foorum.akvarist.ee
https://foorum.akvarist.ee:443/

Betta
https://foorum.akvarist.ee:443/viewtopic.php?f=2&t=41229
1. leht 1-st

Autor:  LooN [ Neljapäev Veebr 06, 2020 03:38 ]
Teema pealkiri:  Betta

Tere
ma avastasin, et mu betta nägu on just-kui katki
tundub nagu oleks üks näo pool paistes või midagi ja nina on veidi valge
mul pole aimugi mis juhtus.
Mõne nädala eest ma lisasin akvaariumisse kaks õunakat
kas see võis midagi muuta? Betta ise ei tundu neist häiritud olevat.
Kas keegi oskaks aidata?
Tänud ette ära

Autor:  Dront [ Neljapäev Veebr 06, 2020 04:45 ]
Teema pealkiri:  Re: Betta

Kuna pilti ei ole lisatud siis puusalt pannes ma ütleks ,et betta sai õunakate käest hea keretäie tappa.

Autor:  aarne [ Neljapäev Veebr 06, 2020 07:44 ]
Teema pealkiri:  Re: Betta

Võib-olla avalikustad akvaariumi suuruse ja kes seal kõik elavad? Tegelikult peaks sellised küsimused pigem haiguste alamfoorumis olema.

Autor:  LooN [ Neljapäev Veebr 06, 2020 08:32 ]
Teema pealkiri:  Re: Betta

Temast on keeruline pilti teha aga ma üritasin
see ei pruugi parim pilt olla aga loodetavasti aitab

https://www.upload.ee/image/11088405/PS ... 191849.jpg

Muide kas õunakad tõesti lähevad kalale kallale?

Autor:  KRA [ Reede Veebr 07, 2020 09:56 ]
Teema pealkiri:  Re: Betta

Betta on üsnagi raskesti kasvatatav kala, kes nõuab omaette olemist kõikidest teistest kaladest. Seda, et teod talle kallale läheks ma ei suuda uskuda. Betta tahaks suuremal lehel lesida. Ma ei usu, et ta akvaariumi põhjas konutab ning ootab kuniks teod teda nosima tulevad. Sellisel puhul peaks ta haige olema, et ei suuda ja ei taha tigude eest ära minna.

Sa postitad palju igasugu oma muresid ja see on väga õige, et abi otsid. Aga ausalt öeldes on mul järg sassi läinud mitu akvaariumi Sul tänaseks on ja kui suured nad on ja kes seal täpselt elavad. Ja millal ja kuidas käivitatud jne. Katsu edaspidi teha nii, et ühe akvaariumi mure on kõik ühes postituses koos. Nii on Sind kergem aidata.

Autor:  LooN [ Laupäev Veebr 08, 2020 02:50 ]
Teema pealkiri:  Re: Betta

Olgu siis
Praegune mure ja olukord toimub mu 20l betta akvaariumis (kui muretsisete kas tal on taimi kus peal pikudada siis jah mul on suurte lehtedega taim). Ma käivitasid selle mõned kuud tagasi, ma kasutasin selle käivitamisel mu teise akvaariumi (54l) vett.
20 liitsises oli mul vetika probleem ja siis soovitati mulle poes võtta sinna mõni oto nii, et mul olid otod. Kuid midagi läks vist valesti ja nad surid kõik ühtede sümptomitega (pugesid kuskile prakku ja siis leidsin nad surnuna). Peale seda ma tegin akvaariumile suur puhastuse, kuid vetikad tulid ikka mingil määral tagasi ja siis ma võtsin 2 õunakat kes aidaksid vetikaid süüa (nad on aidanud üpris palju) ja nii ma jõudsin selleni, et mu betta nina on katki ja see on hullemaks läinud. Kuid teda ei paista see häirivat.

Autor:  aarne [ Laupäev Veebr 08, 2020 08:14 ]
Teema pealkiri:  Re: Betta

Tõenäoliselt on seal akvaariumis probleemid vee kvaliteediga. Õunakad võivad päris märkimisväärse bioloogilise koormuse tekitada. Kui vesi kehvaks läheb siis löövad bettal kiiresti mitmesugused tõved välja. Mina riskiks sinna akvaariumisse ühe neritina teo tuua aga mitte kahte õunakat. Ei saa välistada, et õunakad ka mingi haigusetekitaja kaasa tõid.

Diagnoosi ma panna ei julge kuna mul pole piisavalt kogemusi. Kahtlustaksin seenhaigusi aga loodetavasti suudab keegi targem sind aidata. Vee kvaliteet tuleb igal juhul korda saada, näiteks sagedasemate veevahetustega, kuigi me ei tea kui tihti ja kui palju sa veevahetusi teed. Sellise piiripealse koormusega tuleks sageli testida, eriti kui kogemust napib. Vee kvaliteedi parandamine ei garanteeri kala tervenemist ja vajalik võib olla medikamentide tarvitamine, kuid ravimisest pole mingit kasu kui vesi halvaks edasi jääb.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/