foorum.akvarist.ee
https://foorum.akvarist.ee:443/

Mis kalu ja taimi juurde võtta?
https://foorum.akvarist.ee:443/viewtopic.php?f=21&t=40098
1. leht 1-st

Autor:  Külaline [ Pühapäev Dets 17, 2017 04:36 ]
Teema pealkiri:  Mis kalu ja taimi juurde võtta?

Olen oma esimese 180 l akvaariumiga, sain koos sellega ühe suure skalaari (4.a), 2 suurt plecot ( 15 ja 25 cm), ühe väiksema Ancistrus Dolichopteruse ja 3 barbust. Kamp on suhteliselt kirev, aga kõik saavad hästi läbi. Ei oska küll öelda, kas see oli hea mõte, aga hiljuti võtsin 2 noort skalaari veel juurde. Plaan on veel 2 võtta, sest tundub et suur skalaar võttis nad (vist) omaks.
Nüüd on aga uus mure- kuna plecod ja ants väga valgusega väljas ei käi ja ka barbused on peamiselt kännu all, siis päeval, valgel ajal, tundub akva väga tühi olevat.. Kas on ehk kellelgi mõnda ideed, kes võiks sobida (ilmselt parvekalana) ja hõivaks akva keskmise või ülemise kihi? Lisaks, mis oleks hea elustaim, mis oleks nö lollikindel?

Autor:  Pets [ Pühapäev Dets 17, 2017 07:11 ]
Teema pealkiri:  Re: Mis kalu ja taimi juurde võtta?

Otsekohest vastus andes, ei peaks sa enam kedagi juurde võtma. Sul on juba hetkel 2x rohkem kalu, kui sellise suurusega akvaariumis pidada võiks. Ma arvan, et kõige parem oleks mõnest kalast või liigist loobuda. Kui sul on Plecod, siis on sinu akvaarium neile lootusetult väike. Antcistrusega on teine lugu, kuna ei kasva suureks.
Ole hea ja mine lehele aqadvisor.com ja pane sinna kogu oma akvaariumi teadaolev info kirja(sinna hulka kuulub ka tehnika).

Küsin hoopis vastu, barbused peaksid olema suht aktiivsed tegelased, miks nad sul kännu all istuvad. Tegelikult näitab see ilmselt seda, et midagi on valesti. Lisaks, Barbus on parvekala ja neid peaks olema ühes akvaariumis vähemalt 5-6.

Autor:  Külaline [ Pühapäev Dets 17, 2017 11:37 ]
Teema pealkiri:  Re: Mis kalu ja taimi juurde võtta?

Barbustega on nii, et nad on juba üsna vanad tegelased, poest müüdavatest kohe kõvasti suuremad ka. Alguses oligi plaan võtta barbuseid juurde, et tekiks nö kambavaim. Selle mõttega läksingi poodi, kuid seletati , et kuna müüdavad kalad on kõik alati liiga väiksed, siis nad süüakse lihtsalt ära.. aga ilmselt tuleb nendest esmalt loobuda ja siis vaadata edasi...

Autor:  marius [ Esmaspäev Dets 18, 2017 11:33 ]
Teema pealkiri:  Re: Mis kalu ja taimi juurde võtta?

Kahtlen, kas isegi skalaari jaoks on tegu piisavalt suure kastiga.

Autor:  bardatulus [ Esmaspäev Dets 18, 2017 11:47 ]
Teema pealkiri:  Re: Mis kalu ja taimi juurde võtta?

Tuleb teha valikud _ soovitaks plecod ja barbused. Ja vana skaar ara anda siis void ju 3 umbes sama kasvu skalaari juurde votta___aga enne soovitan akvarist.ee lugeda skalaaride kohta seal vaga pohjalikud arutelud __skalaarid voivad olla vahel uskumatult territoriaalsed ja ja jube kiskjalikult. kaituda _omadest kogemustest skalaaridega

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/