foorum.akvarist.ee
https://foorum.akvarist.ee:443/

Emane gupi kiusab teist emast ja isast
https://foorum.akvarist.ee:443/viewtopic.php?f=19&t=35562
1. leht 1-st

Autor:  kristelko [ Kolmapäev Apr 15, 2015 08:13 ]
Teema pealkiri:  Emane gupi kiusab teist emast ja isast

Ostsin eelmisel reedel endale 3 gupit, kaks emast ja ühe isase nagu loomapoes soovitati. Nüüd märkasin, et üks emastest ,kes on teistest poole suurem, kiusab ülejäänud kahte. Ajab neid taga ja togib. Vist on ka isase saba näksanud, pole kindel aga natukene sakiline on.
Akvaarium on 14L, üks elustaim on mille taha pisemad ennast peidavad. Vahepeal saavad nagu ilusasti koos ujutud aga mingi hetk tuleb sellel emasel nagu mingi hoog peale ja lihtsalt kimab sisse teistele. Mis ma teha saan?
Tegu on mu esimese akvaariumiga. Tean küll et väike aga hetkel ei näe pöhjust suurema muretsemiseks. Köikvöimalik abi on teretulnud.

Autor:  Pets [ Kolmapäev Apr 15, 2015 09:32 ]
Teema pealkiri:  Re: Emane gupi kiusab teist emast ja isast

Sinu akvaarium on väike, kuhu ei ole võimalik paigutada piisavalt varjumiskohti ja tihedamaid taimi. Sellest tulenevalt on kalad stressis ja nagu loomade/kalade maailmas tavaks, suurem valitseb teiste üle. Soovitan guppy'd ära anda ja võtta sinna akvaariumisse Betta Splendens ja paar tigu või siis krevette.

Autor:  haamer [ Neljapäev Veebr 09, 2017 11:49 ]
Teema pealkiri:  Re: Emane gupi kiusab teist emast ja isast

Olen siin väga uus aga mul selline mure mul on 7 kala Xiphophorus maculatus -eid ja üks isane nende seast on kõigi enda liigikaaslaste suhtes agressiivne. Gupide ja neoonkala emaste isenditega püüab isegi kurameerida. Akvaarium 100 l kalu ca 35 .

Ei hakanud uut teemat tegema. Mida teha ja kuidas käituda või mis. Akvaarium olnud 1 aasta ja neli kuud.

Autor:  Joker [ Kolmapäev Apr 05, 2017 08:23 ]
Teema pealkiri:  Re: Emane gupi kiusab teist emast ja isast

35 kala 100l kohta tundub ulme. Isegi 35 tillukest neooni oleks ulme. Ehk siis overkill. Liiga palju.
Eluspoegijate puhul ma olen kohanud agressiivsust tiinuse puhul. Tiined eluspoegijad kipuvad märatsema küll. Tüüpiliselt nad mõtisklevad ühes nurgas ja kui keegi liiga lähedale satub, ägestuvad.

Teie puhul võib kalakese rahulolematuse põhjus olla just ülerahvastatus ja sellest tulenev ruumikitsikuse taju ja kehvad veeparameetrid .

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/