foorum.akvarist.ee
https://foorum.akvarist.ee:443/

Vana kala
https://foorum.akvarist.ee:443/viewtopic.php?f=21&t=40048
1. leht 1-st

Autor:  AndreL [ Pühapäev Nov 26, 2017 02:51 ]
Teema pealkiri:  Vana kala

Tere!
Mul siis selline mure, et ühel vanamemmel on juweli 54 liitrine akvaarium. Ta ise ei jõua enam selle eest hoolitseda ja ma ise sooviks selle üle võtta. Akvaariumis elab üks väga vana säga üksinda juba pikka aega. Mingid pisikesed teod ka elutsevad. Akvaarium puhastamata, klaasid rohelised. Küsimus siis selline, et mis teha, kas vana säga välja võtta koos osalise veega ja akvaariumile täispuhastus. Siis säga koos vana veega uuesti sisse ja uut vett juurde. Ja siis mõned uued kalad.

Autor:  Pets [ Pühapäev Nov 26, 2017 07:57 ]
Teema pealkiri:  Re: Vana kala

Kui soovid akvaariumi, lihtsalt natuke vaatamisväärilisemaks teha, siis ei pea selleks kala välja võtma. Klaase puhastada ja põhja sifoonida saab ka nii, et kala on akvaariumis.

Kui aga tahad täielikult kõik uuesti teha, siis jääb kalale kahjuks vähem šansse. Teda ei soovitaks kohe uude akvaariumisse lasta, aga kui soovid kohe lasta, peaksid muretsema veetestid ja olema valmis üsnagi igapäevasteks veevahetusteks mingi perioodi vältel

Sa ei ole midagi akvaariumi seadmetest rääkinud. Kas on olemas midagi?

Autor:  KRA [ Pühapäev Dets 03, 2017 05:58 ]
Teema pealkiri:  Re: Vana kala

Kui mina saaks sellise tiba unarusse jäetud akvaariumi, siis esimesena peseks kohe akva klaasid puhtaks ja laseks sel sogal siis natuke settida, et filter seda sodi veel kokku korjaks ja ülejäänud sodi saab siis põhjapinnast (kruusast) välja sifoonida. Kontrolliks üle filtri, peseks ehk, aga hetkel soovitaks kindlasti filtri sisu pesta samas akva vees. Sifoonid ämbrisse ja lased pasal põhja settida. Ülemine kiht veest on švammile hea.

Paistab, et too kala on sellise elukeskkonnaga harjunud ja mina küll ei julgeks suuresti seda muuta. Palju sel kalal vanust kah on? Siin võib äkki mängu tulla ka vana akva sündroom?

Autor:  Dront [ Pühapäev Dets 03, 2017 10:45 ]
Teema pealkiri:  Re: Vana kala

Filtrist pole juttu olnd , aga kui on filter olemas siis selle sisu peseks jah ikka samas akva vees , aga mitte akvaariumisse ei väänaks seda sodi vaid ikka võtaks väikese ämbrikese sisse akva vett ja vot seal siis mudiks svammi.
Samuti ei ole teada kas ja kuipalju ja millal on vett vahetanud. Kui säga on pikka aega olnud vanas vahetamata vees , siis suurem veevahetus oleks liiga äkiline muutus.

Autor:  KRA [ Esmaspäev Dets 04, 2017 10:51 ]
Teema pealkiri:  Re: Vana kala

Kuidas Sul läheb AndreL?

Autor:  AndreL [ Laupäev Dets 09, 2017 11:37 ]
Teema pealkiri:  Re: Vana kala

Tere jälle!
Nii vahepeal kõvasti mässamist olnud. Asi oli hullem, kui algul teadsin. Filtripump ei töötanud, ei tea juba, mis ajast saadik. Kõigepealt võtsin säga koos 15 liitri vana veega välja. Tõin kõik asjad koju. Nühkisin akvaariumi täiesti puhtaks, vana mudase ja s... põhja viskasin minema. Kui akvaarium pestud, panin uue kruusa, isegi anubise istutasin, paar kustutame ja kala koos vana veega sisse. Vähehaaval lisasin toas seisnud puhast vett juurde. Filtrid pesin vanas vees ja muidugi ostsin uue pumba ja õhutuskivi kah. Nüüd nädal aega siis asi toiminud, säga enamus ajast küll magab, kuid hämaras ja öösiti möllab ringi ja tundub rahul olevat.

Autor:  KRA [ Pühapäev Dets 31, 2017 05:30 ]
Teema pealkiri:  Re: Vana kala

Saan aru, et tegid siis ikkagi täieliku restardi akvale. Sellest juba pea kuu möödas. Kuidas läinud on? Ma oleks vana kruusa vanas vees läbi pesnud ja alles jätnud. Elustaime lisamine puhas pluss Su akvale :) Hangi aga juurde ja vaheta kunsttaimed välja. Pelgan tiba, et selle restartimisega Sul vee näidud võivad trikke teha. NO2 ja NH näiteks. Ma testiks vett.

Kes see sägaline siis on kah? Synodontis näiteks?

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/