:59 ]
Teema pealkiri:  Re: Apistogramma Agassizii Double Red

Ph'd üritan hoida 6,5-7 peal, kasutades ühes filtris Tormec'i(vahetan seda iga 4 kuu järel), vees hulbivad kuivanud tammelehed ja iga nädal lisan ühe paraja sortsu JBL Tropolit. Seega vesi kenasti pruunikas. Maimurindel muidu uudist niipalju, et alles on neid pisikesi komasi circa 15 tükki ja vanemad on kehtestanud akvas erireziimi - neljandik on mõeldud ühiselamuks ja ülejäänud osas laiutavad apistod...

Autor:  Arko [ Kolmapäev Nov 26, 2014 07:46 ]
Teema pealkiri:  Re: Apistogramma Agassizii Double Red

Väga põnev. Kuidas mudilastel läheb?

Olen ise ka üritanud sama ramirezidega (kuna gupiyd ja mõõksabad ei olnud enam väljakutse:P). Kahjuks ei ole aastaga veel asja korralikult käima saanud. Probleem ilmselt eelkõige Phs. Olen seni proovinud bufferiga, aga see ei suuda väga stabiilsena hoida. Vahepeal mõtlesin juba, et otsin mõne muu liigi, kellele kõrgem Ph kodusem. Probleem tekkis aga akvaariumi suuruses (80l + tahaks taimesid ka kasvatada) ja paljud kasvavad ikka 10+ cm.

Ei olnud ennem sellest tormec-ist kuulnudki. Kavatsen nüüd filtri välise vastu vahetada ja proovin siis ka sedapidi. Kas need tammelehed on ka müüdavad poodides? Igaljuhul aitäh, sain uue idee, mida proovida.

Autor:  alpa [ Neljapäev Nov 27, 2014 02:10 ]
Teema pealkiri:  Re: Apistogramma Agassizii Double Red

Tormec kujutab endast turbagraanuleid ja saanud olen seda Kalakesest. Tammelehtedega asi veel lihtsam - korjan neid otse puult. Peavad olema looduslikult kuivanud. Kodus pistan nad korra kuuma vette (bakteri ja seente tõrjeks) ja siis kuivama. 200 liitri kohta panen 6-8 lehte. Lugesin selle nipi kohta apistogramma foorumist ja asi tõesti toimib. Algul lehed eraldavad tanniine ja pärast lagunemise protsessi ajal teevad vee pehmemaks ja happelisemaks. Aga maime ikka üle 10 ja vanemad ülihoolsad õnnetuseks kaaselanikele.

Autor:  alpa [ Pühapäev Dets 07, 2014 07:51 ]
Teema pealkiri:  Re: Apistogramma Agassizii Double Red

Eilsest kolmest maimust ei ole täna enam kedagi näha, ehk seekord läks siis sedapsi... Kusjuures millegipärast juba eile olid vanemad minetanud huvi oma järaltulijate vastu ja kolm viimast pisikest üritasid omapäi hakkama saada. Muidugi ei ole välistatud, et kusagil võsas või kivimassiivis keegi veel peitust mängimas, eks hiljem paistab... Positiivne see-eest see, et kodurahu veekogus jällegi olemas.

Autor:  Arko [ Esmaspäev Dets 08, 2014 02:33 ]
Teema pealkiri:  Re: Apistogramma Agassizii Double Red

Eks mis valesti see varsti ilmselt uuesti. :)

Olen ka oma Ph rännakutel nüüd jõudnud välisfiltri ja tormeciga 6.8-ni. Kalad rahuliku, vesi natukene tumedam, ei tea kas peaks ühe lambi veel äkki lisama?
Tamme lehtedega jääb hetkel nii nagu on - suve ootama.

Autor:  alpa [ Esmaspäev Dets 08, 2014 07:08 ]
Teema pealkiri:  Re: Apistogramma Agassizii Double Red

Arko kirjutas:
... ei tea kas peaks ühe lambi veel äkki lisama?

Ära seda viga küll tee. Ma kunagi läksin sama teed ja sain vaevatasuks piinava võitluse erinevate vetikatega. Lambi lisamine eeldab juba stabiilse gaasi olemasolu (CO2). Mina sain vetikast lahti alles siis, kui lülitasin lisavalgustuse välja. Aga kuivanud tammelehti on puudel küljes veel küll.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/