foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Külasta merevee foorumit
Tänane kuupäev Esmaspäev Apr 26, 2021 12:43

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



Tee uus teema Vasta teemale  [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Esimesed kalad
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 20, 2004 01:43 
Eemal
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 586
Asukoht: Tartu
Aeg on niikaugel, et esimesed kalad tuleb 54 L kasti sisse lasta. Lämmastiku tsükkel töötab (kontrollitud) ja eila lisatud tigu tuiab rõõmsalt mööda kasti ringi ning sööb vetikat. Ka esimene 15% -ne vee vahetust tehtud, vesi muutunud pisut pehmemaks ja pH hetkel 8.
Plaanin kasti panna mõõksabad (äkki kellelgi neid üle, pidada teised hästi sigima) ja ancistruse, kui viimasele selline kast liiga väikeseks ei jää? Või jääb? Oskab keegi öelda?

Ühtlasi küsimus ka adekvaatse valgustuse kohta. Kas 15W Philips Aquarelle + Fooliumist refelkor on natukenegi adekvaatne (Juwli kast)? Ideaalne pole see ilmselt kaugeltki mitte.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 20, 2004 09:17 
Eemal
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 16, 2003 02:46
Postitusi: 449
Asukoht: Tallinn
Foolium ei kõlba. Hangi läikega plekk või spetsiaalne päevavalguslambi reflektor.

Võta kalad, mis nii lihtsalt ei paljune - muidu tekib kähku üleasustatus.
Seega mõõksabad, mollid ja guppid ei ole ses mõttes hea valik.

Ancistrus on minuarvates vee kvaliteedi suhtes liiga tundlik, et algajale sobida, eriti veel nii pisikesse akvaariumisse.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 20, 2004 09:48 
Eemal
Akvarist

Liitunud: Reede Apr 09, 2004 12:18
Postitusi: 102
Asukoht: Tallinn
Tsiteeri:
Foolium ei kõlba.

Aga miks ta ei kõlba . Ma olen seda ennegi mõelnud. Kuna mul on tavalisest vineerist kast mõtlesin alguses ,et kaks kärbest ühe hoobiga toimiks reflektorina ja takistaks niiskuse aga siis lugesin ka kuskilt ,et mitte mingil juhul ei tohi kasutada fooliumit ja panin akvaariumi peale klaasi ja sinna peale kasti.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 20, 2004 09:53 
Eemal
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 573
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
aga miks need mõõksabad ei kõlba ? millega siis alustada oma kalapidamist ? diskustega või ? ikka peaks alustama lihtsamatest kaladest... las paljunevad, see on ju hea näitaja. pärast võib ju kalad ära anda

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 21, 2004 02:52 
Eemal
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 586
Asukoht: Tartu
Kalade probleem lahenenud. Said sinna pandud eila kolm mõõksaba (1 isane ja 2 emast) ning pisike ancistrus. Ma mõtlesin, et kui ancistrus liiga suureks kasvab minu kasti jaoks, siis annan ta kellelegi ära, seni sööb mul vetikat.
Lisamisel hakkasid kõik tegutsema ja kuna polnud mingit märki sellest, et nad süüa ei taha, siis said ka söögiportsu ka kätte. Mingit huvipuudust toidu suhtes keegi ei ilmutanud ning ancistrus asus vetika kallale ja okupeeris kohe akvasse pandud kännu. Kaladega tundub korras olema, edasi keskendun taimedele, on teised närud mul.

Tean, fooluimst reflektor pole mingi hea asi ja ei kesta kuigi kaua (oksüdeerub ilmselt ära) aga ta on kõvasti odavam kui korralik reflektor isegi arvestades seda, et teda tihedasti vahetada vaja ning efekt on siiiski märgatav võrreldes selle valge kärakaga, mis Juweli kastidega kaasa tuleb. Ehk saab kusagilt ka mõistliku hinnaga plekitüki kunagi.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Hüppa:  
cron
POWERED_BY
et 3.0.10