foorum.akvarist.ee
https://foorum.akvarist.ee:443/

Parrotite marja panemine.Kas see jääbki nii?
https://foorum.akvarist.ee:443/viewtopic.php?f=24&t=33311
1. leht 1-st

Autor:  algaja Piret [ Reede Mai 09, 2014 04:06 ]
Teema pealkiri:  Parrotite marja panemine.Kas see jääbki nii?

Olen nüüd teistkordselt tunnistamas Parrotite hämmastavat akva kujundamise võimet.Kui õhtul oli akvaarium täiesti ok,siis kella kahe paiku päeval avastasin imepärase ümberehituse. Ühte akva otsa oli tekkinud päris võimas mägi ja Parrotite koobas asus oru põhjas. Pidin hämmingus tunnistama,et väga ilus oli. Kummalisel kombel jäid kõik taimed paika. Ümberkorraldustel oli ka tugev põhjus,kogu koobas oli kaetud marjateradega ja uhked Parrotid tuulutasid seda pidevalt.
Ancistrused ja gupid,kes julgesid pisut lähemalt mööda ujuda,nügiti kiiresti eemale.Asi läks juba naljakaks kui Parrotid üritasid õunakat oru põhjast mäe otsa veeretada. :lol: Muidugi veeres see tegelane tagasi.Mina loobusin lõpuks selle nalja vaatamisest,aga nemad nügisid õunakat edasi.Parrotid olid siiski mingil hetkel kahekesi teo üle kontrolli saavutanud ja õunaka eemale veeretanud.Jube visad tegelased.
Nüüd on juba kolmas päev neil seda marja tuulutada ja muidugi ei tule sellest midagi (lugesin selle kohta internetist). Huvitav millal nad loobuvad.Minuarust on marjal juba kohati hallitus peal. Kas peaksin nendega võitlusse asuma ja koopa puhtaks nühkima või puhastavad nad selle lõpuks ise ära? Kuidagi kahju ja kurb on.
Kuidas on teie kogemus sellise pesapunumisega?

Autor:  algaja Piret [ Esmaspäev Mai 12, 2014 05:31 ]
Teema pealkiri:  Re: Parrotite kodu mängud

Kuidagi liiga järjekindlad või juhmid on need tegelased.Eile veel oli mari alles ja Parrotid tuulutasid seda järjekindlalt. Lõpuks oli märgata ka väsimuse märke. :roll:
Täna on kuues päev, lõpuks on mari kadunud ja normaalne elu akvas taastunud.

Autor:  KRA [ Esmaspäev Mai 12, 2014 09:44 ]
Teema pealkiri:  Re: Parrotite kodu mängud

Eks see vist, Piretikene, nii käigi. Oli üks liik Parrotte, kes akvas ka paljuneda võivad. Kuid ma enam ei mäleta täpselt kes. Kusagil väga ammu siin akvaristikaavarustes oli sellest juttu.

Autor:  algaja Piret [ Kolmapäev Mai 14, 2014 11:05 ]
Teema pealkiri:  Re: Parrotite kodu mängud

Tänud hea sõna eest :wink: Kummaline jah,et alles nad olid nii püüdlikud ja nüüd poleks nagu midagi olnudki.Suudaks ise ka nii elada,oleks märksa lihtsam. 8)

Autor:  algaja Piret [ Laupäev Juun 14, 2014 05:47 ]
Teema pealkiri:  Re: Parrotite marja panemine.Kas see jääbki nii?

Kas Parrotid panevadki iga nädala või paari tagant marja? Asi on pisut tüütuks muutunud.Nüüd on juba vähemalt kolmandat korda koobas marjaga kaetud ja käib pidev tants ja tagaajamine.Nad ei loobu ka sellest jamast,kaitsevad oma koobast.Üritasin ühel päeval akvat puhastada ja sain armutult tappa,sõrm oli isegi verine. Olengi pisut hämmingus,et kas nii jääbki ja kuidas seda parrotite akvat siis puhastada?

Autor:  annke [ Pühapäev Juun 15, 2014 11:26 ]
Teema pealkiri:  Re: Parrotite marja panemine.Kas see jääbki nii?

Nad võivad jah seda marja panna nii 5 korda ka jutti. Olen oma kalade puhul seda täheldanud. Marja paneku ajal on nad tõesti suutelised kogu akvaariumi ümber kujundama ja tekitama tohutuid mägesid. Mul ka praegu mari akvaariumis :D

Mina soovitan kohe kui marja näed see koobas sealt välja tõsta ja harja mari sealt maha . Peale seda kaob agressiivne käitumine suht kiirelt.
Muidu tuulutavad nad seda marja kuni see hallitama läheb ja selles vahemikus on akvaariumi puhastamine pea võimatu kuna nad ründavad kätt koguaeg. Paksem kummikinnas aitab vältida veriseid käsi.

Autor:  algaja Piret [ Esmaspäev Juun 16, 2014 12:10 ]
Teema pealkiri:  Re: Parrotite marja panemine.Kas see jääbki nii?

No selge,tundub,et nii see asi jääbki.Nende koobas on sooniline ja seda on jube halb puhastada,eks nad ühel hetkel selle ise ära söövad.
Ma ei osanud nii ruttu uue marja panemist oodata ja seda oli esialgu väga vähe.Eks järgmisel korral valmistun rohkem ette.Tundus kuidagi häiriv kui oma kala hambad kätte lööb :roll: Kui paksud need kummikindad peaksid olema? Kas sellised tavalised majapidamise omad, mida poes müüakse jäävad liiga õhukeseks?
Huvitav kas Oskarite omanikud käivadki ainult abivahenditega akvat koristamas või on need kalad märksa arukamad?
Tänan info eest.Olin ikka tõeline sinisilm,arvates,et kalad omanikku ei ründa. :oops:

Autor:  KRA [ Esmaspäev Juun 16, 2014 06:34 ]
Teema pealkiri:  Re: Parrotite marja panemine.Kas see jääbki nii?

Meil ikka ka Oscarite poolt kunagi üks sõrmenukk tiba veriseks hammustatud.

Vast piisab nendest kollastest kummikinnastest.

Autor:  annke [ Esmaspäev Juun 16, 2014 10:02 ]
Teema pealkiri:  Re: Parrotite marja panemine.Kas see jääbki nii?

Ma arvan ka , et nendest vähe paksematest kollastest kinnastest peaks piisama. Ega väikestel parrotitel tegelikult mina alguses hambaid ei näinudki aga aastatega on need võimsamaks kasvanud.

Autor:  algaja Piret [ Neljapäev Juun 26, 2014 05:30 ]
Teema pealkiri:  Re: Parrotite marja panemine.Kas see jääbki nii?

Üle hulga aja jälle akvaristis.Vaatasin just,et olen need Parrotid ostnud 20 juunil 2013.Üks on igavene suur elukas,see hammustaja ja teine on pea poole väiksem.
Ise väike küll,aga justkui ässitaks suuremat takka,käib ja nügib kohe.Ikka selline tõeline naine.Kui nad kogu aeg marja ei paneks ja seoses sellega kerget kaost ei korraldaks,oleks ju päris nunnud.

Autor:  Henri [ Reede Jaan 09, 2015 04:00 ]
Teema pealkiri:  Re: Parrotite marja panemine.Kas see jääbki nii?

Märkasin seda postitust ja tahan kinnitada, et sa pole sugugi ainus selles situatsioonis. Minu 2 punaverelist papagoid käituvad samalaadselt. Arvasin, et trikitan nad ära ja ehitasin neile akva mõlemasse otsa varjualused, kuhu panin ka lapikuid suuremaid kive põhja ja külje peale. See meeldis neile ja nüüd nad mängivad keskmiselt kord kuus nendes varjualustes kodu, kordamööda ühes ja siis järgmine kord teises. Ainult et nendepoolsetest ümberkorraldustest see mind ei päästnud - nüüd nad teevad oma varjualuste ligiduses kasvavatest taimedest salatit, kusjuures mõnda taimeliiki hekseldavad, mõne aga jätavad kasvama.
Ma olen harjunud nendega (üks 15, teine 20cm) akva koristamise ajal poksima palja käega, veidi valus mõnikord on, aga sellega harjub :)

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/